Trenér mi poradil, ať více střílím a vyšlo to, usmíval se po utkání Filip Ondráček

Jan Tajzler • 04.01.2015

Vsetínští hokejisté mají za sebou vítěznou premiéru nového roku 2015. Proti bojovnému soupeři z Opavy se však vítězství nerodilo vůbec lehce, Slezané dali svým výkonem zapomenout podzimnímu vystoupení, kdy si z Lapače odvezli debakl 1:5. Když už se zdálo, že se Opavě povede na Lapači bodovat, přišla smolná chvíle opavského obránce, který srazil Kolaříkovo nahození za Šafránkova záda. Zelenožlutí si tak upevnili druhou pozici a díky zápasu k dobru stáhli náskok Přerova na jediný bod. My jsme o včerejším utkání mluvili s Filipem Ondráčkem, na jehož přesnou trefu asi vsetínské tribuny dlouho nezapomenou.

Opava přijela do Vsetína se svou tradiční taktickou hrou postavenou na propracované defenzívě již ve středním pásmu. Domácí se naopak prezentovali ofenzivním výkonem, jednalo se tedy o střet dvou rozdílných systému hry, ale na to jsou již návštěvníci a snad i obě mužstva v tomto utkání zvyklá.

Oproti minulému vystoupení na Lapači byli však hokejisté ze slezské metropole přeci jen o něco víc houževnatí, především početní výhody červenobílých byly pro vsetínskou defenzívu vysoce nebezpečné. Vsetínští v první polovině zápasů drželi jednobrankové vedení, tvořili si i šance na další branky, ale spolehlivý Šafránek držel akcie opavského souboru nad vodou. V prostřední periodě dostali hosté možnost několika přesilových her, a i když zelenožlutí srdnatě bránili, vyrovnávací brance ve své síti nezabránili.

V týmu Vsetína byl pro sobotní utkání klíčovou postavou Filip Ondráček, nedávná posila útočných řad Valachů se prezentovala skvělým pohybem, Ondráček cítil po zápase radost z vybojovaných bodů. „Bylo to vydřené vítězství, myslím, že utkání rozhodla třetí třetina, kdy jsme naši hru stáhli na tři lajny a poté soupeře přehráli.“

Právě Ondráčkova premiérova trefa ve třetí třetině nasměrovala Vsetín ke konečnému vítězství, pravda Opava sice dokázala ještě jednou skóre srovnat, ale v závěrečné periodě byli Vsetínští přeci jen o něco aktivnější a touha po bodech byla větší na straně vsetínského týmu. Vsetínské tribuny explodovaly radostí, těsně po konci přesilové hry se totiž Ondráček rozjel k založení útoku a dělovou ránou ze středního pásma prostřelil zaskočeného Šafránka. „Vůbec jsem nevěřil tomu, že můžu Šafránka z takové vzdálenosti překonat, ale trenér mi poradil, ať se snažím místo tolika nahrávek více střílet, jeho radu jsem si vzal k srdci a povedlo se,“ culil se vsetínský útočník krátce po skončení utkání.

Ondráček si zatím vsetínské angažmá velmi pochvaluje, vloni sbíral zkušenosti v zahraničí, ale jeho počínání zbrzdilo zranění, které jej během Vánoc vyřadilo ze hry až do konce sezony. Po začátku sezony v Uherském Brodě se přes známého dostal na zkoušku do Vsetína. „Zatím se mi tady moc líbí a chci tady určitě zůstat minimálně do konce sezony a pomoci Vsetínu k úspěchu.“ Filip Ondráček si navíc v příštím týdnu vyzkouší poprvé na vlastní kůži atmosféru valašského derby, rival ze soutoku Bečvy jej však nijak zvlášť nevzrušuje. „Myslím si, že na Valmez se budeme připravovat úplně stejně jako na předchozí zápasy, teď se nám daří, máme vítěznou sérii a není co měnit. Jedeme si tam pro další potřebné body.“

Potřeba bodů je určitě na místě, i když se totiž Vsetín momentálně čepýří na druhé příčce tabulky, může ztráta potřebných bodů mrzet. Po Valašském derby, totiž na Vsacany čekají soupeři z kategorie nejtěžších, v sobotním kole se možná dočkáme přímého souboje o první místo, kdy na Lapač zavítá Přerov, hned po Zubrech přijede Vsetínu znepříjemnit život brněnská Technika.