Rozpis letní přípravy pro mládež (aktualizováno 5.6.) | POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 242 (22.6.)

Vsetín se veze na vítězné vlně, prodlouží ji i proti Slezanům?

Jan Tajzler • 13.10.2015

První čtvrtina základní části třetí nejvyšší soutěže míří na východě ke svému závěru. Před odvetnými utkání se Valaši naposledy představí doma proti hokejistům Opavy. Vsetín dal v posledních zápasech zapomenout rozporuplnému úvodu do soutěže a v Moravských Budějovicích zvítězil počtvrté v řadě. Opava má zatím z nového ročníků smíšené pocity. Kdo bude mít po bitvě na Lapači více důvodu ke spokojenosti? Odpovědi nám přinese středeční podvečer.

Vsetín s Opavou svádí vzájemné bitvy už od sezony 2008/2009. Bilance se Slezany je jednou z nejvyrovnanějších, ale v posledních letech mají více důvodu ke spokojenosti hráči valašského klubu. Vše začalo v předloňské sezoně, kdy Vsetín dokázal otočit nepříznivý stav čtvrtfinálové série z 0:2 na 3:2, aby po pěti letech postoupil do semifinálových bojů. V loňské sezoně dokázal Vsetín na výsledky z play-off navázat, ze čtyř utkání se před Opavany musel sklonit pouze jednou na jejich ledě, zbývající duely už patřily Valachům. Před letošní sezonou se tradiční kluby potkaly na opavském ledě, kde už zelenožlutí vedli 3:1, domácí Slezan však stačil dvoubrankové manko smazat a uspěl v nájezdech. Odveta, která se měla hrát ve Vsetíně se z důvodu rozsáhle marodky v opavských řadách neodehrála, a tak se oba celky střetnou až nyní v rámci 10.kola východní skupiny 2.ligy.

Opava se zatím prezentuje nevyrovnanými výsledky

Ve Slezsku mohli být se závěrem sezony spokojeni, opavský hokej se po devatenácti letech účastnil semifinálových bitev, kde Slezané nestačili na pozdějšího vítěze a postupujícího Přerova. Přesto se ve slezské metropoli přes léto děly velké věci, které málem zapříčinily konec opavského hokeje. Tamní mecenáš a vlastník Alois Hadamczik už nadále odmítl financovat opavský hokej pouze ze svých zdrojů a přinutil k odpovědnosti za hokej město. Převod vlastnických práv se však v Opavě vleče a kalich trpělivosti už přetekl i samotným hráčům, kteří vyjádřili nespokojenost s podmínkami, které letos v Opavě panují. Důležité však je, že hokej se v Opavě nadále hraje.

Kádr Opavy přes léto nedoznal příliš velkých změn. Za zmínku stojí příchod Pavla Selingra, jenž má pozvednout ofenzivní sílu Opavy. Zatím se mu podařilo přispět šesti body, za jednu trefu a pět asistencí. Nejproduktivnějším hráčem Opavy je s bilancí 5+6 Petr Wolf, jen o bod méně zaznamenal Tomáš Polok. Jinak je kádr Opavy celkem vyrovnaný, po sedmi bodech zaznamenali Jakub Vítek, Lukáš Svoboda či Bohumil Hermann. V obraně se nejvíc daří obrovitému Josefu Tichému 1+6, zkušenost zadním řadám dodává také David Galvas 3+3. Neotřesitelnou jedničkou v opavském brankovišti je Dušan Šafránek, ten si v devíti zápasech vysloužil průměr 3,68 branky na zápas, což je pro defenzivní styl Opavy hrůzostrašné číslo.

Opava měla do sezony zdařilý vstup, po dvou zápasech se ve Slezsku radovali z plného bodového zisku. Pak ale přišly tři porážky v řadě, když Slezané postupně nestačili na celky Frýdku-Místku, Kopřivnice i Břeclavi. Náladu si opavský tým spravil až v domácím utkání proti Valašskému Meziříčí, ve kterém dokázal obrátit nepříznivý vývoj a připsat si tři důležité body. Jenže pak přišly další dvě porážky na ledě soupeřů, nejprve v Moravských Budějovicích 2:4 a poté v Novém Jičíně, kde Opava padla 5:6 po samostatných nájezdech. Naposledy Slezané brali dva body v utkání s Hodonínem, když před vlastními diváky pokořili Drtiče 4:3 po samostatných nájezdech. Výsledky Opavy jsou nevyrovnané, ale i z porážek Opava vytěžila pár bodíků, což ji nakonec řadí na šestou příčku, kde je však velmi těsno, aby Opava mohla mít větší klid, bude potřebovat urvat body i ve Vsetíně. Dokáže Opava zastavit rozjetý Vsetín?

Vsetín bude bojovat o páté vítězství v řadě

Výkony vsetínských hokejistů znovu dělají radost příznivcům hokeje ve valašské metropoli. Svěřenci trenérů Jenáčka a Hlobila v uplynulém kole zvítězili už počtvrté v řadě a po vlažném vstupu do sezony se usídlili na třetí příčce, kde čítají tříbodovou ztrátu na druhou Techniku Brno, šest bodů pak činí manko na lídra z Frýdku-Místku. Vsetínskou mašinu nastartovalo vítězství proti nováčkovi z Kopřivnice 5:0, sílu valašského týmu pak poznali také v Břeclavi, kde zelenožlutí nechali spoušť, když ze lvího doupěte přivezli tři body za drtivé vítězství 9:0. V domácím derby pak Vsetín naplnil papírové předpoklady a po proudu Vsetínské Bečvy poslal Bobry domů do Valašského Meziříčí s prázdnou. Roli favorita zvládli Vsacané také na půdě dalšího nováčka východní skupiny, Žihadla Moravských Budějovic byla proti vsetínským tupá a Valaši zvítězili 6:2. Nyní čeká Valachy domácí utkání s Opavou a poté venkovní trip, kdy se Vsetín třikrát za sebou představí na ledě soupeřů.

Velký podíl na vítězném tažení Vsetína má produktivní Jan Kolařík 9+9, daří se také kapitánovi Valachů Danielu Vaňkovi 3+9. Loňskému trápení z úvodu sezony dal zapomenout i František Zúbek 5+7. První formace je nejúdernější silou vsetínského mužstva a svými výkony také velkou hrozbou pro každého soupeře východní skupiny. Zkušenosti a roli lídra týmu pak potvrzuje také Radim Tesařík, nejstarší obránce ve vsetínském dresu zaznamenal tři branky a osmkrát asistoval. Skvělá čísla pak zdobí výkony brankáře Petra Hromady, průměr 1,77 branky na zápas a úspěšnost zákroku blížící se k 93 procentům je skvělou vizitkou vsetínského muže s maskou.

Vsetín se po nepovedené přípravě a nepřesvědčivým výkonům z úvodu soutěže dostává do tempa, jeho formu už schytaly čtyři celky za sebou, dokáží Valaši odrazit také opavský Slezan? To zjistíte, když ve středu zavítáte na vsetínský Lapač, utkání startuje v 17:30 a samozřejmostí je také podrobný online přenos.

Předpokládané sestavy:

Opava: Šafránek – Tichý, T. Černý, Galvas, Kysela, Vrabel, Hon – Selingr, Polok, Vítek – Chalupa, Wolf, Herman – L. Černý, Svoboda, Kocián.

Vsetín: Hromada – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Řezáč, Žák, Báchor, Štědrý – Zúbek Vaněk, Kolařík - Slováček, Dvořák, Vávra - Vítek, Ondráček, Ambruz - Finsterle, Daněk, Kubo.