V Třinci remíza, Vsetín stále neporažen

Zuzana Marcalíková • 13.08.2002

T ř i n e c - Vsetínští hokejisté zajeli na led třineckých Ocelářů, aby sehráli třetí zápas čtvrtfinále Tipsport cupu. Ani poslednímu soupeři A skupiny nepodlehli a jsou tak jediní stále bez porážky. HC Oceláři Třinec – HC Vsetín 3:3 (1:1, 0:0, 2:2)
Branky: 16: Meluzín (Zadina), 45.Appel (Staněk),58. Janků - 14.Demel (Němec),46.Němec (Vašut),56.Stantien (Sochor)

Laxní počáteční tempo oživilo vyloučení Němce, při kterém čerstvý ženáč Janků rozezněl tyč Bieglovy branky. Vsetín dlouho pouze vyhazoval puky z vlastního pásma a obránci povolovali Bieglovi řádně se rozchytat při kombinacích třineckých útočníků. Od 10. min ale hosté šlápli do bruslí. To špatně nesl mimo jiné i třinecký Morava. Při jeho pobytu na trestné lavici trefil ve 13. min místo nad Horčičkovým ramenem Demel a Vsetín vedl. Nadšení hráčů v zeleném zchladili ale už o 3 minuty později Appel s Meluzínem; bylo srovnáno. Třetinu zakončili vsetínští trestem pro příliš mnoho hráčů na ledě, v kterémžto oslabení byly k vidění především Kubošovy strkanice s Moravou a vynikající zákroky Bieglovy.

Ve střední části hra nabrala na rychlosti, kombinace na přesnosti a jezdilo se nahoru dolů. Hosté měli o malinko více ze hry a kdyby ve 28. minutě Pavelka na trestnou hned za 7 sekund nenásledoval Kucharczyk, možná by na domácí i něco vymysleli. Takto při hře 4 na 4 mohl excelovat opět pouze Biegl. O dalších pět minut později byli současně vyloučeni po jednou hráči z celku domácích a hostů. V této pasáži 4 na 4 zvedl diváky ze sedadel Němec fatální hrubkou ve vlastním obranném pásmu. Pletka z nabídnuté šance však neskóroval. Poté šel Němec na trestnou a v třinecké přesilovce se konstrukce Bieglovy brány rozezpívala podruhé; sudí však rozpažil, a tak se Libor Procházka radovat nemohl. A protože i Kucharczyka při jeho úniku tísnili 2 domácí beci, zůstala třetina góluprostá.

Ráznou tečku neurovnané hře v začátku poslední třetiny udělala domácí dvojice Staněk-Marek; domácí se ujali vedení. Ani jim však radost dlouho nevydržela; jen o minutu později v ponechané výhodě přijal Němec přihrávku Vašutovu a bylo opět vyrovnáno. Pokračovalo se v trendu ze druhé třetiny, hrál se hezký chytrý hokej a oba brankáři měli co dělat – Biegl odolával kombinacím Janků se Zadinou a Pletkou, před Horčičkou rozehrávali ťukec Kucharczyk s Bartekem a Polákem. Když se v 56. min dostal puk ke Stantienovi a ten, ač tísněn, dopravil ho za brankovou čáru, mohlo být rozhodnuto ve prospěch hostů. To by ovšem Vašut musel odolat lákadlu bouchnout si do soupeře. Nabídnutou přesilovku zužitkoval v zápase vynikající Janků. Rozdalo se ještě pár střel i ran pěstí, skóre se však v posledních sekundách neměnilo, a tak se soupeři rozešli smírně.

HC Oceláři Třinec – HC Vsetín 3:3 (1:1, 0:0, 2:2)

Třinec: Horčička - Nosek, Malinský, Procházka, Morava, Matějíček, Jančařík, Cartelli, Žabka - Zadina, Meluzín, Pletka - Janků, Marek, Pavelek - Polončič, Zdráhal, Horna - Appel, Staněk, Martynek
Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Blažek, Bartek, Němec, Vašut, Polák - Kotásek, Stantien, Demel - Sochor, Lang, Dubec - Vak, Streit, Valko