Starší dorost se popere o postup do play-off!

Kristýna Zigmundová • 11.02.2018

Starší dorostenci zažili perný víkend. Ne pro to, že by měli odehrát utkání na víc, ale proto, že o jejich osudu rozhodoval někdo jiný. Přesněji rozhodovaly zápasy Chomutov-Třinec a Mladá Boleslav–Litvínov. Valaši potřebovali, aby Chomutov s Litvínovem padli, čímž by si Vsetín udržel čtvrtou příčku a mohl se porvat o play-off. Štěstí se přiklonilo ke Vsetín. Chomutov prohrál 2:4 a Litvínov 3:6.

Skupina o umístění byla plná talentovaných celků a Valaši proto měli jediný úkol, dostat se do bojů o play-off. Ze začátku sezóny byly výsledky dorostenců nevyrovnané, ale čím se blížil konec, tím byli Valaši lepší a lepší. Poslední zápas odehráli kluci v pátek 9.2., kdy je přijel na Lapač prověřit první celek tabulky – Olomouc. Zápas vypadal celkem beznadějně, kluci ale zabrali a z výsledku 1:5 nakonec udolali skóre 6:7. Sice prohráli a museli se spoléhat na chyby druhých, to je ale jistě po takovémto zápase nemuselo mrzet, navíc, když se tým potýkal s velkou marodkou.

Valaši před nedělním kolem soutěže tedy potřebovali, aby se staly dvě věci. Za prvé, aby tabulkově silnější Mladá Boleslav porazila Litvínov, který měl 51 bodů a k postupu by mu stačily pouhé dva body. To se stalo. A za druhé Vsetín potřeboval, aby Třinec, který je tabulkově slabší než Chomutov, vyhrál. Oba tyto předpoklady se ke štěstí Valachů splnily a Vsetín se tak utká o dvě poslední místa v play-off s Olomoucí, Havířovem a Mladou Boleslaví.

Pro svěřence trenéra Turka to bude ale nelehký úkol. Proti Olomouci zatím neuspěli a Havířov porazili pouze jednou v první části soutěže, v nadstavbě pak proti němu brali jeden bod. Podařilo se jim ale v jednom z posledních kol porazit Mladou Boleslav, a tudíž lze předpokládat, že když kluci zaberou ještě víc, tak se do play-off mohou probojovat. Nám nezbývá nic jiného, než jim držet palce a při nejbližší příležitosti je přijít na Lapač podpořit!

Zápasy:

23.2. Olomouc – Vsetín