Teď v závěru se každý bod hodí a my jsme za výhru rádi, říká Luboš Horčička

Kristýna Zigmundová • 21.01.2018

Osmatřicetiletý gólman Vsetína Luboš Horčička se představil v bráně proti silnému soupeři, Karlovým Varům. Zápas si vzali Valaši rychle do parády a po dvou trefách měli pohodlný náskok. „Ze začátku jsme podle mě soupeře zaskočili a zbytek zápasu jsme se to snažili především hlídat, což se nám i dařilo,“ říká gólman na nějž šlo 33 střel a za jeho záda se dostal kotouč pouze jednou.

Jak hodnotíte zápas?

Zápas to byl dobrý a my jsme spokojení. Přijeli jsme sem s tím uhrát aspoň něco, a nakonec se nám podařilo uhrát úplně všechno a odvážíme si tři body. Ze začátku jsme podle mě soupeře zaskočili a zbytek zápasu jsme se to snažili především hlídat, což se nám i dařilo.

Z úvodu zápasu jste dali dvě branky. Šli jste do zápasu s tím, že musíte co nejdřív skórovat a pak to už jen uhrát?

Ne, tak to jsme jistě nečekali a bylo to pro nás také překvapení. Karlovy Vary mají výborné mužstvo a my jsme šli do zápasu s tím, nějak přežít první třetinu, a hlavně něco uhrát. Ty dvě naše branky byly pro nás obrovský bonus a polštář. Mohli jsme pak hrát s větším klidem. Myslím si, že jsme ale soupeře hodně zaskočili, a i když se snažil s výsledkem něco dělat, tak jsme si to už pohlídali.

Gólman domácích vypadal po druhé inkasované brance dost překvapeně, nemyslíte?

Gólman Varů podle mě chytá výborně a dostat dvě branky je nic. Překvapený ale jistě byl, což bylo dobré pro nás. Chytal ale opravdu parádně.

Dnes jste inkasoval pouze jednu branku. Jde zhodnotit svůj výkon?

Svůj výkon hodnotit nebude. Pro mě je podstatné, že jsme vyhráli.

Byl to zápas převážně o štěstí, nebo s tam projevili i Vsetínské schopnosti, či tam byl i jiný faktor?

Podle mě to byl dobrý zápas. Sice jsme dali, možná i trochu se štěstím, dva góly, ale myslím, že se tam projevilo to, co trénujeme. Soupeř poté snížil, ale jak říkám, my jsme si to pohlídali. Nemyslím si, že by ale Vary byly horší než my.

Nemohlo mít na váš výkon vliv i to, že jste přijeli již s předstihem a netrávili několik hodin v autobuse cestou sem v den zápasu?

Možná to může mít nějaký vliv, ale my si na to nemůžeme zvykat a hrát pořád stejně. Ať už tam ten odpočinek je, nebo ne.

V bráně se brzy představí nová posila. Jak to vnímáte a bavili jste se o tom s Michalem Šurým? Přeci jen to bude zvýšení konkurence.

Konkurence to jistě bude, ale zatím nevíme, jak to bude probíhat, ale určitě ho nebrali proto, aby seděl. Bylo nám řečeno, že přijde. Je to věc vedení, koho si sem dovedou a my se s tím nějak srovnáme. Když mi trenéři řeknou, že budu chytat tak budu, když ne, tak ne. Jak to má Michal to nevím, ale musíme to vzít, jak to je, a porvat se s tím.

Ve středu vás čeká na domácím ledě Kladno, co si od zápasu slibujete?

Budeme chtít navázat na tuto výhru, kterou chceme potvrdit. Kladno je těžký soupeř, ale my chceme potvrdit tady ty dvě venkovní výhry. Každý bod je dobrý a teď v závěru se každý počítá.