Starší dorostence čeká slezské dvojkolo, mladší dorost útočí na desátou výhru v řadě!

Filip Bazala • 09.03.2011

Jak jste si mohli všimnout, tak pro naše juniory letošní sezóna skončila a postup do bojů o extraligu se bohužel nekoná. Snad příští sezónu. Starší dorostenci však nadále pokračují a čeká je velmi těžké dvojkolo, jelikož vyzvou dva kvalitní soupeře ze Slezska. Mladší dorost bojující o druhou příčku v tabulce a desáté vítězství v řadě navštíví Poruba a už ve čtvrtek zavítají na led předposledního Přerova.

II. část sk. A, 6. místo, 45 bodů, skóre 100:101

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

Jenacek/
Luboš Jenáček o derby a zraněném Janebovi:
» Zlín se snažil, ale my jsme mu už moc šancí nedali. Myslím, že jsme po zásluze vyhráli. Bylo to naše čtvrté vítězství v derby. Z osmnácti možných bodů se Zlínem jsme uhráli čtrnáct, což je pro nás velký úspěch.
» Jarda je zatím v nemocnici, má silný otřes mozku. Naštěstí se na cétéčku nepotvrdilo podezření na zlomení obratle, takže alespoň to je příznivá zpráva. My samozřejmě Jardu na dálku pozdravujeme a přejeme mu, aby se mezi nás rychle vrátil.

Starší dorostenci po minulých dvou kolech vylepšili postavení v tabulce na šesté místo, i když rozdíl mezi šestým a desátým místem dělá pouhé čtyři body, takže jejich cílové umístění do první osmičky stále není až tak jisté. Navíc v dalším zápase zajíždí Jackova družina na led týmu HC Vítkovice Steel, což je třetí nejlepší tým republiky a vybojovat vítězství na jejich ledě bude těžký oříšek. Oba soupeři mají za sebou již pět vzájemných utkání a ve třech byli úspěšnějšími Ostravané. Poslední zápas na ledě Vítkovic se zvlášť vsetínským nepovedl a odváželi si debakl 8:1. Nyní ovšem se bude začínat opět za stavu 0:0 a to přesně v pátek 11.3. od 17:00 ve Vítkovicích.

Další zápas našich mladíků se koná již tradičně o den později, ale tentokrát to bude na domácím ledě proti nedalekému soupeři ze Slezska, taktéž jako Vítkovice a bude to tým HC Oceláři Třinec. Kdo byl přítomen na utkání proti Rebelům, nebo četl poslední vydání Jackových zápisků ví, že se nepěkně zranil Jaroslav Janeba, který minulý týden ve Zlíně skóroval na 2:0. Přispěl tak k vítězství vsetínského týmu 3:0 proti svému velkému rivalovi ze Zlína. Janeba utrpěl silný otřes mozku, ovšem naštěstí byly vyloučeny jakékoliv obavy z většího poškození hlavy. „Jardu na dálku pozdravujeme a přejeme mu, aby se mezi nás rychle vrátil,“ vzkazoval trenér staršího dorostu Luboš Jenáček, který doufá v Jardův návrat před play-off. Třinecký tým sídlí v tabulce na osmém místě, ale jelikož Vsetín letos z pěti utkání čtyřikrát porazil, tak je mírným favoritem právě výběr Ocelářů. Zápas se hraje v sobotu 12.3. od 14:00 na Lapači.

Poslední vzájemná utkání

VHK Vsetín - HC Vítkovice Steel 8:5 (5:1, 0:2, 3:2)
Branky: 5. Pokorný (Pelc), 6. Pelc (Ptáčník, Slováček), 15. Daněk (Ptáčník), 17. Pelc (Slováček, Daněk), 19. Štědrý (Pokorný), 49. Janeba (Kohout), 52. Kývala (Pelc, Brida), 55. Báchor (Štědrý) - 5. Celner (Černín), 34. Klečka (Blahuta), 37. Zdráhal (Blahuta), 59. Tomi (Rimmel, Černín), 59. Tomi (Černín).

HC Oceláři Třinec - VHK Vsetín 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 10. Matuš (Pargáč), 37. Franek, 42. Běhal, 60. Matuš (Štencel) - 30. Daněk (Pokorný), 50. Pokorný (Pelc).

Sestavy v minulém kole:

Valašský hokejový klub: Bača - Žabčík, Pelc, Neuwirth, Báchor, Galia, Kovář, Štědrý - Surý, Daněk, Pokorný, Štrbík, Ptáčník, Stodůlka, Kohout, Kývala, Janeba, Slováček, Brida, Tobola.

