V Hodoníně se nám zápas nepovedl, fanouškům se musíme omluvit, ví Pavel Zavrtálek

Michal Veselý • 18.03.2009

První krok se hokejistům VHK na hodonínském ledě vůbec nepodařil. V úvodu zápasu byli Valaši lepším mužstvem, ale od druhé třetiny převzali otěže zápasu Drtiči a ve zbytku zápasu nasypali zelenožlutým „bůra“. V play off ale na skóre nezaleží, což ví i obránce Pavel Zavrtálek. „Je to play off, a že to skončilo 5:0, to nic neznamená, určitě to nic neznamená,“ tvrdí dúrazný zadák. Ve čtvrtek je na řadě druhý zápas, Valaši budou odvracet vyřazení.

„Fakt nevím, co k tomu mám dnes říct. Nemyslím, že by nás Hodonín nějak přehrál, možná jen ve třetí třetině, kdy už bylo rozhodnuté, to se jim hrálo dobře. Už jsme si je chtěli nachystat na další zápas a šli jsme co nejtvrději po nich. Zápas nás stál hodně sil. Jeli jsme sem vyhrát, alespoň já určitě. Bohužel to soupeři vyšlo lépe, my jsme nebyli schopni nic udělat v přesilovkách,“ pouští se do neveselého hodnocení utkání bek Zavrtálek.

Úvodní část přitom Valaši zvládli na jedničku, soupeře pustili do jediné šance a sami několikrát nebezpečně zahrozili. „První třetina vypadala hodně dobře, soupeř nevěděl, co od nás čekat. My jsme chtěli hrát to, co vždycky, stejně jako třeba v Šumperku, zezadu hodně zezadu. Opravdu nevím, kde se pak stala chyba. Je to play off, a že to skončilo 5:0, to nic neznamená. To si může myslet možná tak Hodonín, budou namlsaní a my je můžeme přejet stejným rozdílem. Určitě ještě není nic rozhodnutého,“ říká bojovně Pavel Zavrtálek.

Za rámeček si ovšem zelenožlutí určitě nedají prostřední třetinu, v ní inkasovali hned třikrát. „V průběhu celé sezóny jsme měli druhé třetiny silné. Je opravdu škoda, že jsme dnes nedali žádného góla, alespoň nějakého haluzáka. Jejich brankář si určitě čisté konto nezasloužil. Doma se budeme snažit co nejvíce zabojovat a napravit to. Dnes přijelo hrozně moc fanoušků ze Vsetína, za což jim hrozně moc děkuji. Jsem hrozně rád, většina z nás to tady hraje jen kvůli těm lidem. Chceme se jim odvděčit dobrými výkony, to co jsme předvedli dnes, to si nezaslouží,“ omlouvá se vsetínským fanouškům obránce s třiatřicítkou na dresu.

Hokejisté VHK se nemůžou na nic vymlouvat, rozhodčí Volf podal velice dobrý výkon. „Dnes se opravdu není na co vymluvit. Hodonínu to tam dnes napadalo, dali nám tři branky a my jsme se museli začít tlačit do útoku a to jim vyhovovalo. Prostě nám to dnes nevyšlo, soupeř byl dnes lepší, to musím přiznat, nebudu se vytáčet. Byly tam chyby, hlavně v obraně. Dnes se to spojilo vše dohromady, ani v útoku to nebylo ono. Rozhodčí nepískal špatně, na to že bylo venkovní utkání, tak to byl dobré,“ pochvaluje si výkon sudího Zavrtálek. Ocenil i jak si hlavní rozhodčí posoudil likvidační faul Juráska. „Jurásek fauloval dvakrát za jedno střídaní. Měl dostat dvě plus dvě minuty, ale vytáhl konec hokejky a útočil na žebra, tak dostal pět plus do konce zápasu. To je oprávněný trest, to bylo na zlomení žeber a nebo poškození vnitřních orgánů.“

V sérii tak vedou Drtiči 1:0. Na Lapači je ale určitě nečeká nic snadného. Zejména brankář Holeš se má na co těšit. Valaši se určitě nevzdávají! „Samozřejmě nic nevzdáváme! Doufám, že přijde co nejvíce lidí a pomůže nám náš další hráč, bez kterého bychom celou sezónu vůbec nezvládli. Počítám, že doma vyhrajeme, uděláme proto všechno. Chceme se vrátit do Hodonína a dobýt jejich stadion,“ burcuje na závěr Pavel Zavrtálek.