Třeťáci se na prestižním turnaji v Brně předvedli ve velmi dobrém světle

Redakce • 07.03.2017

V sobotu 4. března se zúčastnil výběr naší 3. třídy (ročník 2008 a mladší) turnaje v minihokeji O putovní pohár nadačního fondu Kometa Brno. Turnaj byl pro vsetínský tým neobyčejně zajímavě a prestižně obsazen, neboť pořadatelé si vedle VHK ROBE Vsetín pozvali výlučně soupeře z extraligových klubů. Sparta, Slavia, Kometa, Třinec, Olomouc, Chomutov, Karlovy Vary, Hradec Králové, Zlín… Komu by se z těch slavných značek nezatočila hlava. K tomu se hrálo v nablýskané DRFG areně, takže pro děti se jednalo skutečně o veliký zážitek.

Patronem celého turnaje pak byl odchovanec vsetínského hokeje, mistr světa a momentálně obránce brněnské Komety, Ondřej Němec, který se rovněž ujal role asistenta v našem týmu. Za 3. třídu VHK hraje a hokej se zde učí Ondrův malý syn Adam.

HC Kometa Brno – VHK ROBE Vsetín 4:5

Hned na úvod celého turnaje narazil vsetínský celek na nažhavený domácí soubor. Po viditelné počáteční nervozitě, se Valaši postupně parádně rozehráli, Kometu přestali pouštět do šancí a zaslouženě otočili na svou stranu i výsledek zápasu.

HC Sparta Praha – VHK ROBE Vsetín 10:5
Do dalšího klání ve skupině vlétl vsetínský tým jako uragán, během pouhých dvou minut se ujal nad Spartou vedení 4:0 a zdálo se, že je nic nemůže zastavit. Bohužel euforie byla až příliš veliká, Sparta se záhy otřepala, naopak Valaši zcela polevili v bruslení i nasazení, a tak brzy přišlo nejen sparťanské srovnání, ale postupně i zasloužená porážka.

VHK ROBE Vsetín – HC Olomouc 6:7
Celek z Hané již po dvojici odehraných utkání budil u všech soupeřů docela respekt, neboť měl ve svém středu několik opravdu šikovných hokejistů. Vsetínský tým ale v tomto zápase podal zodpovědný výkon plný bruslení a velkého nasazení, k tomu přidal i branky, a tak celý zápas směřoval k zasloužené dělbě bodů. Bohužel, necelou minutu před koncem se Hanákům podařilo vstřelit rozdílový gól, na který Vsetínští už nedokázali najít rychlou odpověď.

VHK ROBE Vsetín – HC Energie Karlovy Vary 10:4
V tomto utkání byli Valaši od počátku do konce jasně lepším týmem, soupeře ze západu Čech přebruslili, přehráli a po zásluze vysoko zvítězili.

HC Piráti Chomutov – VHK ROBE Vsetín 6:5 (SN)
Po bojích v základní skupině se Vsetínu podařilo postoupit do další fáze turnaje (naopak domů odjela Sparta Praha), přičemž ve čtvrtfinále změřili zbraně s chomutovskými Piráty. Do zápasu Vsacané vlétli ve velkém stylu, celou první polovinu byli lepším týmem, postupně dokonce získali vedení 2:5, nicméně takto slibný náskok se jim nakonec udržet nepodařilo. Utkání nakonec dospělo až k samostatným nájezdům, v nichž byl úspěšnější a šťastnější soupeř ze severu Čech a vsetínský tým musel turnaj opustit.

Turnaj nakonec ovládl celek Mountfieldu Hradec Králové před Piráty z Chomutova a Oceláři Třinec. Parádním zážitek pak pro Valachy přichystal právě Ondřej Němec, který děti vzal na prohlídku kabiny extraligového A-týmu Komety Brno, která všechny ohromila.

Komentář trenéra Tomáše Kunety:
Na turnaj jsme podle zvučných jmen soupeřů jeli tak trochu v roli outsiderů, ale my víme, že v této věkové kategorii jména velkých klubů v zásadě vůbec nic neznamenají. Podstatné nejsou pak ani výsledky (i když je samozřejmě vždycky radost někoho porazit), ale důležité je pro nás spíše to srovnání, zda se v našem klubu ubíráme správným směrem v tréninku, zda v hokejové výchově v něčem výrazně zaostáváme či nikoli, jak jsou na tom naše děti ve srovnání s ostatními kluby bruslařsky, technicky či pohybově. A tady musím říci, že náš tým byl ve všech pěti zápasech, které jsme na turnaji odehráli, svým soupeřům zcela rovnocenným protivníkem, kluci byli naprosto konkurenceschopní ve všech herních činnostech a udělali mi svým nasazením i hrou velkou radost. K lepšímu výsledku chybělo snad jen více štěstí, ale i tak jsme myslím na turnaji zanechali u soupeřů výborný dojem a celý náš tým musím do jednoho pochválit.

Společná fotografie:

Spodní řada zleva:
Kateřina Kočí, Ríša Kocyan, Adam Hynek, Radim Křiva, Lukáš Neumann, Lukáš Vinklárek, Damien Stodůlka.

Horní řada zleva:
Adam Němec, Ondřej Němec (asistent), Lukáš Malý, Matyáš Fusek, Jan Vašička, Petr Vašička, Jakub Kučerňák, Tomáš Kuneta (trenér).