Už není na co čekat, body potřebujeme, uvědomuje si nová tvář Oldřich Heža

Filip Bazala • 29.09.2013

Ani v pátém kole druhé ligy se vsetínským hokejistům nepodařilo vydolovat na ledě soupeře nějaké body. S Přerovem však sehráli více než vyrovnanou partii. „Myslím si, že celý tým hrál velmi dobře. Bohužel jsme v první třetině dostali tři branky, které nás srazily dolů a zápas už jsme nedokázali otočit,“ hodnotil zápas vysoký centr Oldřich Heža. Valaši doplatili na slabou produktivitu, jelikož soupeře přestříleli poměrem 38:29. „V dalším zápase s Jičínem musíme za každou cenu vyhrát. Už není na co čekat. Body potřebujeme,“ uvědomuje si posila z Olomouce.

Oldřichu, jak hodnotíte zápas s Přerovem?
Utkání jsme moc dobře nezačali. Dostali jsme v první třetině tři góly a to bohužel asi rozhodlo. Byly to takové nešťastné góly odrazem, nebo když si gólman puk sám srazil do klece. Ty branky nás srazily dolů. I tak si myslím, že jsme byli vyrovnaný tým, ale nepříznivý stav už jsme nedokázali zvrátit.

Třetí třetina z vaší strany byla velmi dobrá.
Z našeho pohledu byla poslední třetina výborná. Vstřelili jsme dvě branky, když první zásah velmi dobře sehrál Dan Vaněk. Druhá branka byla také velmi dobře sehrána v přesilovce, kdy z první zakončoval do odkryté klece Kajaba. Myslím si, že celý tým hrál velmi dobře. Je pravda, že Přerov to i trochu podcenil, když si myslel, že už má vyhráno.

Jaké je vaše osobní hodnocení po prvním zápase v dresu Vsetína?
Šlo o můj první mistrovský zápas letos. Měsíc jsem nehrál, protože jsem měl zranění. Myslím si, že by můj výkon mohl být ještě lepší a určitě se budu zlepšovat. Vsetín navíc hraje odlišný systém hry, kdy hrají s centrem dozadu. Pro nás s Kubou Lehečkou je to něco nového, takže doufám, že se s tím co nejdříve sžijeme a budeme pro mančaft přínosem.

Vsetínští hokejisté bojovali až do poslední minuty

Jak jste se s Jakubem Lehečkou dostali na Vsetín?
Dostali jsme nabídku od našeho manažera Fürsta, že můžeme na Vsetíně působit, abychom v Olomouci jen netrénovali, takže jsme s Kubou Lehečkou rádi, že můžeme hrát. Doufám, že se na Vsetíně vyhrajeme a dostaneme šanci i v Olomouci.

Už v minulé sezóně jste si vyzkoušel působení ve východní skupině, jaké vidíte zatím rozdíly?
Je v tom rozdíl. Ve Valašském Meziříčí moc nechodili fanoušci, teď na Vsetíně je to zázemí mnohem lepší. Když jsem hrál Za Val. Mez. na Vsetíně, tak to byl nádherný zážitek. Na Vsetíně lidi na hokej chodí a doufám, že tomu tak bude i letos. Snad dosavadní výkony fanoušky neodradí a dál budou chodit a my se zvedneme.