Viktor Chrástecký: Zápas byl vyrovnaný, jen škoda našich neproměněných šancí

Kristýna Zigmundová • 22.12.2017

Starším dorostencům se zápas v Olomouci moc nepodařil a odjížděli poražení 2:5. „Nám se bohužel nepodařilo využít šance, které jsme měli. Soupeř nás tam častokrát přečíslil, několikrát jsme mu tam nabídli prázdnou bránu a celkově si myslím, že měl víc štěstí než my,“ říká těsně po zápase sedmnáctiletý gólman a jednička týmu Viktor Chrástecký. „Podle mě to byl silný soupeř, ale jistě jsme měli na to, ho porazit,“ dodává.

Jak hodnotíte zápas?
Myslím si, že zápas byl hodně vyrovnaný. Nám se bohužel nepodařilo využít šance, které jsme měli. Soupeř nás tam častokrát přečíslil, několikrát jsme mu tam nabídli prázdnou bránu a celkově si myslím, že měl víc štěstí než my. My jsme tam také měli snad dvakrát prázdnou bránu a několikrát se nám tam motal puk na brankové čáře, ale prostě jsme neměli tolik štětsí.

Jak jste vnímal soupeře?
Rozhodně to byl hodně silný soupeř. Přečíslovali nás, několikrát se tam dostali do akce tři na jednoho, dva na jednoho a z toho jim tam padaly branky. Podle mě to byl silný soupeř, ale jistě jsme měli na to, ho porazit.

Je něco, co byste na své hře změnil?
To 100 %. Ten třetí gól. Tam bych si asi víc vyjel a neklekl bych si na tu dorážku. Těžko ale říct.

Očekávali jste takovýto průběh zápasu?
Věděli jsme, že soupeř je silný, a ještě má výhodu domácího prostředí. V šatně jsme si ale říkali, že musí být hratelný, a že zde jistě je šance na jeho poražení. Známe tady hodně kluků, kteří hráli i za Vsetín, například Paťava a Štědrý. Jeli jsme sem vyhrát, nebo přinejmenším odehrát kvalitní zápas, což se nám podle mě aspoň zčásti povedlo.

Soupeř dal všechny branky do horních pater, jak jste to jako gólman vnímal?
Myslím si, že v této soutěži se to všichni snaží posílat nahoru, protože je tam víc místa a prostoru na chyby. Je to ale tým od týmu a také záleží na šikovnosti daného hráče. Některým se například oplácí to posílat na betony a pak dorážet.

Bylo něco na hře soupeře, co vás zaujalo?
Herně se mi líbilo to, jak se dostávali do přečíslení. Sám jsem nečekal, že budou hrát takovýto hokej. Očekával jsem, že to nebude tak náročný zápas, a že předvedou trošku jinou hru. Hráli ale v jiné skupině, takže je neznáme a moc jsme nevěděli, co očekávat.

Neočekával jste, že vám v zápase spoluhráči přeci jen trošku více pomůžou?
No statistiky teď asi nebudou nejrůžovější. Kluci mi tam ale pomáhali. Někdo to tam jen hůř dobrusloval a z toho jsme dostali i ten druhý gól. Jeli tam tři na jednoho a kluci se už nestačili stáhnout zpátky. Chtěl bych ale vyzdvihnout hru Šimona Jenáčka, který dnes hrál hodně obětavě. Ve druhé třetině tam zablokoval hodně střel, čímž mi pomohl. Klasika už je pak Tomáš Ondračka, který tam také hodně zablokuje. Jsou to asi dva naši nejlepší beci. Čekal jsem ale, že mi kluci pomůžou trošku víc.

Jak vidíte šance na play-off?
Šance je jistě vždy. Minulý rok nám také nedávali moc velké šance, že extraligu udržíme. Tehdy jsme myslím ztráceli nějakých 20 bodů na Kolín, a nakonec jsme to udrželi. Myslím si, že šance na play-off ještě je. Na první místo teď ztrácíme 7 bodů a ještě je před námi celá druhá část. Tam se nám snad podaří nasbírat co nejvíce bodů.

Další zápas odehrajete až v novém roce a jsou to vzdálené Letňany. To asi nebude nejlepší cesta?
Teď nebyla ani nejlepší cesta do Boleslavi. Museli jsme vstávat v 5 ráno, abychom tam ve 12 hráli, protože nám nedali zrovna nejlepší čas. Do Letňan to bude určitě dlouhá cesta, takže doufám, že tam budeme hrát až později.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov