Věřím, že mé výkony půjdou nahoru a pomůžu týmu, říká navrátilec David Březina

Jan Tajzler • 26.01.2019

Od 10. prosince chyběl v sestavě Valachů, když na kladenském utrpěl ostrý zákrok od Brendona Nashe. Nyní už je však David Březina opět k dispozici vsetínským trenérům, po novoroční premiéře v Havířově se dočkal také nástupu před domácím publikem. Po dlouhém zranění se jeden z nejproduktivnějších hráčů loňského ročníků dostává pozvolně do zápasového tempa. "Musím se ještě poprat s nerozehraností, ale to přijde s přibývajícími zápasy, věřím, že mé výkony půjdou nahoru a pomůžu týmu."

Davide, proti Ústí nad Labem jste dosáhli jednoznačného vítězství, jaké jsou vaše dojmy z tohoto utkání?

Samozřejmě mám z vítězství velkou radost. Pro mě se však jednalo teprve o druhý zápas po zranění, necítil jsem se ještě úplně ideálně. Výhra mi ovšem náladu zvedla a povzbudila.

Jak jste řekl, jednalo se o váš druhý zápas po delším zranění. Přesto jste si v utkání vytvářel řadu slibných příležitosti a nakonec i skóroval…

Jsem velmi rád, že se mi podařilo branku nakonec vstřelit. Jak říkáte, ocitl jsem se už před tím v ideálních pozicích, ale poprvé jsem netrefil puk ideálně a při druhé tutovce mi kotouč přeskočil hůl. Musím však pochválit kluky z lajny, byly to parádní akce a do třetice už to vyšlo.

Od 10. prosince jste léčil zranění ze zápasu s Kladnem, vynechal jste prakticky celou čtvrtinu základní části, je už nyní vše v pořádku?

Troufám si říct, že už je snad všechno v pohodě. Musím se ještě poprat s nerozehraností, ale to přijde s přibývajícími zápasy, věřím, že mé výkony půjdou nahoru a pomůžu týmu. Zdravotně jsem však již zcela v pořádku.

Nemrzelo vás, že jste si se spoluhráči nemohl užívat řadu vítězných okamžiků na ledě?

Musel jsem nejprve po zranění podstoupit klidový režim, ale po Vánocích už jsem se vrátil na Vsetín a nechyběl na jediném domácím zápase. Navíc už jsem i trochu trénoval. I když jsem nemohl hrát, tak jsem s kluky v kabině výhry prožíval a radoval se s nimi společně.

Když se vrátíme k utkání s Ústím, nemyslíte si, že výsledek 10:1 byl pro soupeře možná až moc krutý?

Nejspíš ano. V první třetině měli slibné šance a ve druhé třetině se jim podařilo v přesilovce 5 na 3 vstřelit branku na 3:1. Naštěstí se nám podařilo v závěru druhé třetiny dát další dvě branky a ve třetí třetině už nám to tam napadalo. Možná to pro ně bylo opravdu kruté, na začátku bojovali a snažili se, na druhou stranu my jsme ty branky vstřelili a zaslouženě vyhráli.

Bylo vidět, že nasazení týmu neklesalo ani za vysokého vedení, byla desítka velkou motivací?

Těžko říct, samozřejmě jsme chtěli fanouškům udělat radost a nastřílet co nejvíce branek, doufám, že jsme jim udělali dvouciferným výsledkem radost a poděkovali jim tím za parádní atmosféru.

V pondělí míříte na led Třebíče, která bojuje o play-off. Co od zápasu očekávate?

S Třebíčí bývají vždycky těžké zápasy, u nich doma to bude určitě ještě těžší než u nás doma. Třebíč je hodně nepříjemný soupeř, bojují o účast v play-off. My se však musíme koncentrovat na náš výkon a jet tam vybojovat další tři body, to bude pro nás nejdůležitější.