Udrží si Valaši na venkovní zápasové šňůře neporazitelnost? Odpoví utkání v Brně!

Dominik Tobola • 25.10.2013

Třízápasová série na kluzištích mimo Lapač se nachyluje ke své derniéře, Valaši jí předvedou na ledě Techniky Brno. Takzvaná evropská hala, která je domovským stánkem druhého hokejového týmu v Brně, bude od 17:00 v sobotu 26. října hostit právě tento duel. Valaši budou chtít natáhnout sérii vítězství na čtyři v řadě, naopak sovy budou mít za úkol zvrátit stejně trvající řadu proher. Tak kdo bude úspěšnější?

Vsetínští si připsali do své sbírky to, co se jim dlouho nepovedlo. A sice, že dokázali zvítězit třikrát po sobě, navíc poslední dvě střetnutí zvládli Valaši na půdě svého soupeře. Vždyť v loňské sezóně se Valaši radovali z vítězství na venkovní půdě pouze pětkrát, k této sumě se zelenožlutá flotila přiblížila již na konci října. Právě tato statistika v loňském roce zapříčiňovala tehdejší bezmoc natáhnout delší vítěznou šňůru. Úkol v letošním ročníku zatím Vsetín plní prozatím velmi dobře. Šanci na jedničku s hvězdičkou v třízápasovém venkovním tripu budou mít svěřenci trenéra Jakubíka v sobotu, a to na ledě Techniky Brno.

Plný počet bodů ze tří venkovních zápasů? Lákavá nabídka!

Břeclav za tři, Orlová za tři, Technika taky? Tak každý fanoušek i hráč by se nebránil, ovšem bráno objektivním hledím, ve vší úctě ke kvalitám obou předchozích soupeřů, to bude velmi tvrdý oříšek. Neřešitelný úkol to však není, to je jasné. Valaši mají formu, o tom není pochyb. Středeční jasná výhra v Orlové by měla A-týmu ještě více posílit sebevědomí.

Utkání na severu Moravy však od začátku tak jasný průběh nemělo, o čemž mluvil i trenér Jakubík: "Úvod zápasu vůbec nevypadal na to, že bychom se měli tak střelecky prosadit. Podržel nás gólman a poté, co jsme dali dva góly, jsem začal věřit ve vítězství." Recept však na utkání mimo Lapač přece jen zelenožlutí museli použít, což se minulý rok příliš nedařilo. "Dnes jsme hráli dobře organizovaně a podařilo se nám vstřelit góly. Myslím, že jsme zvítězili zaslouženě," uzavřel svůj ohlas slovenský kouč na střídačce VHK.

Sobota 26. října od 17:00 na ledě Hokejové haly dětí a mládeže bude tedy patřit utkání Techniky Brno a hosty z úpatí Vsetínských vrchů. Přesněji řečeno na takzvané evropské hale, domácím stánku Vysokoškoláků, se bude Vsetín prát o čtvrtou výhru v řadě. První vzájemný zápas však hovoří pro Techniku, která dokázala v bojovném utkání na Lapači ve druhém kole uzmout dva body. Po závěrečné siréně, kdy na světelné tabuli ukazatel čítal dvě dvojky, svůj bonusový bod vybojovali Brněnští díky skvělému výkonu při samostatných nájezdech. Proměnil jak Fadrný, tak i Zábranský s Česnekem, přičemž za domácí se prosadil jen Ambruz. Jaký konec nás čeká zítra?

Technika Brno: Úvodní fazóna je ta tam, Technici prohráli čtyři utkání v řadě

Ano, dalším impulsem pro Valachy bude aktuální forma sov. Technika v posledních čtyřech duelech naplno nebodovala ani jednou, naposledy prohrála poměrem 4:3 na ledě Břeclavi. Hlavním aspektem této prohry se stala druhá třetina a také špatná hra brněnského klubu v oslabení. Ta předchozí utkání prohrál tým vyznávající červeno-černo-bílou kombinaci o gól, přičemž v utkání na ledě Prostějova podlehl až po samostatných nájezdech. "Musím naše hráče pochválit za to, že nepříznivý stav zvrátili a dotáhli utkání do nájezdů. Trošku nás mrzí, že jsme mohli penalty rozhodnout a nerozhodli. I tak to byl z obou stran velice dobrý zápas a oba celky podaly kvalitní výkony," poznamenal po závěrečném hvizdu trenér Kaňkovský.

Další zápas tedy bude chtít druhý tým v Brně bezpochyby na svém ledě zvládnout, trápí ho však koncovka. Ne úplně tak, že by se hráči nedokázali vůbec prosadit. O branky se však nestarají útočníci, o pět ze sedmi předchozích se zasadili obránci. Dva z nich vstřelila asi nejzvučnější předsezónní posila, David Havíř. Prosadí se i někdejší hráč Pardubic, Plzně, či Znojma i v sobotu?

Nyní je čas na malé okénko do statistik Vysokoškoláků. Jako vůdci bodování obránců a útočníků figurují dva velmi zkušení a extraligou protřelí mazáci. V obraně je to již zmíněný David Havíř (4+5) za 11 utkání, u forvardů dává příklad mladším kolegům Jan Fadrný (5+8), bývalý hráč Slavie a také ex-extraligového valašského klubu. Ten působí společně s Janem Česnekem (7+4) a Petrem Jurčou (3+4) v první formaci, která se stará o zásahy nejvíce. Další, kteří budou bezpochyby velkou hrozbou pro vsetínskou obranu, jsou například Michal Brzobohatý, bratr slavnějšího Patrika, a také Ondřej Látal. Oba dohromady zařídili 19 branek svého týmu.

Pravděpodobné sestavy: Heslo zní: vítězná sestava se nemění! Nějaká ale však najdeme

Trenér Juraj Jakubík bude mít pro utkání na Technice k dispozici v podstatě stejný tým, který doplní pouze Petr Hruška, jenž ve středu nehrál kvůli pracovnímu vytížení. Slovenský kouč naopak nemůže počítat s Josefem Daňkem, kterého přenechal svému trenérskému kolegovi z juniorky, Luboši Jenáčkovi. Mladý centr si plní své mládežnické povinnosti. Z týmu soupeře hlásí zranění Jiřího Pargáče, který si na souboji brněnských univerzit poranil rameno.

Vsetín: Hromada (Plšek) – Farda, Tichý, Hurtík, Vrba L., Vrba F., Báchor, Tesařík – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Vítek, Podešva, Kývala – Janeba, Hruška P.

Technika Brno: Chvátal (Novák) – Habrovec (C), Dittrich, Klimeš (A), Štindl, Zapletal, Havíř, Košecký – Jurča, Fadrný, Česnek - Hnilička, Benýšek (A), Odehnal V. - Kozák, Zábranský, Látal - Brzobohatý, Bělohlávek, Buhaj - Čtvrtníček.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov