Turkova družina? Poslední vystoupení v základní části

David Škabraha • 21.02.2008

V s e t í n – Spolu s absolvováním nadcházejícího kola dorostenecké extraligy mohou Vsetínští mladíci pomýšlet už jen na kýženou vyřazovací část soutěže. Startovní pozici nemají nijak lehkou, aktuálně se zakousli na dvanácté příčce a kdo ví, zda-li poslední víkendová utkání dokáží jejich pozicí nějakým způsobem ovlivnit. Valaši si tak na jejich poslední soupeře, kterými se staly celky z Havířova a Opavy, musí připravit co nejúčinnější zbraně aby si tak zadělali na pořádný úspěch. Havíři ze severu Moravy se neudrželi v silné konkurenci ostatních mužstev a byli tedy vytlačeni až ke dnu tabulky. Slezan Opava si stojí o poznání lépe, deváté místo je prozatím v jejich moci. Budou tak pro Vsetínské těžkým soustem?

Havířov Panthers, 20. místo, 47 bodů, skóre 126:155

Není tomu tak dávno, co se u Lapače zjevil Havířovský autobus plný mladých bojovníků, odhodlaných poprat se i přes nepřízeň osudu se vsetínskými borci o důležité vítězství. Tehdy, přesněji 7. ledna 2008 byl bohužel pro Panthery opět silnější osud, který mimochodem tou dobou nejspíše měli ve své moci zelenožlutí. Výsledek 5:3 budou nepochybně při aktuálním napětí ve všech klubech chtít Havíři jednou pro vždy smazat a odvrátit tak úspěšnost vzájemných utkání od vsetínské hokejové svatyně.

Pohled na rozpis sezony, který přiřadil i Pantherům šestačtyřicet střetnutí, nabízí všem týmům už jen dvě zbývající utkání. Přímo úměrně s počtem odehraných mačů stoupá nervozita, jejíž hladina v těchto chvílích dosahuje vrcholu. Každý chce na poslední chvíli zachránit to, co se ještě dá a před závěrečnou sirénou shromáždit na své konto všechny možné body. O smyslu tzv.“křečkování“ lze v případě Havířova dlouze polemizovat, jejich šance na play-off totiž zdaleka nedosahují reálných hodnot.

Po zralé úvaze však každého napadne, že hokej se nemůže jen tak bez boje vzdávat. V každém případě budou Valaši čelit zarputilému soupeři! V této chvíli zapracuje obdivuhodná lidská vlastnost, jejíž aplikací do praxe budeme moci sledovat opravdový boj, ve kterém Havířov nepustí ani bod zadarmo. Dosavadní působení tohoto celku shrnuje statistika. Ta o úspěšnosti zápasů praví tolik, že 28 proher spolu s 16 výhrami vynesly do klubové kasy přesně 47 bodů. Velký podíl na tom má kupříkladu takový Antonín Pechanec, jehož produktivita se stala jedním ze základních stavebních kamenů týmového úspěch.

Zelenožlutí mohou pouze doufat ve svou sílu, jenomže Havířov může překvapit a vykročit na domácím ledě přímo za vítězstvím. Všechno ukáže až páteční zápas, úvodní buly bude vhozeno v 17.00 na Havířovském ledě.

HC Slezan Opava, 9. místo, 76 bodů, skóre 164:146

Poté, co Vsetínští změří síly mimo domácí led, čeká Turkovy svěřence další prověrka. Ve Valašském harému si počíhají na vyslance z Opavy! Tentokrát půjde o zápas s čelem tabulky, jedním z jeho osadníků právě i devátý Slezan. Skóre zdobeno šestadvaceti výhrami, pozápasové radosti si nedopřáli jen v osmnácti případech.

U opavského mužstva nesmíme zapomenout na hlavní postavy týmu, které zachraňují a rozhodují tolik důležitých utkání. Je třeba podotknout, že třeba na takového Jakuba Vítka by bylo hodno nasadit více než jednoho hráče. Do celkového skóre mužstva přispěl bezmála třiceti góly dvaatřiceti asistencemi. Dohromady tedy ční nade všemi s šedesáti kanadskými body a na Lapači pár oku lahodícími kousky toto výsadní postavení zcela jistě potvrdí.

Z opavských golmanů, kteří tuto sobotu zavítají do Vsetína se nejlepší percentuální úspěšností blyští Matěj Machovský (89,33% za 865 odchytaných minut). Předzvěstí slibného hokejového zážitku se tak stává i přítomnost několika výborných kanonýrů v zelenožlutých dresech, nepočítaje vynikající výkony brankáře Hromady (89,92% za 2417 odchytaných minut). Klání, jehož začátek je datován k sobotě 23. února v 16.00, bude mít dle předpovědi zapovězených informátorů velice bojovný náboj. Jak bylo zmíněno v úvodu, body jsou nyní třeba více než kdy jindy.

Protáhne tedy Opava šňůru vcelku povedených utkání i proti Valachům? K těm se v současné době povětšinou hokejové štěstíčko staví zády, avšak nemůžou si jej udobřit při lepší příležitosti, než jakou jim poskytuje sobotní uktání.

Předešlá vzájemná utkání:

35. kolo: HC Slezan Opava - Vsetínská hokejová a.s. 3:2 (1:0, 0:1, 2:1) Branky: 19. Koschatzký (Vítek), 51. Kysela (Vítek), 54. Džemla (Koschatzký) - 32. Jaškin D. (Matušík), 59. Ptáčník (Jaškin D., Hladký).

34. kolo: Vsetínská hokejová a.s. – Panthers Havířov 5:3 (2:2, 2:0, 1:1) Branky a nahrávky: 5. Ptáčník (Jaškin, Horehleď), 11. Hladký (Jaškin), 29. Pořický (Matuštík), 38. Horehleď (Ptáčník, Jaškin), 44. Kajaba (Podešva, Slováček) - 4. Puffer (Fábry), 4. Videlka (Slavík), 51. Křivohlávek (Pechanec).

Sestavy z minulého kola:

HC Vsetín: Dohnálek - Trška, Pelc, Jaškin M., Synek, Hladký, Mikuláštík, Tyralík - Ptáčník J., Pořický, Kozák, Jaškin D., Kubo, Kajaba, Horehleď, Matuštík.

Panthers Havířov: Dočkal – Duda, Fábry, Fúzik, Grigel, Kocurek, Kulík, Křivohlávek, Mráz, Ondrek, Pechanec, Pilk, Pinka, Slavík, Videlka, Šefčík, Šurin.

HC Slezan Opava: Baďura – Chvostek Filip, Chvostek Michal, Dohnal, Džemla, Faksa, Kinkor, Koschatzký, Kysela, Lebeda, Mach, Novák, Piskoř, Roupec, Rypar, Trčka, Vaněk, Vítek, Zona, Žídek.