VIDEO: Hokej na dřeň zapsal do registru dárců 42 nových členů

Redakce • 22.01.2019

Sobotní utkání Chance ligy se těšilo velké návštěvě fanoušků. Celkem přes 5000 diváků sledovalo utkání Vsetína s Kladnem. Valaši zvítězili jasně 6:1 a upevnili si druhé místo v tabulce. Mimo sportovní věci šlo však i o dobrou věc. Uskutečnila se další akce Hokeje na dřeň a to již počtvrté. Tentokrát se do registru dárců kostní dřeně zapsalo dvaačtyřicet nových členů, za což všem děkujeme!

Potřebné odběry malého vzorku krve zajišťovaly opět pracovnice Hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice. „S hokejisty spolupracujeme velmi rádi, Hokej na dřeň je vždy příjemná akce s velkou diváckou kulisou," komentovala primářka oddělení MUDr. Jana Pelková. Spokojeni byli i fanoušci hokejového Vsetína, který porazil Kladno 6:1. „Na stadion se přišlo podívat přes pět tisíc diváků," uvedl jednatel VHK ROBE Vsetín Daniel Tobola a dodal, že každoročně se ke vstupujícím do registru přidá některý z hráčů Vsetína. Letos se nechali zapsat do registru dárců kostní dřeně hokejisté Jiří Karafiát, Antonín Pechanec a Tomáš Pitule.

Lidé, kteří nestihli akci Hokej na dřeň a rádi by vstoupili do registru dárců kostní dřeně, tak mohou učinit vždy ve středu během odběrů krve od dobrovolných dárců. Zájemci by se měli předem ohlásit a domluvit si návštěvu na telefonním čísle 571 818 605. Podrobné informace najdou rovněž na webu Vsetínské nemocnice http://nemocnice-vs.cz/.

Aukce dresů z utkání byla již spuštěna!

Od nedělního poledne již běží aukce dresů ze zápasu s Kladnem, které vsetínští hokejisté odehráli ve speciálním "trikotu". Dresy se zabarvily do barvy krve a v tuto chvíli jsou k mání v aukci. Až do pondělních 12:00h 28. ledna můžete v aukci zabojovat o svůj dres. Celý výtěžek z aukce půjde na účet nové benefice hokejbalového Stoupa cupu pod názvem #zustanvehre, kterou podpoříme vsetínský spolek Roska a jejich klienty trpící onemocněním roztroušené sklerózy. Jako dárek k přispění na dobrou věc, věnovali Rytíři Kladno do aukce podepsaný dres Jaromíra Jágra.

Dražit dresy můžete zde (klikněte)