Vsetín dál testuje nové tváře, ve čtvrtek vyzve Břeclav

Jan Tajzler • 13.08.2014

Kádr vsetínských hokejistů má za sebou více než týden tréninkových jednotek na ledové ploše. A po přípravném derby s Přerovem je zde další test, tentokrát Vsacany otestuje celek Břeclavi. Nevyzpytatelný soupeř, který chce vylepšit dojem z loňské sezony, se na Lapači představí v rámci trojdílného turné po venkovních stadionech. O aktuální formě Valachů se můžete přesvědčit od 18:00, jednotné vstupné činí 30,- Kč. Rovněž máte možnost sledovat podrobný online přenos.

Oba celky vyjely poprvé na led v pondělí 4. srpna, Valaši stihli prozatím odehrát jediný duel s přerovskými Zubry, které dokázali pokořit v samostatných nájezdech a připsali si vítězství 2:1. To Lvi z Břeclavi mají za sebou již dvě střetnutí a ve Vsetíně tak půjde o jejich třetí duel po nástupu na led. Souboje Vsetína s Jihomoravany vždy nabízeli bojovný hokej a výsledky často končí rozdílem jediné branky.

Výjimkou bylo pouze závěrečné utkání základní části loňské sezony. Vsetín zdolal svého soka 5:1, jenže tehdy už Břeclav byla zachráněná a v utkání už žlutomodrým o nic nešlo. Tentokrát tato slova platit nemůžou, na jihu Moravy zkouší štěstí několik mladých hráčů, kteří chtějí reprezentovat břeclavské barvy. A je jasné, že si trenér Konečný bude na tyto hráče chtít posvítit i v utkání se Vsetínem. Pojďme se podívat, co se vlastně přes léto u druholigového konkurenta z Břeclavi změnilo.

Lví kádr prošel přes tzv. okurkovou sezonu mnoha změnami. Největší zemětřesení nastalo v obranných řadách, chybět budou hlavně zkušenosti Marka Dory. O soutěž výš si pak polepšil Jakub Šauer a konkurenční Hodonín zkouší Ondřeje Nedvěda. Vedení Lvů tak angažovalo staronové tváře v podobě Dominika Směřičky, Martina Miklíka či Tomáš Dittricha.

Obměna kádru pokračuje také v útočných řadách. Již v závěru loňské sezony opustil klub Dominik Piskoř, jenž se momentálně připravuje v sousedním Hodoníně. Nejistý je také start stálic Tomáše Popolanského a Lukáše Bolfíka, u druhého jmenovaného je však příslib, že se v úvodu sezony do týmu zapojí. V ofenzívě se Břeclav bude spoléhat na dravé mladíky, především z Komety Brno, se kterou Lvi dlouhodobě spolupracují. Vsetínské fanoušky pak určitě bude zajímat Dominik Tobola, útočník loňské extraligové juniorky je v Břeclavi taktéž na zkoušku.

Jediné místo, kde kámen na kameni zůstal, je v Břeclavi brankoviště. Zde se budou trenéři spoléhat na výkony Michala Šurého. V případě jeho nepřítomnosti je do branky připraven Miroslav Foukal a kouč Konečný má v záloze také mladé brankáře z brněnské Komety.

Břeclav zahájila přípravu vítězstvím nad juniorským týmem Komety Brno, účastník NOEN extraligy utrpěl porážku 0:3. Tento týden to však nemá žlutomodrá družina moc jednoduché, na zimním stadionu v Břeclavi probíhá Memoriál Ivana Hlinky a trenér Konečný momentálně nemá se svými svěřenci kde trénovat. Místo toho si Lvi naplánovali trip po třech kluzištích soupeřů. První díl venkovní mise sehráli Jihomoravané na Slovensku proti celku HK Gladiators Trnava. Lev držel s Gladiátorem krok pouze dvě třetiny, v závěrečné pasáži hry obdržel pět branek, a tak se zrodila porážka 4:8. Chuť si chtějí Břeclavané napravit na vsetínském Lapači. V loňské sezoně zde dokázali uspět, podaří se jim to znovu?

Viktor Hlobil společně s Lubošem Jenáčkem má k dispozici šestadvacet hráčů, ze kterých by měl vzejít vsetínský kádr pro další druholigovou sezonu. Co trenéry určitě těší, je fakt, že kostra týmu zůstala pohromadě. Tým sice ztratil kanonýra Kajabu, ale Vsetín doufá, že jej nahradí angažováním Jana Kolaříka. V obraně se pak věří kvalitám Michal Nedbálka.

Mimo dvě posily se ve Vsetíně uchází o místo další hráči. Jen pro připomenutí, jedná se o Ondřeje Kubáče, Romana Nesrstu, Marka Halodu, Adama Jiráka a také odchovance Martina Štrbíka a Michala Šafaříka. Všichni tito hráči dostali příležitost již v prvním utkání proti přerovským Zubrům a dá se předpokládat, že jejich nasazení proběhne i ve druhém střetnutí s Břeclavi. Když už jsme u sestavy, trenéři nechali pro první utkání odpočívat první lajnu, na ledě jste tedy nemohli vidět kapitána Daniela Vaňka, zkušenosti v podobě Martina Ambruze či miláčka vsetínského publika Františka Zúbka. Ve čtvrtek by však i tito borci měli být k dispozici.

Vsetín se připravuje na ledě již druhým týdnem, zatím stihl odehrát jediné přípravné utkání, když se na domácím ledě postavil budoucímu favoritovi soutěže z Přerova. Utkání bylo až do úvodu třetí třetiny bezbrankové. Nakonec se oběma celkům podařilo prosadit jednou a až v samostatných nájezdech jsme poznali vítěze. Tím se stali domácí hokejisté. Jednalo se sice o první přípravu, ale již zde můžou trenéři sbírat cenné poznatky.

Vsetín určitě bude muset zapracovat na přesilových hrách, v utkání s Přerovem jich odehrál celkem osm, ale ani jednu z početních výhod nevyužil. V ofenzívě se Vsetínští prezentovali na první přípravu aktivně, k dokonalosti scházela větší přesnost v zakončení. Pozitivem jsou nájezdy, v nich se podařilo Vsetínu dvakrát skórovat. Nejprve mířil přesně v základní hrací době Kolařík, když proměnil trestné střílení, a v závěrečném penaltovém rozstřelu uspěl Mikšovský. Zcela jistě potěší také spolehlivý výkon brankáře Hromady.

Podaří se Vsetínu zvítězit i ve druhém přípravném utkání? Přijďte se na vlastní oči přesvědčit. Utkání startuje ve čtvrtek od 18:00 a vstupné činí 30,- Kč. Pokud se vám nepodaří na zimní stadion dorazit přímo, můžete sledovat utkání prostřednictvím textového online přenosu.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada - Nedbálek, Hurtík, Šafařík, Ju. Tichý, Žák, Haloda, Hryciow, Báchor - Zúbek, Vaněk, Ambruz - Hruška, Podešva, Kolařík - Kubo, Mikšovský, Vítek - Štrbík, Daněk, Kývala - Kubáč, Nesrsta.

Břeclav: Šurý - Svoboda, Beneš, Ji. Tichý, Navrátil, Nekoranec, Höss - Blaha, Medřický, Prudek - Zháňal, Nováček, Buhaj - Kovačič, Tobola, Čápek - Procházka, Kacetl, Červenka.