Tomáš Kohn: Jakmile si kluci sednou, věřím, že to bude dobrá sezóna

Filip Bazala, Dominik Tobola • 30.08.2013

Nedávno prodělal operaci ramene. Na ledě je teprve čtrnáct dní a hojící se rameno jej stále bolí. „Doktor řekl, že to bude ještě nějakou dobu bolet, musím jít přes bolest,“ prozradil ke svému léčícímu se zranění Tomáš Kohn. Ani nepříjemná bolest však dnes nezastavila vsetínského gólmana před tvrdými střelami opavských beků, kteří jimi zasypávali branku hlavně v úvodu utkání, kdy měli hned několik šancí v přesilovkách. Tomáš Kohn odolával až do třetí třetiny, kdy mu čisté konto narušil svou brankou zkušený Peter Barinka. „Inkasovaná branka mě netrápí, hlavní je, aby tým vítězil,“ svěřil se po utkání.

Tomáš Kohn prodělal proti Opavě po operaci ramene první zápas v bráně a vedl si znamenitě. „Zprvu jsem byl trochu nervózní, což se mi nestává. V první třetině jsem však měl hodně práce, ale poté už to bylo dobré,“ přiznal mladý gólman po zápase. Opavští hráči zaměstnávali vsetínského brankáře hlavně po čas první třetiny, kdy měli hned několikrát početní výhodu, ale přes Kohna neuspěli.

Trenéra Juraje Jakubíka nečeká lehké rozhodování o postech brankářů. Podobně jako Petr Hromada prožil letošní premiéru Tomáš Kohn v tom nejlepším světle a dal vědět, že s ním se do brány bude muset počítat. Sám ale se na tyto věci zatím neohlíží. „Zatím jsme vůbec neřešili, kdo bude jednička. Každý dostaneme nějakou porci zápasů v přípravě a dle toho se budou asi trenéři rozhodovat,“ řekl k postům vsetínských brankářů. Tomáš Kohn patří mezi brankáře, kteří zápas prožívají a umí to dát i v pozitivním slova smyslu najevo publiku. I proto si mladého vsetínského gólmana vsetínské publikum ihned oblíbilo.

Juraj Jakubík: Jestli přijdou posily? Uvidíme

Vsetínský tým do zápasu s Opavou nevstoupil příliš koncentrovaně a ihned byl několikrát trochu zbytečně vylučován. Na otázku, jak hráče v tomto směru poučit trenér Jakubík vtipně s nadsázkou odpověděl: „Já si vezmu palici a budu to bít všechno, hlava nehlava.“ Příprava již graduje do finále a před Valachy jsou poslední tři zápasy, ve kterých už by se měla formovat sestava na první kolo sezóny. „Po dnešku je opět více jasno. Momentálně nás však bylo akorát na čtyři lajny, i když Bachy (Stanislav Báchor) hrál v útoku. Nemáme moc koho vyřadit, ale proto možná někdo dostane černého Petra,“ prozradil po zápase vsetínský lodivod.

Na Lapači znovu působí Lukáš Vrba, který se v týmu potkává s mladším bratrem Filipem. Zatím však mohl nastoupit pouze do jednoho utkání a proti Opavě chyběl. „Lukáš Vrba má studijní povinnosti. Musí se zaregistrovat na škole a zabezpečit si vzdělání. V sobotu exhibiční zápas také nestihne, ale do sezóny s ním počítáme,“ upřesnil absenci staršího z bratrů Vrbových. Valaši mají přebytek hráčů, ale jde převážně o mladší ročníky. Týmu by se hodila nějaká zkušená posila. „Trh nyní čítá několik hráčů, tak uvidíme, jestli se něco objeví. Vše se odvíjí od ekonomické situace a kvalitě hráče. Třeba přijde nějaká výměna,“ odvětil na přestupovou politiku Juraj Jakubík. Na exhibičním zápase samozřejmě nemůže chybět ani hlavní kouč současného áčka. A jak se těší na sobotní zápas? „Nevím, asi si nevezmu s sebou auto,“ zakončil vtipně.