Ubrání se Vsetín tygřím spárům a prodlouží tak sérii bez porážky?

Michal Kubáň • 12.12.2004

V s e t í n - Valaši vyzvou do třetice ve 32. kole Bílé Tygry. Severočeši, kteří v sedmi odehraných prodlouženích šestkrát neprohráli, v minulém vzájemném duelu prohráli na vsetínském ledě 2:4. Liberec sice sužuje marodka, ale přece jen pět zápasů z posledních osmi zápasů vyhrál. Valaši bez zraněného Gýny, který má zlomenou lícní kost, spolu se zraněným Jaškinem sedmkrát v řadě neprohráli.

Hra v prodloužení - nebezpečná zbraň Bílých Tygrů

Hra v prodloužení patří k nejlepším zbraním Bílých Tygrů. Z celkových sedmi zápasů v prodloužení Tygři pouze jednou prohráli (Slavia) a remizovali (Jihlava), zbylých pět zápasů vždy rozhodli ve svůj prospěch. I když Liberec trápí marodka, z posledních osmi zápasů odnesl pouhé tři porážky a s čtyřbodovým hájí šestou příčku. Poslední zápas před vánoční reprezentační pauzou by pro Severočechy mohl znamenat minimálně čtvrtou příčku. I Liberec má zastoupení v reprezentaci. Na Rosno Cup vysílá Radima Vrbatu(5+7) a Václava Nedorosta(4+3), oba mají zámořské zkušenostmi. V extralize ale spíše zůstavají střelecky zastíněni Lubomírem Vaicem (7+9) a Leošem Čermákem, jenž avšak marodí s ramenem. Právě liberečtí reprezentanti se probudili v poslední kole proti Znojmu. Oba dva se podíleli brankou na vítězství Tygrů 2:1 v prodloužení. Souboj brankářů Čechmánek versus Hnilička podle průměru obdržené branky na zápas vede s těsným náskokem "vsetínský fakír". Při pohledu do statistik brankářů je Čechmánek na 12. místě, jeho liberecký protějšek na nešťastném 13. místě. V posledním zápase ve valašském derby Čechmánek sice vychytal nulu, ale za Hniličku mluví počet vyhraných zápasů (25).

Liberec trápí marodka. V posledním zápase přišel i obránce Fišera

K sedmi hráčům na marodce (Kotalík, Procházka S., Rozsíval, Čermák, Novák, Tomajko, Podkonický) se přidala i posila z NHL obránce Jiří Fišer. V posledním zápase se Znojmem ho Roman Erat narazil na mantinel. Kličový obránce Liberce odstoupil a do utkání už nezasáhl. Otázkou je, zda klíčový obránce nastoupí proti Vsetínu?

Letošní zápasy: Oba celky vyhrály pouze na vlastním ledě

Jak Tygři tak i Vsetín se navzájem porazili v letošní sezóně na vlastním ledě. Ve 6. kole doma převážil gólem v prodloužení vítězství na svou stranu liberecký Vaic. Vsetín doma při odvetě porazil Liberec 4:2. Při pohledu do statistik patří liberecký Vaic zvláště pro zápasy Vsetína s Libercem mezi nejnebezpečnější hráče. Ze vzájemných duelů si letos ex-vsetínský hráč a nejlepší nahrávač Tygrů odnesl tři body (2+1).

Liberec - Vsetín 1:0 pr. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 65. Vaic (Podkonický).

Vsetín - Liberec 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky: 21. Němec (Demel), 33. Radivojevič, 41. Demel, 53. Vak (Gýna, Selingr) - 12. P. Rozsíval (Vaic, R. Vrbata), 35. Vaic (P. Rozsíval).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Čechmánek - Gregořek, Němec, Mikel, Klesla, Frolo, R.Horák - Veselý, Brabenec, Somík - Dubec, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel

Liberec: Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Modrý, Jar. Hanzlík, Duben, J. Moravec, Holub - Vaic, Rataj, Štrba - R. Vrbata, Nedorost, Sailer - Vampola, Plodek, Víšek - Klimenta, Pabiška, Jech