Vsetín si v přípravě zahraje turnaj, Jenáčkovy svěřence čeká celkem sedm zápasů

Filip Bazala • 27.05.2016

Letní příprava je v plném proudu a vsetínští hokejisté mají konečně jistotu soutěže, kterou budou v nadcházející sezoně hrát. Stejně tak už znají soupeře, s nimiž se v rámci přípravy na sezonu utkají. Valachy čeká turnaj v Havířově s kvalitními soupeři jako domácí Havířov, Tychy či Oswiecim. Mimo turnaj se Vsetín ještě potká s týmy Šumperku a Přerova.

„Dlouho jsme nevěděli, jakou soutěž budeme vlastně hrát. Při pohledu na model soutěže, kdy s některými týmy budeme hrát i šestkrát + možné play-off, tak je zbytečné s nimi hrát navíc přátelské zápasy,“ vysvětloval sortu soupeřů pro přípravné zápasy lodivod A-týmu.

Kvalitativně nebude vsetínský tým vůbec šetřen, týmy Šumperku, Havířova, Přerova či polských extraligových zástupců jimiž budou GKS Tychy a Unia Oswiecim dostatečně prověří vsetínské hokejisty před sezonou. „Soupeře jsme tedy pro přípravu pozměnili a podařilo se nám dohodnout kvalitní soupeře. Ať už je to Šumperk, který sestoupil z první ligy a měl by být jedním z největších našich soupeřů. Dále budeme hrát s polskou extraligou a naší první ligou. Myslím si, že to bude pro fanoušky atraktivní, když se na Lapači objeví týmy jako Havířov nebo Přerov. Věřím, že už na takové zápasy se dostaví hodně lidí. Zápasy nás určitě prověří a my se na ně těšíme.“ zakončil k přípravným utkáním Luboš Jenáček.

Seznam přípravných zápasů Vsetína

O pohár ředitele Hypermarketu GLOBUS (K&K PNEU Aréna Havířov)

11.8.2016: Havířov – Vsetín 18:30 (turnaj)

12.8.2016: Tychy – Vsetín (turnaj)