Valachy čeká reparát v Přerově

Filip Bazala • 17.12.2012

Další pondělní zápas čeká vsetínské hokejisty a opět na ledě soupeře. Minulý týden to byla předehrávka 29. kola ve Valašské Meziříčí a tentokrát to bude dohrávka kola 19. na ledě Přerova. Vsetínský fanoušek by určitě rád znovu viděl výsledek 5:1 pro Valachy, jako minulý týden na ledě Bobrů, ale tentokrát vsetínské mužstvo čeká úplně jiný zápas. Přerov i Vsetín jsou ve slušné formě a po minulém nedohraném zápasu bude zápas určitě velmi emotivní a obě mužstva budou chtít za každou cenu zvítězit. Hraje se netradičně v pondělí v přerovské MEOaréně 17.12. od 18:00, buďte při tom.

Po incidentu, který se stal v devatenáctém kole na ledě Přerova se 17. 12. uskuteční nové odehrání zápasu. Pro Valachy už je to několikáté utkání za sebou v rozmezí pár dnů a je možné, že budou trochu chybět síly. Mužstvo trenéra Viktora Hlobila a Libora Forcha je však mladé a mělo by zápasovou porci zvládnout. Poslední tři utkání z pohledu Vsetína byly velmi dobré. Výhra na ledě Valašského Meziříčí a později doma 5:2 proti Karviné. Nový systém s hrou na čtyři formace zelenožlutým sedí a uplatnili jej i na ledě lídra z Havířova. Tam však nechytli úvod utkání, ve kterém sice zatlačili na domácí, ale po chvíli, kdy nabyli dojmem, že se nemůže nic stát přišly dvě slepené branky AZetu. Valaši dokázali srovnat, ale v ve třetí třetině už dávali branky jen domácím a Vsetín padl 4:2.

Dojmy ze zápasu byly až na výsledek, který znamenal nula bodů pozitivní. Trenér Hlobil opět chválil hráče za nasazení a za to, že do utkání dali vše, ovšem i to někdy nemusí stačit. Nyní je před Vsetínem Přerov. V nedohraném utkání Zubry Valaši zaskočili výbornou hrou, díky které šli do vedení po brance Kuba. Tato jedna branka v nově hraném zápase bude hodně chybět. K dispozici by měli být už Lukáš Plšek s Petrem Hruškou, kteří minulý zápas museli vynechat pro pracovní záležitosti. Hrát by měli i junioři, kteří pro letos už ve své soutěži mají dohráno, takže se dá počítat s nasazením první formace juniorů ve čtvrté formaci mužů, se kterou měli velké problémy i hráči Karviné. Lajna Štrbík – Daněk – Kývala už jednou skórovala, když se v zápase s Karvinou před brankářem Smolkou dobře zorientoval Kývala, který poslal puk do odkryté sítě. Jak bude soupiska vypadat se dozvíme až ze sestav, které se dozvíme např. u internetového přenosu skrze server onlajny.cz.

Přerovští Zubři jsou ve formě

Trenér Zubrů Lubomír Václavíček může výt s výkonem svých svěřenců za poslední zápasy nadmíru spokojen. V posledních třech utkáních totiž získali devět bodů a to z těžkých zápasů. Zubři zvítězili nejprve na stadionu AZeru poměrem 3:0, kdy lídrovi tabulky nedovolili ani branku. Poté doma sehráli nelehký zápas s Novým Jičínem, který nabírá druhý dech a taktéž zvítězili, tentokrát 3:1. Naposledy Zubři putovali na led Prostějova, kde v derby poprvé vyhráli 5:0 a i nyní nasázeli domácímu týmu 5 branek, Jestřábi tentokrát prostřelili Vojtka jednou. Přerov se tak naladil do nejlepší možné formy a tým je připraven na reparát se Vsetínem z nedohraného utkání devatenáctého kola.

Tým Zubrů v brance spoléhá na Martina Vojtka, který si drží průměr branek na zápas těsně pod dvougólovou hranicí, což je výborná statistika. Útok Přerova vede s 24 body Richard Brančík (13+11), těsně v zádech je mu ex-vsetínský Petr Sakrajda, který nasbíral zatím o bod méně (9+14). Produktivními hráči jsou však i Jiří Goiš (12+7), Marek Ditrich (5+12, Antonín Sprušil (4+9) nebo Zdeněk Sedlák (5+7). V obraně statistikám vládne Daniel Faltýnek (2+8), těsně za ním jsou s osmi kanadskými body Tomáš Vlček (3+5) a Radomír Pala (4+4).

Zápas se hraje netradičně v pondělí 17. 12. od 18:00 v Přerovské MEOaréně. Pokud se zápasu nebudete moct účastnit, tak alespoň buďte s námi při tom prostřednictvím onlajn přenosu.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Plšek (Hromada) – Farda, Vrba, Vrána, Žák, Vodák, Tesařík, Mečiar, Žabčík – Mikšovský, Vaněk, Kajaba – Vítek, Hruška O, Hruška P. – Brezáni, Podešva, Kubo – Štrbík, Daněk, Kývala – Holík

Přerov: Vojtek – Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Tomeček – Goiš, Hanák, Blinka – Sakrajda, Ditrich, Brančík – Málek, Kundrátek, Kolář – Vaněk