Vsetín čeká premiéra na Zubr Cupu, střetne se s Přerovem a Slavii Praha

Jan Tajzler • 12.08.2019

Zápasová příprava nabere na tempu. Vsetínský tým se v nadcházejícím týdnu představí na turnaji Zubr Cup, který pořádá Přerov. Právě na Hané Valaši do turnaje vstoupí, ale ve čtvrtek se vrátí zpět na Lapač, kde přivítají pražskou Slavii. Premiéra zelenožlutých na Zubr Cupu se uskuteční v úterý od 18:00 v přerovské Meo aréně.

Zubr Cup se letos uskuteční již počtvrté, jeho vrcholem mělo být derby Vsetína se Zlínem, to se však po dohodě obou klubů nakonec z bezpečnostních důvodu neodehraje. Aby však nebyl narušen smysl turnaje, bylo vítězství 3:0 přičteno Vsetínu. Valaši tak do Přerova pojedou s pomyslným tříbodovým náskokem. Ovšem stále se jedná o přípravu, ve které budou chtít trenéři pokračovat v budování týmové chemie před blížícím se startem soutěžního ročníku. Kromě tradičního rivala z Přerova se Vsetínští střetnou s pražskou Slavii.

HC Zubr Přerov

Pořádající celek prošel přes léto obměnou převážně na postech obránců. Do konkurenčního Prostějova zamířil Petr Novotný. Havířov pak z Přerova ulovil Lubomíra Malinu a do Poruby odešel útočník Marek Sikora. Poměrně čerstvou zprávou je také konec dlouholeté opory přerovských Zubrů – Radomíra Paly, jenž se rozhodl dále rozvíjet svou kariéru v jiném odvětví než je lední hokej.

Na odchod obránců reagoval přerovský klub angažováním velezkušeného Jiřího Krisla, ten už na Hané působil v loňské sezoně, nyní však bude napevno hráčem Přerova. Trhlinu v defenzívě přišel zacelit také Jakub Kubeš, jenž působil v polském JKH GKS Jastrzebie. Z Litvínova pak Přerov získal nadějného brankáře Michaela Petráska a z německé DEL přišel ofenzívu podpořit Radek Číp.

Přerov stihl v dosavadním průběhu přípravy odehrát dvě utkání. Do prvního zápasu nastoupili Zubři proti druholigové Opavě. Trenéři další příležitost mladým hráčům a věkový průměr mužstva byl 19 let, možná i to byl jeden z důvodu, proč Hanáci v konfrontaci se Slezany neuspěli a prohráli 2:4. Druhé utkání odehráli Zubři na půdě prvoligového konkurenta z Třebíče. Na Vysočině základní hrací doba k poznání vítěze nestačila a utkání dospělo až do samostatných nájezdů, kde se radovali hosté, celkově tak utkání vyhráli 5:4. Přerov by určitě rád navázal na první ročník Zubr Cupu, který v roce 2016 ovládl. V cestě za triumfem stojí Vsetín, pražská Slavia a extraligový Zlín.

HC Slavia Praha

Pražané by zcela jistě chtěli zapomenout na loňský nepovedený ročník, kdy poprvé od sestupu z nejvyšší soutěže chyběli v play-off. Slavii povede do nové sezony z pozice hlavního trenéra Miloš Říha mladší, asistentem nadále zůstává Jan Srdínko a brankáře bude mít na povel legenda klubu Roman Málek.

Sešívaní stihli odehrát již tři přípravná utkání, z toho dvě proti extraligovým soupeřům. Zápasová příprava odstartovala na Kladně, kde však Pražené domácím nestačili a podlehli v přestřelce 6:4. Následovalo prestižní derby s pražskou Spartou, v holešovické aréně přihlíželo k nyní již vzácnému utkání více než šest tisícovek diváků, spokojenější však nakonec byli Sparťané, kteří svého sešívaného rivala porazili 5:0. Zatím poslední konfrontaci svedli Říhovi svěřenci s celkem HC Irtyš Pavlodar, ale ani proti soupeři z Kazachstánu vítězství neslavili, když padli 1:3.

Slavia se na Zubr Cupu představí již podruhé. Poprvé se účastnila v roce 2017, ale tehdy obsadila nepopulární a zároveň poslední čtvrtou příčku. Turnaj začíná pro pražský tým na ledě extraligového Zlína, půjde tak již o třetí konfrontaci Slavie s extraligovým soupeřem během letní přípravy. Se Vsetínem si to Pražané rozdají ve čtvrtek od 18:00 na Lapači.

Naváže Vsetín na vítězství s Trenčínem?

Valaši oproti svým soupeřům stihli odehrát pouze jedno přípravné utkání. V konfrontaci se zástupce slovenské nejvyšší soutěže přivítali Vsacané celek Trenčína. Utkání přineslo dva obraty ve skóre, nakonec se však radoval domácí tým, když zlomil odpor Dukly v poměru 4:3. Valachům se dobře uvedly posily do útoku. Branislav Rehuš obstaral hned tři asistence, Martin Procházka pak dvakrát slavil trefu do černého. „Já bych ho hodnotil kladně, i když tam bylo spoustu chyb. Musíme to ale brát tak, že to byl první přátelák, nějak jsme se s klukama sehrávali a chtěli jsme hlavně zapracovat na naší taktice a útočné hře. Byly tam chybičky, ale na to, že to byl první zápas, jej hodnotím kladně,“ vyjádřil se krátce po své premiéře ve vsetínském dresu Procházka.

Vsetín měl v rámci turnaje odehrát tři utkání, ale k dlouho očekávánému derby se Zlínem nakonec nedojde. Důvodem je obava z bezpečnostních rizik, které by utkání mohla doprovázet. Jelikož však šlo o původní utkání Zubru Cupu, muselo se rozhodnout o tom, jak budou rozděleny body, nakonec bylo utkání kontumováno ve prospěch Vsetína 3:0. Valaši se tak utkání pouze s domácím Přerovem a ve čtvrtek přivítají na svém ledě v rámci turnaje pražskou Slavii. Cílem trenérů Dopity a Jenáčka je nadále budovat osu týmu pro blížící se prvoligovou sezonu. Zcela jistě si během turnaje poprvé ze Vsetín zachytá brankáře Ondřej Bláha.

Valaši vstoupí do Zubr Cupu v úterý od 18:00 na ledě Přerova, o dva dny později se turnaj přestěhuje na Lapač, kde přijede Vsetínské prověřit Slavia Praha, také toto utkání odstartuje v 18:00. Z obou zápasů můžete očekávat podrobný textový onlajn přenos.

Sestavy v posledním utkání:

Přerov: Šimonů – Kubeš, Šnajnar, Pohl, Hamrlík, Kleiner, Dřímal – Číp, Dvořák, Navrátil – M. Svoboda, Fryšara, Kratochvil – Indrák, Süss, Zmeškal – Hradil, Kočica, Peterka

Slavia Praha: Málek (Šorf) - Barák, Valík, Duda, Saňa, Ryzák, Antoš, Holý, Šmíd - Brož, Vlček, Vrdlovec - Keszi, Šagát, Svoboda - Furch, Šteiner, Janáč - Hovsepyan, Sladkovský, Matějka - Šmerha

Vsetín: Gába – Dudáš, Hryciow, Jeřábek, Ondračka, Teper, Slováček, Drtina – Dostálek, Pechanec, Jonák – Karafiát, Volf, Doktor – Březina, Rehuš, Procházka – Vítek, Šilhavý, Hořanský.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov