Tým je ustálený. Posily nyní neplánujeme, říká jednatel klubu Daniel Tobola

Redakce • 06.09.2018

Sezóna je opravdu již za rohem a také vedení klubu pilně pracovalo na tom, aby liga na Vsetíně mohla začít bez problému. To se podařilo. Rekonstrukce stadionu proběhla včas a bez problémů. Fanoušci se mohou těšit na streamy ze zápasů Chance ligy a to jak z domácích tak i venkovních zápasů. Tým na sezonu je připraven a dle slov vedení je v tuto chvíli kompletní. Proč došlo k výměně pořadatelství zápasů s Porubou a mnoho dalšího se dočtete v rozhovoru s jednatelem klubu Danielem Tobolou.

Z pohledu vedení klubu, jak hodnotíte přípravu?
Příprava splnila svůj účel. Výsledky jsou příjemné. Důležitým faktorem je to, že se tým hodně poznával už během letní přípravy, což se odrazilo i na ledě. Vidíme v tom pozitivní progres. Uvidíme, jak se to podaří přenést do soutěže.

Už dříve se vyhlásilo za cíl semifinále play-off. Je to stále aktuální?
Cíle se po přípravě nemění. Není to tak, že bychom museli postoupit až do semifinále play-off, ale chceme. Chceme být úspěšnější než minulou sezonu. Je to takové klišé, ale tak to je. Nejsme pod žádným tlakem. Chceme se stále zlepšovat. Od zaměstnanců, přes hráče, trenéry až po vedení klubu. Všichni pro to děláme maximum.

Jaké jsou novinky před startem soutěže?
Máme za sebou další etapu rekonstrukce stadionu. Vše proběhlo, jak má. Máme nové zázemí pro naše mladé hokejisty, také pro hosty. Prostorově je vše stejné, ale vybavení je kompletně nové. Máme v sektoru na stání o jedno nové sociální zařízení více. Tento týden jsme oficiálně otevřeli nový kamenný fanshop. Takže i v tomto ohledu něco více pro naše fanoušky. Co se týče sortimentu, tak se snažíme rok co rok jej rozšiřovat a stejně tak v tom budeme pokračovat i během sezony. Provozní doba fanshopu bude ještě ustálena. Určitě bude otevřeno při utkáních mužů, ale ještě uvidíme, jak to bude mimo zápasy během pracovního týdne.

Další novinkou je na stadionu a před stadionem bezpečnostní kamerový systém, abychom se všichni tady mohli cítit ještě více bezpečněji. Je to proto, aby někdo, kdo něco poruší byl dohledatelný. Nechceme nikoho zbytečně trestat nebo pronásledovat, ale excesy, které se během posledních let staly, jak na straně hostů, tak některých domácích fanoušků, jako vhazování věcí na led, polévání atd. nemůžou být tolerovány. Emoce k hokeji patří, ale je všeobecně známo, že jsme za to minulou sezonu byli nemálo pokutování. Trend pravidel zůstává stejný, nic se nezměnilo, hokejový svaz tyto pravidla nezrušil. To, co uděláme doma, za to si zaplatíme, to co uděláme venku, za to si taky zaplatíme. Kamerový systém bude mít za úkol chránit ty, kteří přichází na zápasy za hokejem, za fanděním, radováním se, ale i třeba nadáváním. Nesmí být však přehnaně agresivní jak mezi sebou, tak i na hráče. Buďme rádi, že hosté sem jezdí, protože bez nich bychom hokej nehráli.

Novinkou je i další vchod na led z hostující kabiny. Hosté tedy nově budou chodit přímo ze své kabiny, čehož si fanoušci mohli všimnout už během přípravných zápasů. Hostujícím hráčům jsme tímto zkrátili příchod jak na led, tak i na střídačku. Samozřejmě to bude další zkouška pro naše fandy, aby je nečastovali slovně, fyzicky, potravinami, ať už jsou to nápoje, klobásky nebo topinky.

Je tým na sezonu kompletní nebo máte v plánu další příchody?
Týme je kompletní. Co se týče marodů, tak Tomáš Frolo již začal s tréninkem po zranění, které si přivodil během letní přípravy. V přípravě se zranil Vojta Šilhavý, ale to je naštěstí jediné, co se přihodilo. Těsně před startem soutěže přišel Jirka Karafiát, který u nás bude na hostování do konce ročníku s možností střídavých startů do Zlína. Tým je ustálený a takto začínáme. Nyní nemáme v plánu někoho přivádět. Máme i šikovné mladé hráče, kteří určitě dostanou příležitost. Uvidíme, co sezona přinese, jak po stránce zdravotní, tak i výkonnostní.

Proč proběhla výměna pořadatelství všech zápasů s Porubou?
Měli jsme zájem, abychom s Porubou hráli o Vánocích doma. Za poslední roky jsme si na to nějakým způsobem už zvykli. V tomto období je to vždy radost pro nás pro všechny i pro skvělé naše fanoušky, kteří vždy přijdou v hojném počtu. Bohužel los nám letos příliš nepřál. Obrátili jsme se tedy v tomto na Porubu, které se to nakonec také hodilo. Musely se změnit všechny zápasy, protože přes náš zápas v Ostravě se měla v hale konat nějaká kulturní akce.

Jak budou probíhat živé přenosy ze zápasů?
Došlo ke změně generálního partnera soutěže. S tím souvisí i změna ve formě živých přenosů. Nebudou to již přímo placené přenosy. Bude se vysílat přes HokejkuTV, kde vše poběží dle trendu Extraligy. Budeme samozřejmě rádi, když fanoušci budou sledovat naše venkovní zápasy a na domácí dorazí na Lapač.

Více o živých přenosech z Chance ligy (klikněte zde)