Tomáš Žabčík urovnal spory s trenérem a s juniorkou pořád myslí na první místo

Michal Veselý • 12.10.2010

Junioři se po sérii remízových výsledků plynule přecházejí na šňůru vítěznou. Během víkendového dvoukola si připsali plný bodový zisk a svým soupeřům z Frýdku-Místu a Hodonína nastříleli 16 branek. Svěřenci trenéra Kubo se nenechávají zbytečně vylučovat a na výsledku se to okamžitě projeví. První místo ještě není ztracené. „První místo je pořád takový náš cíl,“ říká obránce Tomáš Žabčík.

Prvním víkendovým soupeřem byl pro juniorku VHK celek Frýdku-Místku. K utkání na Lapači přijeli hosté těsně před zápasem a výsledkem byl debakl 10:3. „Zápas proti Frýdku-Místku jsme měli dá se říct od začátku ve svých rukou. Dařilo se nám hlavně střelecky, což nám minulé zápasy trošku chybělo. Tentokrát jsme dali, na co jsme sáhli. Hlavně se nenecháváme moc vylučovat, protože oslabení nás stojí spousty sil,“ pochvaluje si zlepšenou střeleckou potenci obránce Žabčík.

V neděli čekal na svěřence kouče Miroslava Kubo zápas na ledě hodonínských Drtičů. „Do Hodonína jsme jeli každopádně bodovat, nic jiného nepřipadalo v úvahu. Hráli jsme hru, kterou po nás trenér vyžaduje. To nám vycházelo a projevilo se na výsledku 6:1, se kterým jsme byli velice spokojeni,“ zářil spokojeností Žabčík. Méně nadšeně hovoří mladý obránce o svém sporu s trenérem Kubo. „Konflikt s trenérem jsem měl a nechci se o tom bavit, už je to za námi a už je to v pohodě,“ ulevuje si Tomáš Žabčík.

Juniorka po špatném rozjezdu stoupá tabulkou a první místo se nezdá nepřekonatelnou metou. „Na první místo myslíme, pořád to je náš takový cíl být první. Hrajeme každý zápas naplno a s tím, že ho vyhrajeme,“ má jasnou taktiku mladý obránce. Tento týden měli muži VHK volno, tak talentovaného beka čekaly „jen“ dva zápasy. Jinak dle potřeb kouče Juríka vypomáhá i mužům. „Zápasy za áčko si užívám velice dobře, jsem hodně rád, když si můžu zahrát za chlapy. Je to o něčem úplně jiném než juniorka, je to hlavně rychlejší a silovější. V mých letech potřebuji získávat nové zkušenosti,“ má jasno Žabčík.

Loni obránce Žabčík opustil s většinou svých spoluhráčů dorosteneckou kategorii a před sezónou nikdo týmu Jenáčka příliš nevěřil. „Jsem hodně rád, že dorost podává parádní výsledky, po pravdě jsem to ani tak nečekal, že se jim bude tak dařit. Velikou zásluhu na tom má trenér Jenáček ,který je velice zkušený a táhne kluky k zodpovědnému výkonu. Hodně udělalo i to, že mají parádního brankaře Kohna, který je hodně drží. To nám vloni třeba chybělo a neměli jsme vůbec nahraných tolik bodů,“ říká závěrem spokojený Žabčík.