Udělám všechno pro to, abych tady mohl zůstat, říká odhodlaně Jaroslav Markovič

Helena Hegeďová • 10.08.2017

V přípravném zápase v Přerově se vsetínským fanouškům poprvé představil útočník Jaroslav Markovič. Jeho kroky na Valašsko vedly z pětapadesátitisícového slovenského města Martina, kde odehrál značnou část kariéry. „Zatím se mi tady líbí, cítím se příjemně a doufám, že se to odrazí také na mé formě a mé výkony se budou zlepšovat," uvedl dvaatřicetiletý forvard své první dojmy.

Markovič do prvního zápasu vkročil tou správnou nohou a podařilo se mu vstřelit úvodní branku zápasu. Ocenil také kvalitu soupeře, který pro něj však nebyl neznámou. „Odehráli jsme přípravný zápas, na kterém bylo vidět, že je pro mnoho z nás prvním zápasem v této sezóně. Trochu tomu chyběl systém, ale dost se jezdilo a naše bruslení dodalo zápasu tempo. Na přípravu to byl velmi slušný zápas. Je tam určitě spousta věcí k vylepšení, musím ale říct, že na první zápas v takovéto sestavě jsme si nevedli vůbec zle. Naší formaci se navíc podařily dva góly, což je také plus,“ okomentoval po zápase s úsměvem.

Tvrdá hra Zubrů v úterním zápase mohla některé ze vsetínského kádru zaskočit, nové posily Valachů se to však netýkalo. „Dnešního soupeře si pamatuji ještě ze Slavie, Přerov byl vždycky z těch agresivněji hrajících celků a já jsem věděl, do čeho tady jdu. Možná i to pro mě bylo plus. Znám Přerov, a ten, ještě k tomu v domácím prostředí, hodně aktivně napadá.“

„Hrál jsem hlavně doma v Martině a taky v pár jiných klubech na Slovensku. V Česku jsem hrál dva roky zpátky, když jsem v první lize nastupoval za Slavii, také jsem v minulosti odehrál pár zápasů za Pardubice,“ shrnul svá dosavadní působiště, z čehož jde vidět, že není ve WSM lize žádným nováčkem.

„Porovnat se to moc nedá, protože každá ta soutěž je jiná, v každé převažuje něco jiného. Tady je to například hodně o bruslení,“ potvrzuje fakt, že i přípravný zápas se odehrál v rychlém tempu. Styl českého prvoligového hokeje je dle hráče s mnoha extraligovými zkušenostmi znát i na tréninku. „Trenéři chtějí hrát rychlý hokej, čemuž jsou přizpůsobeny také tréninky. Trénuje se ve svižném tempu, hodně se bruslí a důraz se dává také na napadání. Pokud se bude takhle pokračovat i nadále, tak to bude hodně zajímavá sezóna. Na Slovensku, hlavně tedy v nejvyšší soutěži, se hraje spíše technický hokej, dává se důraz na kombinace, a proto je ta hra možná i o něco pomalejší, tady se ale opravdu rychle bruslí a je to jeden z faktorů hry,“ dodává pro srovnání.

„Hrát doma je pro mě něco jiného, vnímám to úplně jinak,“ přiznal útočník, jenž je ve svém mateřském klubu respektovaným hráčem. „Člověk se ale musí umět přizpůsobit. Domácí klub zkrachoval a já jsem teď tady. Přes svého agenta mě kontaktoval Nathan Robinson, že by tu byla nějaká šance, prozatím na zkoušku. Vyhovuje mi, že to mám blízko od domova. Je to nějakých 100 kilometrů, takže jsem neváhal, je to výhodné i pro rodinu. Zatím se mi tady líbí, cítím se příjemně a doufám, že se to odrazí také na mé formě a mé výkony se budou zlepšovat. Zároveň udělám všechno pro to, abych se vešel do sestavy a mohl tady zůstat,“ prozradil Markovič něco více o svém příchodu a odhodlanosti porvat se o místo na soupisce.