Táta mi Vsetín doporučil, prozrazuje Luboš Rob

Redakce • 04.05.2018

Jedním ze čtyř prvních nově příchozích posil do týmu Vsetína bylo jedno i známé jméno. Ne, že by ostatní příchozí nebyli dostatečně v podvědomí, ale Luboš Rob na Vsetíně působil naposledy před jedenácti lety. Byl to však otec nynější vsetínské posily. Luboš Rob mladší se na sezonu ve vsetínském dresu těší a doufá, že loňské čtvrtfinále vytáhnou letos ještě alespoň o krok dál. Přečtěte si jeho první věty po příchodu na Vsetín.

Luboši, co rozhodovalo pro Vsetín a jak se tak stalo?
Po sezoně mi skončila smlouva v Budějovicích. U nabídky na pokračování v klubu jsme měli trochu rozdílné představy o spolupráci a smlouvě. Takový je hokej. Měl jsem pár jiných nabídek, ale na Vsetín jsem slyšel jen pozitivní ohlasy. Vím, že tady chodí lidi, když jsme tady hráli a byla tu vždy super atmosféra. Kluci, co tu hráli, včetně táty, si to jenom chválili. Musím říct, že křivé slovo jsem snad na Vsetín neslyšel. Rozhodoval samozřejmě i zájem ze strany Vsetín, kdy pan Tesařík měl o mě zájem. Celkem rychle jsme se domluvili, a to i na smlouvě, takže tak nějak to bylo.

Co vám k přesunu na Vsetín řekl táta?
Je to už jedenáct let, co tu hrál, ale nemohl si to vynachválit. Byl tu v době, kdy už tu nebylo tolik peněz a nedařilo se tolik, ale Vsetín mi jen doporučil.

Váš otec byl na Vsetíně oblíbený a byl i kapitánem. Cítíte trochu odpovědnost jméno Luboš Rob dál ukazovat v dobrém světle?
Já to tak mám celou kariéru, protože hrával i v Budějovicích. V něčem je to těžké, ale abych pravdu řekl, tak já si to nějak nepřipouštím. Občas slyším nějaké lidi, že táta hrál taky, ale že bych já sám to nějak řešil to ne. Jenom vždycky, když mi to někdo připomene. Žádný tlak z mé strany.

Rozhodovalo o přesunu na Vsetín i přítomnost Davida Gáby či Víta Jonáka?
S Gábičem (přezdívka Davida Gáby) se spolu hodně bavíme, ale abych pravdu řekl, tak jsme se to o sobě vzájemně dověděli až ve fázi, kdy už to bylo skoro domluvené. Takže že by to rozhodovalo to úplně ne. O Víťovi Jonákovi jsem věděl, že se Vsetínem jedná, ale o Gábičovi jsem se to zjistil až když jsem byl já se Vsetínem domluvený a on v podstatě taky. Žádnou velkou roli to tedy nehrálo, ale u toho úplného konečného rozhodování ten fakt, že bychom tu šli spolu samozřejmě k tomu přesunu přispěl.

Bylo to tedy pro vás příjemné překvapení?
V prvotní chvíli určitě. Pozdější rozhodování pak bylo o to snazší.

S jakými ambicemi půjdete do sezony?
Hrát v popředí tabulky. Vsetín má v průběhu dalších let větší ambice a chce to posunout oproti loňské sezoně zase o krok dál a kvůli tomu tady jsem. Semifinále by bylo pěkné.

Jaký byl vloni Vsetín soupeř ve vašich očích?
Na Lapači se hrálo vždycky blbě. Fanoušci Vsetín hodně ženou, takže tady to nebylo nic moc. Okolo Vánoc nás porazili 3:1, ale doma nás zase hnali naši fanoušci, protože tam chodí také hodně lidí. V Budějovicích jsme dvakrát vyhráli, takže když se hraje doma, to domácí prostředí musí být znát.

Znáte některé kluky v kabině a co první tréninky?
Znám Pokece (přezdívka Dominika Pokorného) a Ondru Koptu. Hráváme však v lize proti sobě, takže nějak od vidění se myslím známe všichni. Tréninky? Je to zase něco jiného. Na pana Dopitu jsem slyšel také samou chválu, takže jsem se těšil na spolupráci.

×
Dnes v 17:30 | Muži
VHK ROBE Vsetín
SK Horácká Slavia Třebíč