V předposledním utkání sezóny změří Valaši síly s Uherským Hradištěm

Václav Trávníček • 11.02.2011

Už není oč hrát. Doslova. Vsetín se s dostatečným předstihem v soutěži zachránil, Uherské Hradiště zase získalo definitivu druholigové příslušnosti minulý týden v neděli, kdy zvládlo utkání s Uničovem. Moravští Slováci vyhráli 4:2 a odsoudili hanácký klub k účasti v prolínací soutěži. V sobotním duelu Vsetína v Uherském Hradišti, jehož úvodní buly bude vhozeno v 17:00, tak už půjde pouze o vylepšení statistických údajů obou celků. Rozlučku se sezónou mají Valaši v plánu v neděli 20. února proti poslednímu Uničovu.

Poslední vzájemné utkání: Vsetín se definitivně zachránil

play out, 23.1.2011
VHK Vsetín - HC Uherské Hradiště 6:5 (1:2, 4:1, 1:2)
Branky: 4. Vítek, 26. Vítek (Vaněk), 30. Ševčík (Brynecký, Žabčík), 31. Vítek (Vaněk), 33. Kajaba (Valigura, Vítek), 46. Valigura (Vítek, Kajaba) - 5. Knebl (Mikeš, Sakrajda), 10. Mikeš, 22. Sladký (Mikeš, Sakrajda), 46. Knebl (Mikeš , Sladký), 58. Sakrajda (Matula).

Jedenáct branek a vítězství Vsetína v poměru 6:5 viděli diváci, kteří zavítali na utkání skupiny o udržení, mezi domácím VHK a Uherským Hradištěm. Po 22. minutách vedli hosté už 3:1, domácí se ale nevzdali a gólovou smrští mezi 26. a 33. minutou zvrátili stav na 5:3. Ve 3. třetině zvýšil Valigura na 6:3 a zdálo se, že je rozhodnuto. Uherské Hradiště ale předvedlo famózní finiš, snížilo na 6:5 a v závěru ho jen centimetry dělily od srovnání. Hvězdou zápasu se stal David Vítek, jenž vstřelil hattrick a na další dvě branky přihrál.

Řekli po zápase: „Dali jsme první gól, ale vlastními zbytečnými chybami nabídli soupeři otočení zápasu na 1:2. Pak jsme se nechali vyloučit a při dvojnásobném oslabení dostali gól na 1:3. Mladíci Vítek, Valigura a Kajaba měli obrovský podíl na tom, že jsme zápas otočili na 3:6. Ve třetí třetině jsme si už mysleli, že nervy nebudou a dovedeme utkání do vítězného konce. Ukázala se ale nezkušenost mužstva, kdy jsme si sami zdramatizovali utkání. Klukům ale nakonec musím poděkovat za tu útočnou fázi a důraz před brankou, protože na té střídačce je to i pro trenéry někdy dosti infarktové. Teď už se směju, ale během zápasu mi z toho nebylo dobře a jsme hrozně rádi, že to dobře dopadlo.“ Luboš Jenáček

Předpokládané sestavy sobotního klání:

Uherské Hradiště: Kůdela, (Oharek) - Sladký, Matula, Sakrajda, Knebl, Mikeš, Piluša, Rapant M., Antonovič, Červenka, Kotačka, Karpýšek, Pšeja, Šudoma, Kundera, Krystýnek, Vodák, Stašek, Měšťánek.

Vsetín: Plšek (Hromada) - Zavrtálek, Farda, Zelenka, Žabčík, Pelc, Spitzer - Vaněk, Korčák, Tesařík, Sýs, Plachtovič, Kubo, Klimek, Vítek, Slováček.