Ten gól jsem si trošku zasloužil, směje se Jurek po první brance mezi juniory

Helena Hegeďová • 05.10.2019

Šestnáctiletý útočník Štěpán Jurek odehrál proti Warriors své teprve druhé utkání v juniorské kategorii a k vysoké výhře 11:1 přispěl brankou na 2:0. „Pocity byly skvělé,“ líčí po utkání. „Určitě jsme mohli dát více než jenom jedenáct gólů, ale nechtěli jsme je zas úplně potopit,“ přiznává a doplňuje zážitky z dorosteneckých zápasů s Warriors.

Štěpáne, druhá vysoká výhra v řadě – co říkáte na zápas proti Warriors?
Hráli jsme proti soupeři, který je na sto procent papírově horší než my. Myslím si, že jsme hráli dobře. Hodně jsme je tlačili, i když jsme jednu chvíli zaváhali v obraně. Bylo to taky hodně nahoru dolů, ale měli jsme štěstí a napadalo nám to tam.

Jak byste to srovnal s minulým zápasem proti Porubě?
Poruba na tom byla lépe, bránila, bruslila. Warrior na tom nebyl fyzicky a silově moc dobře, takže jsme je přetlačili a přestříleli.

Téměř po celý zápas jste byli v útočném pásmu, myslíte, že jste mohli proměnit ještě více šancí?
Určitě jsme mohli dát více než jenom jedenáct gólů, ale nechtěli jsme je zas úplně potopit.

V Brně to byl váš druhý zápas za juniorku, co říkáte na souhru v novém týmu?
Jsou tady super kluci, skvělá atmosféra, dobrý tým, takže je to o to jednoduší. Řekl bych, že si sednu s každým, jak na ledě, tak v kabině.

Jak se vám osobně hraje o kategorii výš?
V dorostu je ten hokej rychlejší, není tam na všechno tolik času. V juniorce máte minimálně o sekundu více času na práci s pukem, na druhou stranu je to tvrdší.

Co vám víc vyhovuje?
Je to tak padesát na padesát, takže nemůžu přesně říct.

Proti Warriors jste vstřelil jste svou první branku za juniory, jaké to bylo?
Pocity byly skvělé. Navíc, když se k tomu přidala ta konečná výhra 11:1. Myslím, že ten gól jsem si trošku zasloužil (směje se).

Budete se teď častěji objevovat na soupisce juniorky?
Na prvním místě je určitě dorost. Tam to mám na sto procent, budu hrát ve všech zápasech, kdy jen budu moct. U juniorky to mám zatím tak, že občas vypomůžu. Podle toho, kolik bude hráčů.

Jak se vlastně hraje v tak nízkém počtu hráčů?
Je to takový nezvyk. Hlavně, když je člověk zvyklý nastupovat pravidelně v týmu, kde je okolo sedmnácti hráčů. Tady se hraje ve třinácti, maximálně patnácti hráčích. A na tom ledě to jde i vidět. Síly ubývají a nejde jet celý zápas na plno. Navíc teď proti Warriors jsme na konci viděli i ty dva fauly a začali hrát opatrně, ať se nám už nic nestane.

Odpovídaly fauly Warriors jejich hře?
Tady na Warrioru nejdou moc po puku, ale jdou na tělo. I když jsme tady hráli s dorostem, tak soupeř měl za úkol nás co nejvíc faulovat. Takže jsme s tím i do tohoto zápasu počítali.

Mohlo to být tím, že hrají s papírově silnějším soupeřem?
Určitě ano. Oni v zápase moc příležitostí nemívají a o to agresivněji pak hrají.

Když neměli tolik šancí, stalo se vám někdy, že jste si to vzadu nepohlídali?
Ano, stávalo se to. Například za stavu 7:0 už si obránci trošku věřili, šli dopředu. Útočníci tam párkrát zaspali, nevrátili se za beky a soupeř se tedy několikrát dostal do přečíslení například dva na jednoho. Naštěstí se Malkič (Jakub Málek) a Tkáďa (David Tkadlec) dobře vyspali a pochytali to.

Dlouho to vypadalo, že udržíte nulu, nakonec jste však jednou inkasovali. Nemrzí vás to?
Mrzí, ale v tomto případě jeden gól takový rozdíl nedělá. Stává se to a my pokračujeme dál.

Bylo to při hře 4 na 4, myslíte si, že soupeři mohlo vyhovovat více prostoru na ledě?
Nejspíš ano. Navíc je tady to hřiště trošku širší, oni jsou na to zvyklí, takže jim to mohlo víc vyhovovat.

Vraťme se ještě na chvíli k zápasům dorostu. Minulý týden jste dostal trest do konce utkání, co to bylo za situaci?
Podle mého názoru to mělo být maximálně na 2+2 minuty za hrubost, za bitku. Nikdy jsem nezažil, že se jde na pět a do konce. Ale rozhodčí jsou rozhodčí, to jsou páni na ledě, takže s jejich rozhodnutím nemůžeme nic dělat.

Pro vás už to byl druhý vyšší trest, a to teprve v šestém kole…
Už mi to dalo takové menší sebevědomí do těch zápasů, tak budu začít hrát trošku opatrněji. Zas ale nemůžu úplně polevit a jenom jezdit okolo těch hráčů, to ne.