To, co teď natrénujeme, nám už nikdo nevezme, ví Branislav Rehuš

Redakce • 01.08.2019

V minulé sezoně poznal, jaké to je hrát na Lapači v roli soupeře. Letos se těší, až před vyhlášenými vsetínskými fanoušky nastoupí v zelenožlutém dresu. „Už se nemůžu dočkat,“ vykládá nadšeně útočník Branislav Rehuš, jenž se na Valašsku rychle zabydlel a v těchto dnech se svými spoluhráči absolvuje první týden přípravy na ledě. „Je to trochu náročnější, ale je potřeba zamakat,“ říká třicetiletý hráč se zkušenostmi z Francie či Dánska.

Jak se cítíte po čtyřech dnech na ledě?
Jako každý rok v tomto období (úsměv). Stále zkoušíme novou výstroj, vše se zabíhá. V nových bruslích ještě necítím takovou jistotu jako v těch starých. Ale už se do toho pomalinku dostávám, po čtyřech dnech je to lepší, tak uvidíme, jak to půjde dál.

Chyběl vám led?
Určitě, je to příjemné zpestření. Myslím, že každý hokejista se těší na led. Hlavně po suché přípravě, kdy se hodně běhá a chodí do posilovny.

Jaká vlastně suchá příprava ve Vsetíně byla?
Velmi náročná a zároveň pestrá, bylo to od každého něco. Běhali jsme do kopců, používali expandéry, trénovali rychlost. Absolvovali jsme různé kruhové tréninky, chodili do posilovny, na plavání nebo na tenis. Myslím, že máme za sebou kvalitní suchou přípravu.

Máte recept, jak tuto nejméně oblíbenou část roku zvládnout?
Na to asi recept není. Člověk se prostě musí kousnout a zvládnout i ty věci, které nemá rád. Musí do toho jít naplno a odtrénovat to, protože ví, že mu to hodně dá. Osobně mám raději posilovnu než běhání dlouhých tratí. A to, k čemu máte blíž, vám jde snáz. Jenže v tréninku je důležitý každý prvek, abychom se co nejlépe připravili na sezonu.

Jak vypadá váš aktuální program na ledě?
Jsme rozdělení na dvě skupiny. Jedna je na ledě, druhá v posilovně, pak se to otočí. Zatím jsme na ledě trénovali jednou denně, ve čtvrtek dvakrát, do toho posilovna… Je to trochu náročnější, ale je potřeba takhle na začátek zamakat. To, co nyní natrénujeme, už nám nikdo nevezme.

Máte už v hlavě přípravné zápasy? Čeká vás například Havířov, kde jste v minulosti působil…
Jsou to přípravné zápasy, ve kterých se do toho člověk ještě dostává a není ještě v takové formě, v jaké by chtěl být. Zatím bojujeme se vším. V tréninkovém procesu je to náročnější. Jde hlavně o to, abychom se na ledě poznali, sehráli a něco natrénovali tak, abychom byli připraven na mistrovská utkání.

Už jste si ve Vsetíně zvykl? Jak se vám na Valašsku líbí?
Zvykl jsem si velmi rychle, kluci mě v kabině přijali skvěle. Máme velmi dobrou partu. Město je podobné jako Senica, kde žiji. Je tu všechno, krásná příroda. Když za mnou přijede rodina, můžeme se procházet po okolí. Poznal jsem tu samé dobré, pozitivní lidi.

Vyhovuje vám prostředí menšího města?
Je rozdíl, když je člověk ve větším, nebo menším městě. Hráč si zvykne na všechno, ale já jsem ve Vsetíně spokojený.

Jezdíte domů, nebo máte ve Vsetíně byt?
Mám tady byt, rodina je ve Vsetíně přes týden se mnou. Víkendy jsou momentálně volné, tak jezdíme domů, ale v sezoně budeme určitě tady.

Za dosavadní kariéru jste prošel kus světa. Hrál jste v Dánsku, ve Francii… Jak byste porovnal podmínky pro hokej v těchto zemích s druhou nejvyšší soutěží v Česku?
Vsetín patří k týmům, které mají v Chance lize lepší podmínky. Máme výstroj, všechno na čas, jsem spokojený. Co se týká zahraničí, v Dánsku nebo ve Francii to bylo podobné. Po sportovní stránce jsou ty soutěže rozdílné a asi se nedají úplně dobře porovnat. V Chance lize je víc zkušených hráčů, kteří si dokáží podržet puk. Kdežto třeba v Dánsku se hrál spíš severský, urputnější hokej. Hodně se bruslilo a bojovalo.

A co taková EBEL, kterou jste hrál dva roky?
Ta je také jiná. Každá soutěž, ve které jsem působil, měla svá specifika a svoji kvalitu. EBEL je víc útočnější, je tam hodně zahraničních hráčů nebo Kanaďanů, kteří se neprosadili v NHL. Takže má určitě také velkou kvalitu.

Letos na Lapači poprvé nastoupíte v zelenožlutém dresu. Vybavíte si, jaké zde byly zápasy v roli soupeře?
Věděl jsem, že ve Vsetíně se chodí na hokej. Vždycky tady byla výborná atmosféra, hrát na Lapači byl skvělý zážitek. Už se nemůžu dočkat, až nastoupím ve vsetínském dresu před vsetínskými fanoušky!