Ve Znojmě budeme chtít potvrdit, že jsme se zvedli, říká Ondřej Veselý

Václav Trávníček • 16.10.2004

V s e t í n – Ondřej Veselý patřil v pátečním duelu Vsetína s jihlavskou Duklou k nejlepším hráčům utkání. Jeho útok zařídil polovinu vsetínských branek, jednu z nich vstřelil sám šestadvacetiletý navrátilec. „Snažili jsme se hrát chytře a dali jsme rychlé góly. A zvedli jsme se, což budeme chtít potvrdit v neděli proti Znojmu,“ řekl Veselý.

Ondřeji, jak byste zhodnotil utkání s Jihlavou?
"Chtěli jsme hrát chytře, což se nám jakž takž povedlo. Na začátku druhé třetiny jsme vstřelili rychlé góly, což nás trochu uklidnilo. Myslím si, že nás tento zápas zvedne. Naše situace nebyla ideální, třeba že to v kabině až tak cítit nebylo. Výsledek nám snad pomůže k tomu, abychom hráli lépe a uvolněněji. Bylo vidět, a to hlavně v úvodní části, že jsme hráli trochu jakoby v křeči. Musíme hlavně dávat góly, snad to teď bude zápas od zápasu lepší."

Souhlasíte tedy, že zápas rozhodla ta čtyřminutovka na začátku druhé části?
"Určitě. Vletěli jsme na ně a dali branky. Pak už se výsledek těžko obrací, když prohráváte o tři čtyři branky."

Sám jste jednu branku vstřelil, zvýšil jste na 2:0. Jak byste svoji trefu popsal z Vašeho pohledu?
"Rado Somík dobře vybojoval puk, který pak šel nějak přes Rosťu Vlacha a Lexu Jaškina. Já jsem byl volný před brankou, tak jsem tečoval střelu a spadlo to tam..."

Chystáte se na nějaké zápisné za první trefu?
"Nevím, to se musím zeptat kluků. Ale určitě dám nějakou svačinku."

Hrálo se Vám dnes se spoluhráči lépe než při svém prvním zápase za Vsetín? Sehráli jste se?
"Určitě, v prvním utkání jsem se cítil hrozně, protože jsem předtím nestál asi deset dnů na ledě. Hrát se mnou bylo asi strašné, prakticky jsem tam jenom postával. Teď už se ten výkon zvedl. Bavil jsem se s Radem a taky mi říkal, že se mu proti Jihlavě už hrálo dobře."

Jak byste srovnal ruskou ligu s českou? Přestože jste v Česku zatím odehrál jenom tři zápasy.
"Hlavně atmosféra je u nás uvolněnější. V Rusku je na trenéry i hráče vyvíjen obrovský tlak, neříkám, že u nás ne, ale v Rusku je opravdu veliký. Je to dáno tím, že každý klub má širokou hráčskou základnu a střídá třeba i šest pětek. Vyhovuje mi spíše česká extraliga, v Rusku se hraje hodně defenzivně, padá málo branek. Na takový styl bych si časem zvykl, ale jak říkám, raději hraji v Česku."

V příštím kole vás čekají Znojemští Orli. S čím pojedete na jih Moravy?
"Chtěli bychom potvrdit, že jsme se zvedli. A dát nějaké góly, protože těch v posledních utkáních moc nepadalo."