Vsetín sní sen o porážce Sparty. Splní se?

Aleš Koňařík • 19.11.2004

V s e t í n - Proti vedoucímu týmu soutěže může Vsetín jen získat, ztrát už Valaši beztak zaznamenali dost. Proti Spartě se jim navíc v posledních domácích zápasech daří. Je zajímavým faktem, že Sparta na Vsetíně naposledy zvítězila 21. ledna 2003, skoro před dvěmi lety. Do Vsetína přijede oslabena, možná nenastoupí brankář Bříza nebo útočník Kratěna. Vsetínu chybí jen nemocný útočník Kovář.

Našla konečně Sparta kouče, který ji dovede až do vytouženého finále extraligy?

Vypadá to, že pod staronovým koučem Slavomírem Lenerem našla hokejová Sparta jistotu a klid, který tolik postrádala v případě Hadamczikova experimentu v předchozích dvou sezónách. Současná Sparta zatím bez zakolísání vládne extralize a jen mistrovský Zlín stačí jejímu tempu. Na třetí tým v tabulky, svého městského rivala Slavii, má náskok dvanácti bodů.

V základní hrací době prohráli Lenerovi svěřenci jen dva zápasy: Ve 2. kole podlehli Slavii 4:1 a ve 20. kole pak na ledě Pardubic 4:2. V posledních zápasech může Spartu trápit nanejvýše rozsáhlá marodka, v posledním utkání proti Jihlavě chyběli pro různé zdravotní komplikace Bříza, Řezníček, Hlaváč, Melichar a Kratěna. I přes tyto absence prokázali Pražané svoji sílu a s poradili si s poslední Jihlavou relativně bez problémů 4:0.

Hvězdný útok s Výborným v čele

Alespoň bodem přispěl každý z šestnácti sparťanských útočníků, kteří se letos protočili v sestavě Lenerova výběru. Suverenitu si nadále udržuje nezadržitelný technik David Výborný, který ve 22 zápasech zkompletoval již 23 bodů (6+17), nejlepším střelcem dnešního vsetínského soupeře je centr Petr Nedvěd, který má na kontě 10 gólů.

Pro zajímavost, nejproduktivnější vsetínský útočník Tomáš Vak by se umístil až na jako sedmý v klubovém bodování Sparty. Výborným tahem se taktéž ukázalo být angažování litvínovského odchovance Karla Pilaře, který se stal nejvýraznější postavou sparťanské defenzívy. Reprezentační obránce vstřelil již 7 gólů, a celkovými 12 body nemá mezi sparťanskými beky konkurenci.

Zápas č. 1 - Radek Masný v brance nezklamal

Poslední zápas nevyvedeného vsetínského „tripu“ skončil očekávanou prohrou na Spartě, ačkoliv výsledek byl i díky výborně chytajícímu brankáři Masnému dlouho na vážkách. Vsetín se ujal vedení už ve 3.minutě po povedené teči Kamila Brabence. Díky větším zkušenostem nakonec utkání převrátila na svou stranu Sparta, a to v rozmezí jedné minuty závěrečné třetiny.

Sparta - Vsetín 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 32. Hlaváč (Broš, Pilař), 47. P. Nedvěd (D. Výborný), 48. Pilař (Dobroň, Netík) - 3. Brabenec (Pavliš).

Pravděpodobné sestavy

Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Gřegořek, Němec, Gýna, Klesla, Frolo - Radivojevič, Brabenec, Veselý - Zadina, Vlach, Selingr - Kovář, Vak, Demel.

Sparta: Pöpperle - Richter, Majeský, Hanzlík, Pilař, Schnabel, Procházka, Dobroň - Chabada, Marek, Ton - Netík, Nedvěd, Výborný - Dragoun, Sivek, Kašpařík - Broš, Olesz.