Vsetín se pokusí dostat z výsledkové krize, pomůže i Radim Tesařík?

Jan Hrbáček • 12.10.2010

Po deseti dnech volna se vsetínští hokejisté opět postaví na led k zápasu 2.ligy. Soupeřem jim bude Slezan Opava, který hraje momentálně ve velké pohodě a figuruje na druhém místě tabulky. Vsetín bude chtít naopak překonat vleklou výsledkovou krizi a pomoci by mu měla i nová posila, obránce Radim Tesařík. Ten by podle slov Stanislava Pavelce měl konečně hrát: "To je vyřešeno a jak jsem už řekl, Radim by měl nastoupit proti Opavě. Utkání začíná ve středu v 17:30, sledovat jej můžete na Lapači nebo u online přenosu.

Protože dosavadní výsledky valašského klubu zatím neodpovídají síle mužstva, tak se během krátké přestávky hodně trénovalo. Juraj Jurík s Josefem Štraubem dávali svým svěřencům hodně zabrat hlavně při bruslení. Drobné zdravotní problémy měl Zbyněk Spitzer, který několik tréninků absolvoval bez hokejky kvůli bolavé ruce. Naopak Jiří Korčák se po zranění kolene naplno zapojil do tréninku a mohl by být už ve středu k dispozici.

Radim Tesařík - zkušenost sama

Vsetín hlásí velkou posilu. Po šesti letech se vrací domů trojnásobný mistr republiky, obránce Radim Tesařík, hráč se zkušenostmi z české reprezentace, extraligy a ruské nejvyšší soutěže. Po dvou sezónách působení ve Znojmě, které následně prodalo extraligovou licenci do Brna, se šestatřicetiletý zadák přesunul do Slovanu Bratislava, kde podepsal tříletou smlouvu. Jenže po sezóně se obě strany na další spolupráci nedomluvily a tak se Tesařík přesunul do Vsetína, kde až do této chvíle trénoval. V mužstvu si poprvé v seniorské kategorii zahraje se svým bratrem Danielem, který vsetínský dres ve druhé lize obléká již třetí sezónu.

Profil a statistiky Radima Tesaříka

HC Slezan Opava, 2.místo, 21 bodů, skóre 37:23

Opava letos válí. Z devíti odehraných utkání získali Slezané sedm vítězství a hlavně to poslední s Novým Jičínem jasně ukazuje, že mají velkou vnitřní sílu. Soupeř po půlhodině vedl už 3:0, jenže Opavští se zvedli a předvedli ve zbytku zápasu dokonalý obrat na 4:3. V 59. minutě vstřelil vítězný gól Tomáš Polok a z jeho následujících slov o Vsetínu je cítit velká pohoda.

"Jedeme tam pro tři body. Jsme na vítězné vlně, kterou chceme co nejvíce natáhnout. Na Lapači to však bude určitě velice těžké. Je to tam malé, takže podle mě budou rozhodovat přesilové hry. Musíme hlavně dobře bránit a vyrážet do rychlých, smrtících brejků, to je jednoznačně recept na Vsetín. Pokud se nám toto povede, tak máme velkou šanci vyhrát," je přesvědčen Tomáš Polok.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Ivo Kocián, kterému sekundují svými góly zkušený Zdeněk Pavelek a Tomáš Měch. V obraně operuje stokilový Josef Tichý a téměř dvoumetrový Michal Kukol. V brance chytá odchovanec ostravské školy z Vítkovic a Sarezy David Iláš.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Plšek - Šafařík, Farda, R. Tesařík, Spitzer, Kapr, Zelenka, Zavrtálek - Dubec, Korčák, Brynecký - Ševčík, Vaněk, D. Tesařík - Knebl, Dědek, Sýs - Kubo, Rapant, Vítek - Slováček.

Opava: Iláš - Kukol, Tůma, Vrabel, Tichý, Vitásek, Schreier - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Herman, Mlýnek, Chalupa - Wolf.