HC Vítkovice Steel: Ďuriš - Hawlík, Zuzanák, Tomi, Klečka, Plášek, Kovář, Hudeček, Blahuta, Charvát, Kubis, Celner, Illéš, Holý, Černín, Rimmel, Zdráhal, Ballner, Cabák, Bail.

HC Oceláři Třinec: Chvostek D. - Pisarik, Kurzok, Cienciala D., Kofroň, Pargáč, Slovák, Ohera, Ižacký, Malyjurek, Valíček, Jonáš, Kovařčík, Samek, Štencel, Běhal, Franek, Repe, Vrabel, Matěj, Jaroš.

4. místo, 63 bodů, skóre 149:85

Aktuální pohled na tabulku ELIOD servis extraligy mladšího dorostu

Zilka/
Libor Žilka o zápase s Vítkovicemi a následujících zápasech:
» V první třetině jsme byli lepší, poté jsme se trochu lekli toho vedení a dovolili soupeři otočit zápas. Naštěstí jsme vyrovnali a na konci zápasu dokázali vstřelit vítěznou branku. Myslím, že jsme zaslouženě zvítězili.
» Utkání v Olomouci bude rozhodující, čímž rozhodně nechci podceňovat Přerov. Dále Poruba, která hraje výborně. Dobře znám trenéra Rambouska, takže vím, co můžu očekávat.

Mladší dorost v posledním zápase proti Vítkovicím ukázal, jak silným soupeřem je, když je dokázal v dramatickém utkání porazit minutu před koncem 4:3. „Kluci perfektně splnili vše, co jsme po nich vyžadovali,“ chválil své svěřence po zápase s Vítkovicemi trenér Libor Žilka. Třetí Valaši mají před sebou poslední čtyři utkání, ve kterých musí zvítězit, aby měli jistotu druhého místa v tabulce. Před nimi stojí první překážka, která by měla být papírově tou nejjednodušší HC Zubr Přerov. Zubři sídlí pevně na předposledním místě a neměli by být pro vsetínské překážkou, i když podcenit se také nesmí, jelikož před pár koly doma dokázali potrápit lídra Vítkovice, když prohráli pouze 0:2. Zápas se hraje 10.3. od 18:30 na zimním stadionu v Přerově.

Kdo nebyl v neděli na utkání mladšího dorostu s Vítkovicemi mohl jen litovat, jelikož šlo o krásný zápas se strhujícím průběhem a šťastným koncem. Svou chybu můžete napravit tuto neděli, kdy mladíci Vsetína přivítají na svém ledě dalšího nepříjemného soupeře HC RT TORAX Poruba. Tým trenéra Rambouska byl prvním týmem, který dokázal porazit lídra z Vítkovic, ale jinak se letos docela trápí a dosavadní výkony znamenají 47 bodů a sedmá příčka tabulky, kde už nejspíš setrvají. Vsetín navíc s Porubou letos neztratil ani bod, když ve třech utkání zvítězil postupně venku 6:4, 4:3, doma 2:1 a jestli tomu tak bude i v neděli se můžete přijít sami přesvědčit od 13:00 na Lapači.

Poslední vzájemná utkání

VHK Vsetín - HC Zubr Přerov 7:0 (5:0, 1:0, 1:0)
Branky: 1. Žabčík (Helešic), 4. Grygar (Kuchařík), 11. Malý, 14. Forch (Malý, Helešic), 20. Helešic (Žabčík), 26. Kuchařík, 54. Malý (Forch).

HC RT TORAX Poruba - VHK Vsetín 3:4 (1:0, 2:2, 0:2)
Branky: 4. Kropka (Gola R.), 23. Rataj (Pěnčík), 32. Rataj - 29. Abdul (Helešic), 39. Abdul (Hořanský), 45. Děrkas (Malý), 57. Děrkas (Hajda).

Sestavy v minulém kole:

Valašský hokejový klub: Svoboda M. - Ščotka, Žabčík, Hryciow, Vašíček, Skalák, Hajda, Svozílek - Grygar, Motloch, Forch, Abdul, Hořanský, Kuchařík, Kohout, Mikula, Tydlačka, Děrkas, Malý, Helešic.

HC Zubr Přerov: Trelc (52.Obadálek) - Běhal, Kundrátek, Duda, Vyhňák, Daniš, Gremlica, Lisa, Václavíček, Karola, Němec , Medek, Siegel, Vlach, Novák, Smolka.

HC RT TORAX Poruba: Maček - Balcar, Demel, Hranoš, Pitřík, Ščurek - Csomor, Gelnar, Gola R., Gřeš, Kropka, Mládek, Pěnčík, Rataj, Seget.