Valaši se vrací na domácí led, ve středu na Lapači vyzvou Ústí

Jan Tajzler • 23.09.2019

V posledních dvou kolech brali plný počet bodů, teď chtějí na úspěšné období navázat. Vsetínští hokejisté ve středu od 17:30 vyzvou na domácím ledě poprvé v sezoně soupeře z Ústí nad Labem. Severočeši měli dobrý vstup do soutěže, kdy porazili pražskou Slavii, pak ovšem padli pětkrát za sebou. Výsledkovou krizi budou chtít ukončit právě ve středu na Lapači.

Slovan se trápí, na Lapači může překvapit

Ústí nad Labem by nerado opakovalo loňskou sezonu, kdy skončilo na předposledním místě. Zatím to však na severu Čech na lepší časy nevypadá. Klub sice podepsal spolupráci s extraligovým Kladnem a tajně doufá, že modrožlutý dres obleče třeba i Jaromír Jágr, ale z dosavadních šesti utkání slavili hráči Slovanu pouze jednou, to když hned v prvním kole udolali pražskou Slavii 2:1. Momentálně však trenéry Mareše s Evanem trápí marodka, která se podepsala na sérii pěti proher v řadě.

Naposledy se Ústí pokoušelo na domácím ledě zaskočit rozjetou Porubu. Domácí sahali po bodech, jenže absolutně nezvládli závěr utkání, když v 59. minutě inkasovali dvě branky a podlehli 2:4. „My jsme věděli, že k nám jede první mužstvo tabulky, které je absolutně v pohodě, neztratilo ani bod. Přesto jsme první dvě třetiny odehráli snad nejlepší v sezóně. Hokej se ale hraje šedesát minut. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme hrát dobře do obrany a bohužel jsme v prvním střídání dostali branku. Dvě třetiny jsme hráli dobře a nakonec jsme se individuálními chybami porazili sami,“ litoval po pondělním utkání trenér Mareš.

Kádr středečního soupeře vsetínských hokejistů je tvořen převážně nadějnými mladíky, kterým bohaté zkušenosti předává Jaroslav Roubík, nestárnoucí matador si v dosavadním ročníku připsal tři kanadské body za dvě trefy a jednu asistenci. Aktuálně nejproduktivnějším hráčem Severočechů je Tomáš Vildumetz (1+5). Obradu drží výkony Jakuba Müllera (1+1) či bývalého mládežnického reprezentanta Vladimíra Brože (0+2). Brankoviště ústeckého týmu střežil ve většině případu David Stah, ovšem jeho čísla vypovídají o nepříliš kvalitní defenzívě Ústeckých, průměr inkasovaných branek činí 4,79 a úspěšnost zákroků je pod 90 procenty. Ústí může ještě nasadit zkušeného Martina Volkeho nebo Jana Růžičku.

Potvrdí Vsetín vzestup formy?

Valachům se přelom týdne podařil na výbornou. Nejprve v sobotním domácím utkání porazili Třebíč a v pondělí si s chutí zastříleli v Kadani, kde utkání ovládli poměrem 7:2. Do historie se zapsal v tomto zápase Radim Kucharczyk, jenž Trhače sestřelil hattrickem, čímž se zařadil po bok vsetínských legend, neboť obstaral svou 100. branku v zelenožlutém dresu, aby hned přidal další dvě. Přítomnost zkušeného útočníka tak valašskému mužstvu naprosto svědčí.

„Neměli jsme moc dobrý vstup do sezóny a v Kadani jsme nutně potřebovali zvítězit za tři body. Věděli jsme, že Trhači mají silnější mančaft než loni, že sem přišlo několik posil ze Sparty a že je to mladý, dravý tým. Samozřejmě jsme se na zápas připravovali, nechtěli jsme nic podcenit. To si myslím, že se nám podařilo. Důležité byly úvodní branky, a když jsme dali na 4:1, tak dle mého názoru jsme měli situaci pod kontrolou. Myslím, že jsme na kadaňském ledě zaslouženě zvítězili po zlepšeném výkonu v porovnání s předešlými venkovními zápasy,“ hlásil po zápase spokojený Luboš Jenáček.

Krom již zmíněného Kucharczyka se Vsetín v začátku sezony může spolehnout na Antonína Pechance, jenž je po šesti zápasech majitelem bilance 3+4. Daří se také Davidu Vítkovi (3+2) a na metu pěti kanadských bodů dosáhl také David Tůma. Mezi obránci vyčnívá dle předpokladů Ondřej Slováček 0+6. V brankovišti Valaši disponují vyrovnanou dvojicí, na severu Čech chytal David Gába, ovšem při nabitém rozlosování může na příležitost pomýšlet i Ondřej Bláha.

Utkání mezi Vsetínem a Ústí nad Labem startuje na Lapači ve středu od 17:30. Domácí budou chtít naplnit papírové předpoklady a připsat si další potřebný tříbodový zisk. Vývoj zápasu můžete sledovat také prostřednictvím onlajn reportáže a nebo přímého přenosu skrze portál hokejkaTV.

Sestavy v posledním utkání:

Ústí nad Labem: J. Růžička – Müller, Zelingr, Vl. Brož (A), D. Krejčí, Veber, M. Zdvořáček, Zukal – Vildumetz, Pšenička, Kružík – Severa (C), Roubík, Melka – O. Procházka, Maršoun, Filip – Dörner, O. Bláha.

Vsetín: Gába – Slováček (A), Teper, Dudáš, Holomek, J. Drtina (A), Jeřábek, Hryciow – Jonák (C), L. Volf, Dostálek – Procházka, Rehuš, Březina – Kucharczyk, Pechanec, D. Tůma – Hořanský, Šilhavý, Vítek.