Soupeře jsme v závěru k ničemu nepustili, pochvaloval si Peter Mikuš

Redakce • 20.12.2018

Valaši venku v prosinci příliš nezářili. Čtyři prohry venku v řadě. Poté s posledním Ústí nad Labem sice zvítězili, ale až v prodloužení. V utkání s Litoměřicemi se však ukázali v dobrém světle. Dvě přesilovkové trefy a skvěle zvládnutá třetí třetina znamenala tři body pro zelenožlutou skvadru. Na vítězství se podílel i jednou brankou Peter Mikuš, pro kterého to byla druhá branka v dresu Vsetína. Jak utkání hodnotil?

Jak moc bylo důležité zvítězit v Litoměřicích za tři body?
Důležité jsou každé body. Tabulka je vyrovnaná, ale je to tak. Bylo to pro nás důležité vítězství.

Spadl vám kámen ze srdce, že jste konečně venku zvítězili za tři body?
Samozřejmě. Každého z nás to potěšilo. Máme další důležité tři body do tabulky a doufáme, že to tak půjde i nadále na venkovních stadionech.

Co bylo jinak oproti zápasům, které jste venku nezvládli?
Bylo důležité, že jsme třetí třetinu odehráli tak jak jsme potřebovali. Vstřelili jsme dvě branky, hráli dobře dozadu a soupeře v závěru k ničemu nepustili. To bylo klíčem k úspěchu.

Využili jste dvě přesilové hry. Už od minulého zápasu chodíte víc před branku. Je to účel?
Určitě, tak by to mělo být stále a pořád. Začali jsme se před bránu tlačit ještě více a je to hned lepší.

Při vaší brance brankář domácích asi nic moc neviděl?
Ano, brankáři stál ve výhledu výborně Ondra Kopta. Dobře jsem dostal puk, z první vystřelil a naštěstí to spadlo tam.

Držíte se nyní na čtvrté pozici. Jste s tím spokojeni nebo míříte výš?
Samozřejmě myslíme i na vyšší příčky, ale musíme se dívat hodně i dolů. Jít koncentrovaně od zápasu k zápasu, abychom i nadále vítězili. Máme nyní tři domácí utkání v řadě a doufám, že v nich budeme naplno bodovat.

V dalším kole narazíte doma na Frýdek-Místek. Jaký je to soupeř ve vašich očích?
Mají tam nějaké hráče z Třince, jsou mladí a hodně bruslící tým. Budou určitě nepříjemní, ale my se na ně dobře připravíme. Doma musíme vyhrávat.