Vsetín hlásí první posily! Zelenožlutý dres oblékne Gába, Jonák, Rob a Pechanec

Redakce • 01.05.2018

VHK ROBE Vsetín představuje první posily pro nadcházející sezonu. Na Lapači budou k vidění brankář David Gába, útočníci Vít Jonák, Luboš Rob a Antonín Pechanec. Tedy hned trojice hráčů, co naposledy hájila barvy českobudějovického Motoru. Antonín Pechanec působil naposledy ve Frýdku-Místku. Všichni zmínění mají na Vsetíně platný kontrakt do konce sezony. S novými posilami pro vás chystáme rozhovory.

„Od všech těchto hráčů si slibujeme posílení týmů, od toho tady tito hráči na Lapač přicházejí. Všichni jednali i se svými mateřskými kluby a jsme rádi, že dali přednost angažmá na Lapači. Právě takovéto hráče chceme do našeho týmu a věříme, že budeme znovu silnější.,“ okomentoval první odhalené posily jednatel klubu Daniel Tobola. „O dalších posilách jednáme, jedná se i o zahraniční hráče. Ladí se podmínky a postupně budeme naše fanoušky informovat,“ zakončuje a předznamenává další příchody posil do týmu.

David Gába

• narozen 29. 5. 1994 (23 let)
  • výška: 178 cm, váha: 81 kg
  • odchovanec klubu HC Motor České Budějovice

Brzy čtyřiadvacetiletý rodák z Písku odehrál prakticky celou kariéru v dresu Českých Budějovic. V průběhu posledních sezon vypomáhal i ve druhé lize týmům Jindřichova Hradce a právě rodnému Písku. Spolu s Petrem Kváčou patřil k nejstabilnější dvojici brankářů ve WSM lize. Vsetín bude jeho první sezóna mimo České Budějovice. Na Lapači se v bráně představil už uplynulou sezonu, kdy Valaši porazili Motor 3:1. David Gába se za poslední čtyři sezony v dresu Motoru může pyšnit výbornými čísly. S úspěšností zákroků neklesl pod 92%, což se vloni v dresu Vsetína podařilo jen Jaroslavu Pavelkovi. Vítej Davide!

Vít Jonák

• narozen 17. 7. 1991 (26 let)
  • výška: 183 cm, váha: 84 kg
  • odchovanec klubu HC Škoda Plzeň

Jestli vám jméno Vít Jonák něco říká, tak se nemýlíte. Na Vsetíně působil už uplynulou sezonu během měsíčního hostování. Poté dosedl na trenérskou lavici Motoru trenér Marian Jelínek, a protože jej znal z dřívějšího působení v extralize, ukázal na něj, aby doplnil tým pro plánovaný postup do extraligy. To se Budějovicím nepodařilo a šestadvacetiletý křídelník se tak znovu ukáže ve vsetínském dresu. V deseti utkáních za Valachy vloni zapsal 6 bodů (2+4), v dresu Motoru pak za čtyři desítky zápasů 17 bodů (8+9). Může se také pyšnit extraligovým titulem, který získal v dresu Bílých Tygrů z Liberce. Vítáme tě zpět Víťo!

Luboš Rob

• narozen 18. 4. 1995 (23 let)
  • výška: 182 cm, váha: 85 kg
  • Odchovanec klubu HC Motor České Budějovice

Tohle jméno je pravému dlouholetému fanouškovi Vsetína velice známé. Luboš Rob působil na Vsetíně naposledy před jedenácti lety a v sezoně 2006/2007 byl dokonce kapitánem. Bývalý vynikající extraligový hráč má syna se stejným jménem a právě i on bude na Lapači působit. Luboš Rob starší byl proslulý svými žlutými tkaničkami. Oblékne je jeho syn také? Stejně jako David Gába a Vít Jonák, tak i Luboš Rob mladší působil uplynulou sezonu ve své domovině v Českých Budějovicích. Sezonu začínal v Kadani, ale po příchodu Mariana Jelínka do Motoru znovu oblékl žlutomodrý dres. Třiadvacetiletý útočník je i přes svůj mladý věk už zkušeným prvoligovým hráčem. Ve druhé nejvyšší soutěži odehrál 249 zápasů, ve kterých zapsal už 179 bodů (66+113). V dresu Vsetína se tak od něj bude očekávat přísun kanadských bodů. Lapačem tak možná znovu bude znít pokřik: "Rob, Rob, Luboš Rob!" Vítej Luboši!

Antonín Pechanec

• narozen 19. 3. 1991 (27 let)
  • výška: 177 cm, váha: 77 kg
  • Odchovanec klubu AZ Havířov

Havířovský rodák je prototyp dalšího často bodujícího hráče. Potvrdil to i uplynulou sezonu v dresu Frýdku-Místku, kde ovládl kanadské bodování. Na 32 bodů (5+27) mu stačilo 39 startů. Vinou zranění nemohl odehrát celou sezonu. Antonín Pechanec prožil svou kariéru hlavně ve svém domácím klubu v Havířově, až v posledních dvou sezonách se přesunul do haly Polárky ve Frýdku-Místku. Nyní jej čeká další stěhování a na Lapači už se mohou těšit na jeho schopnosti. Sedmadvacetiletý útočník by mohl pozvednout vsetínské přesilovky, má přehled a umí své spoluhráče vybídnout ke skórování, což dokazují jeho statistiky o asistencích. Vsetín po uplynulé sezoně nebyl spokojen s přesilovkami a dle toho se také snaží doplnit tým pro nadcházející sezonu. Antonín Pechanec by mohla být ta správná volba. Vítej Tondo!

Antonín Pechanec na svém Instagramu trochu napověděl, kam jeho kroky budou směřovat

😘❤

Příspěvek sdílený Antonin Pechanec (@a.pechanec),