Vloni Ilves Tampere, nyní Vsetín. Přichází Mikael Kuronen!

Redakce • 10.05.2018

Není příliš zvykem, aby stabilní hráči finské nejvyšší soutěže odcházeli do české WSM ligy, ale tady se to povedlo! Mikael Kuronen oblékal ještě loňskou sezonu dres nejúspěšnějšího ​finského klubu v nejvyšší soutěži a nyní se fanoušci Vsetína mohou těšit na jeho umění na Lapači. William Mäkinen se tak dočká svého krajana, se kterým se společně do týmu a nové země lépe adaptují.

Šestadvacetiletý forvard se s Williamem Mäkinenem zná z bývalého působiště. Oba hráči se potkali v týmu SaiPa v sezoně 2016/2017, který hraje nejvyšší finskou soutěž. S ní má rodák z Tampere bohaté zkušenosti a nasbíral už přes 230 startů, ve kterých získal 60 bodů (32+28). V mládeži navíc pravidelně nastupoval za finskou reprezentaci. Jak již bylo řečeno, tak loňskou sezonu nastupoval za nejúspěšnější tým finské nejvyšší soutěže Ilves-Hockey Tampere. Později dohrával ročník ve druhé nejvyšší švédské soutěži, což byla jeho první štace mimo rodnou zem. Nyní vyzkouší hokej v České republice. Vítej Mikaeli!

„Na Mikaela jsme získali velmi dobré reference. Byli jsme opět v kontaktu s naším bývalým brankářem Sasu Hovim, který nám Mikaela také doporučil a doporučil i jemu působení na Vsetíně. Jedná se o konstruktivního, rychlého útočníka se zkušenostmi s nejvyšší finskou ligou, který i přes nabídky ze Švédska a nejvyšší finské soutěže dal přednost působení na Lapači, což nás velmi těší. Hráč se na působení na Lapači hodně těší, má stále chuť v hokeji ještě něco dokázat, chce vítězit, a to zapadá do naší týmové filozofie. Mikael se navíc zná i s Williamem Mäkinenem ze společného působení v Saipě, tak to budou mít u nás oba na adaptaci snad lehčí. Věříme, že do týmu rychle zapadnou a budou oba posilami do nové sezóny,“ prohlásil k příchodu nové útočné akvizice jednatel klubu Daniel Tobola.

Profil Mikaela Kuronena na serveru eliteprospects.com

Mikael Kuronen má za sebou i branky v hokejové lize mistrů, nyní bude pálit ostrými na Lapači.