Valaši zakončí základní část přímým soubojem o druhou příčku na ledě Motoru

Jan Tajzler • 25.02.2019

Na vsetínské hokejisty čeká poslední 56. zápas v základní části. Valaši se v přímém souboji o druhé místo vypraví na jih Čech, kde budou usilovat o konečné udržení kýžené pozice. Oba celky v závěru dlouhodobé soutěže dokázaly vyšperkovat svou formou a honosí se vítěznou sérii. Jeden z nich si však před vypuknutím dlouho očekáváného play-off bude muset vytrpět porážku? Který z nich to bude? Závěrečný šlágr základní části mezi Motorem a Vsetínem startuje v úterý od 17:30 v Budvar aréně. Připomínáme, že vsetínským Valachům stačí na ledě Motoru vybojovat bod k udržení druhé pozice.

Zakončí Motor svou stíhací jízdu na druhém místě?

Při posledním vzájemném měření sil nebyl českobudějovický Motor v nejlepší kondici. Svěřenci trenéra Prospala se ovšem po porážce na Lapači (2:3) vzchopili a v poslední čtvrtině základní části prohráli pouze dvě utkání, k tomu navíc využili zaváhání právě konkurenčního Vsetína a dotáhli se na tříbodové manko, které mohou smazat v posledním kole na svém ledě. České Budějovice zatím evidují lepší vzájemnou bilanci s Valachy, každé utkání skončilo těsným výsledkem, dvakrát se radoval Motor, když dobyl Lapač v poměru 3:2 a v domácí odvetě uspěl, rovněž těsně, 2:1. V případě úterního vítězství se při rovnosti bodů posune jihočeský tým právě před Vsetín na druhou pozici.

České Budějovice táhl v základní části Martin Novák, nejproduktivnější útočník týmu zaznamenal 15 branek a na dalších 30 asistoval. Nejlepším střelcem Prospalova týmu je však havlíčkobrodský odchovanec Lukáš Endál, jenž potvrzuje své vrozené vlohy typického střelce a střelecké produktivitě Motoru vévodí s počtem 21 branek. Do produktivní trojice jihočeských forvardů musíme zařadit ještě Davida Gilberta (19+24).

Podpořit ofenzivní činnost umí i českobudějovičtí zadáci, těm vévodí Žiga Pavlin (7+21) následován Pavlem Pýchou (12+14). Výbornými výkony se prezentuje také Karel Plášil (10+15). Motor má ve svých řadách také zkušené borce Reného Vydareného či bývalého reprezentanta Zdeňka Kutláka. Brankoviště Motoru střežil ve většině případů Jan Strmeň, jeho úspěšnost zákroků se vyšplhala na úroveň 91,28%, průměrně inkasoval 2,19 branky na jedno utkání. Ovšem na jihu Čech budou sázet i na talentovaného Petra Kváču, jenž se vrátil ze střídavých startů z extraligového Třince a za 19 utkání v dresu Motoru vychytal téměř 93% úspěšnost zákroků a průměrně inkasoval 1,64 branky na zápas. Zastaví tato skvostná čísla i vysoce produktivní útok Valachů?

Srovná Vsetín vzájemnou bilanci s Motorem?

Vsetínský tým se na druhé pozici drží prakticky po celý průběh aktuálního kalendářního roku. Vinou třízápasového výpadku však musí o udržení kýžené pozice bojovat vyloženě až do posledních vteřin základní části. S Motorem dokázal Vsetín ve všech třech případech odehrát více než vyrovnaná utkání, zvítězil však pouze jednou, všechna utkání skončila pouze jednobrankovým rozdílem. Pro udržení druhého místa stačí Vsetínu v úterním utkání remizovat po základní hrací době. Pokud však zelenožlutí pojedou z Budvar arény bez bodu, půjdou do play-off ze třetí pozice. Stále je těžké odhadovat i soupeře pro první kolo play-off, v posledních zápasech základní části se může stát cokoliv a sokem pro čtvrtfinále může být jeden z celků aktuálně seržazených od pátého do devátého místa.

Veškeré otazníky budou zodpovězeny v úterním večeru, fanoušci obou klubů budou zcela jistě svědky zajímavého střetnutí dvou favorizovaných celků těsně před vypuknutím nejdůležitější fázi sezony, zároveň se také již bude vědět, na koho Valaši narazí ve čtvrtfinálové sérii, která za jakýchkoliv okolností startuje v pátek 1. března na Lapači. Nyní se bude v Českých Budějovicích bojovat o možnou poslední výhodu, kterou základní část přináší, udržení druhého místa totiž garantuje start případného semifinále na domácím ledě včetně případného rozhodujícího sedmého utkání a toho si jsou oba celky při uvážení papírových předpokladů plně vědomy.

Souboj Jihočechů s Valachy startuje v úterý od 17:30 na českobudějovickém břehu řeky Vltavy. Pokud se do Českých Budějovic nemáte možnost dostat, pak můžete využít možnosti sledovat vývoj utkání prostřednictvím textového onlajn přenosu, který zprostředkuje redakce Motoru a nebo si připlatit a sledovat utkání v přímém přenosu na portálu hokejkatv.cz.

Poslední vzájemné zápasy:

14.KOLO PO 15.10.17:30

Vsetín – České Budějovice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Theoret (Mikuš, Rác), 37. Rác (Theoret, Karafiát) – 17. Plášil (Z. Doležal, Heřman), 26. Vydarený (Pýcha, P. Novák), 50. Endál (M. Novák, Fillman)

30.KOLO SO 1.12. 17:30

České Budějovice – Vsetín 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Šimánek (Čermák), 38. Babka (Vydarený) – 25. Slováček (Rob).

45.KOLO SO 12.1. 17:30

Vsetín – České Budějovice 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Vávra (Mikuš), 49. Rob (Pechanec, Teper), 50. Kucharczyk (Frolo, Rác) – 24. Doktor (Vydarený, Heřman), 37. Plášil (Z. Doležal, Novák).

Sestavy v posledním kole:

České Budějovice: Strmeň – Kutlák, Plášil, Pýcha, Kachyňa, Vydarený, M. Jandus – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Z. Doležal – Čermák, R. Přikryl, Heřman – Beránek, Doktor, Babka.

Vsetín: Gába – Mikuš, J. Drtina, Slováček (A), Teper, Frolo, Jeřábek, Hryciow – Březina, Kucharczyk (A), Rác – Jonák (C), Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Karafiát – Vávra, Šilhavý, Vítek.