VIDEO: Vsetín hlásí další posilu, na Lapač přichází Roman Vlach!

Redakce • 30.01.2020

S blížícím se koncem přestupního termínu hlásí Vsetín další poslu. Po obránci Ondřeji Smetanovi přichází na Valašsko útočník Roman Vlach! „Jsme rádi, že jsme se s Romanem domluvili na jeho působení na Lapači. Slibujeme si od něj posílení naší ofenzivní síly a přesilovek. Dohodli jsme se na angažmá nejen pro tuto sezonu, ale i pro tu příští,“ uvedl jednatel VHK ROBE Vsetín Daniel Tobola. Třicetiletý centr s týmem v posledních dnech trénoval, vsetínský dres by měl obléknout již v sobotním duelu na ledě Havířova.

Roman Vlach se narodil 21. června 1989 ve Zlíně. S hokejem začínal právě ve svém rodném městě, ovšem první krůčky na ledě podnikl ve finském klubu Joensuu. Právě tam totiž zkraje 90. let působil jeho otec Rostislav, pozdější vsetínský kapitán. Roman prošel všemi mládežnickými výběry Zlína, v extralize debutoval v sezoně 2007/2008. Následně působil v Liberci a Karlových Varech, aby léta 2014 – 2017 strávil znovu ve Zlíně.

Už v průběhu sezony 2016/2017 ovšem začala jeho anabáze po dalších extraligových klubech. Šikovný střední útočník postupně oblékl dresy Olomouce, Třince a znovu Karlových Varů. Letošní extraligový ročník začal v Plzni, následně se přesunul do Pardubic. Od 30. ledna 2020 bude bojovat za zelenožluté barvy.

>>>Podívejte se na profil Romana Vlacha na serveru eliteprospects.com

„Letos byla situace opravdu specifická. Konzultoval jsem to s tátou, doporučil mi, abych do Vsetína šel. Čekají nás výborné zápasy, diváci, strašně moc se na to těším. Táta mi doporučil, ať tady jdu a zkusím se takzvaně oživit,“ usmívá se hráč, který doposud v nejvyšší soutěži odehrál 561 utkání a v roce 2018 pomohl Třinci ke stříbrným medailím. „Chci pomoct týmu, aby byl co nejvýš, nejlépe k postupu. Vsetín určitě patří nahoru,“ má jasno Roman Vlach.

Prostředí Lapače pro něj není neznámým, v dětství tu trávil čas, když zelenožlutý dres oblékal jeho otec Rostislav. Legendární vsetínský kapitán pomohl Valachům k postupu do extraligy a následně ke čtyřem mistrovským titulům.