V Hodoníně jsme dokázali porazit nejen soupeře, usmíval se po zápase Daniel Vaněk

Michal Veselý • 28.02.2010

Na Hodonín to Vsetínu letos opravdu jde. Ať přijedou Valaši k Drtičům s posilami ze Zlína nebo bez nich, jak v posledním utkání, dokážou vždy vyhrát. Svěřenci kouče Juríka byli první třetinu pod tlakem a jen díky výbornému Plškovi dokázali udržet nerozhodný stav. Od druhé části se Vsetínští zlepšili a na hodonínském ledě byl k vidění vyrovnaný zápas, který nakonec rozhodl Marekl Knebl. „První útok Tesil, Korčus a Kneblík společně s vynikajícím Plchem to rozhodli,“ chválí své spoluhráče útočník Daniel Vaněk.

„První třetinu jsme byli pod tlakem. Šli jsme do zápasu s tím, že budeme bránit, a vyrážet do protiútoků. Ale moc se nám ze začátku nedařilo. Honduras si vytvořil spoustu šancí, kdyby nebylo Plcha, tak jsme vůbec nemuseli pomýšlet na vítězství. V první třetině měl asi dvacet zákroků, držel nás jako Ryan Miller USA na olympiádě. Lukáš byl náš jednoznačně nejlepší hráč,“ hodnotí úvodní část hry Vaněk.

V prostřední části se hra vyrovnala a byli to hlavně Vsetínští, kteří ohrožovali hodonínskou branku. „Dostali jsme sice první gól, ale to nás nepoložilo a dokázali jsme v oslabení vyrovnat. Vyhodil jsem z pásma puk a Erik Hrňa svou neomylnou bekhendovou kličkou vyrovnal,“ popisuje vyrovnávající branku vsetínský univerzál. Vyrovnávací branku vstřelil útočník Erik Hrňa, který by se klidně mohl nazývat katem Hodonína. Fanoušci VHK si jistě dobře pamatují jeho hattrick v rozhodujícím čtvrtfinálovém zápase.

Juríkovi hoši po vyrovnávací brance dostali nový vítr do plachet a přidali další dvě branky. „Místo toho, abychom si vedení v klidu pohlídali, začali jsme bláznit a Hodonín snížil na rozdíl jedné branky. Podařilo se nám sice vystřelil čtvrtý gól, ale nechali jsme se vyloučit a v přesilovce soupeř opět snížil. Poslední třetinu jsme hráli dost netakticky, ale bojovností jeden za druhého nám nakonec přineslo cenné tři body,“ raduje se i přes neúplně zvládnutý závěr zápasu Daniel Vaněk.

Ten měl po zápase pro své spoluhráče jen slova chvály. „Musím pochválit naše obránce, ti byli opravdu skvěli. Neztratili se ani naši mladíci, hráli výborně proti těžkému soupeři a v bouřlivé atmosféře. Hrál jsem v útoku s Erikem Hrňou a na křídle nám hrál mladý Martin Kubo, spolupráce klapala. Kulisa byla super, plný stadión, naši příznivci dojeli v hojném počtu a děkujeme jim za podporu. Pochválit musím náš první útok, Tesil, Korčus, Kneblík, ten vstřelil tři branky a odehrál velmi dobrý zápas.“

Mladíkům v sestavě Valachů se kolena z výborné atmosféry nepodlomila, což se ovšem nedá říct o hlavním rozhodčím. „Pan sudí byl dneska dosti nepřesný, možná se nechal unést atmosférou. Pískal nám často fauly, které vůbec nebyly, s nikým se nechtěl bavit, museli jsme porazit jak Hodonín, tak i pana rozhodčího,“ prozradil s úsměvem Vaněk.

Základní část pomalu končí a Vsetínští vyhlížejí soupeře pro vyřazovací boje. „Nemůžeme si moc vybírat, dostaneme někoho z první trojky. Hodonín jsme letos třikrát porazili, s Přerovem hrajeme vyrovnané zápasy a Valmez, to uvidíme ve středu,“ uzavírá pozvánkou na středeční derby dravý útočník.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno