Vaic odstartoval obrat

Aleš Koňařík • 29.09.2001

H a v í ř o v – Sedm dlouhých zápasů trvalo, než se pravé křídla Vlachova útoku Lubomír Vaic střelecky prosadilo. Gól přišel až v duelu s Havířovem a byl signálem pro zahájení mohutného náporu, který nakonec vyústil v dokonalý obrat. Vsetín si připsal třetí vítězství v řadě, ale až na poslední desetiminutovku se na ledě spíše hledal. „Zápas se pro nás vyvíjel nešťastně, z mnoha šancí jsme nedokázali dát branky. Chybělo nám trochu více sebevědomí,“ viděl problém střelec prvního vsetínského gólu.

Vaicovi se oproti přípravě v ostrých extraligových zápasech střelecky nevedlo. Šance byly, ale pokaždé chybělo trochu štěstí či větší pohotovosti v koncovce. „Snažil jsem se možná až moc,“ zamýšlel se nad dosavadní chabou koncovkou Vaic.“Bylo to ale jen otázkou času, kdy se mi podaří vstřelit gól. Jsem velmi rád, že to přišlo právě dnes, v zápase, který jsme nakonec vyhráli.“

Cestou k vítězství se však vsetínský tým pral především sám se sebou. Zdálo se, že domácí dovedou zápas v pohodě do vítězného konce a nebýt Vaicova gólu, možná by se tak i stalo. „Cítil jsem šanci, že můžu přebruslit mého obránce. Polák mi pak přesně přihrál, gólmanovi jsem střílel mezi betony,“ přiblížil slovenský útočník zlomovou situaci utkání.

Kde se v mužstvu Vsetína najednou vzala síla ke zvratu ? „Ve třetí části jsme už neměli co ztratit, soupeře jsme začali přebruslovat a navíc dali góly,“ krčil rameny Vaic. „Myslím, že jsme zvítězili právem.“
Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov