Vsetín stoupá tabulkou: Zastavíme se až na prvním místě, směje se Pavel Marek

Václav Trávníček • 15.12.2008

V s e t í n - Do velké herní pohody se dostali vsetínští hokejisté - neprohráli už sedm utkání v řadě. Podobnou vítěznou šňůru zaznamenali Valaši naposledy před devíti lety při tažení za extraligovým stříbrem. Tedy v sezóně 1999 / 2000. Pak dlouhá léta nic. Až letos, ve druhé lize. „Něco se vyhrálo a psychika šla nahoru. A to dělá hodně. Každý si věří, že ujede, zvládne situaci jeden na jednoho a dá gól,“ přemýšlí nahlas útočník Pavel Marek. Drobný forvard patřil v neděli k hlavním oporám Vsetína, když do břeclavské branky nasměroval hned dvě střely. A obě s pomocí dlouholetého parťáka Gergely.

Neměl jste strach, že objektivně slabšího soupeře podceníte?
V kabině jsme si říkali, že tenhle zápas nesmíme v žádném případě podcenit. Břeclavští mají zkušený mančaft. Taky nám dali první gól, dobře bránili a my se přes ně těžko dostávali. Pomohlo nám, že jsme brzy srovnali a na konci první třetiny jim dali do branku do šatny.

Hned ze začátku utkání jste se dostali do tlaku, ale byli to paradoxně hosté, kteří jako první skórovali…
Dostali se do útočného pásma, vystřelili a spadlo jim to tam. V podstatě z první střely byl první gól. Pak zabetonovali obranu a bylo těžké se dostat do útočného pásma.

Uklidnil vás až Štraubův gól na 3:1?
Určitě, ale rozhodla podle mě už branka na 2:1, ta do šatny. Do té doby soupeř hodně kousal, byl nepříjemný a vyrážel do protiútoků. Po rozdílové brance půl minuty před koncem první třetiny už Břeclavští nehráli tak dobře. Sice bruslili, ale nebyli tak nebezpeční. Ale ano, do úplné herní pohody nás dostala uklidňující Pepova branka.

Sehrálo roli i minutu trvající dvojnásobné oslabení ve druhé části, které jste přečkali, zatímco Břeclav nikoliv?
Důležité bylo, že jsme vedení ubránili. Břeclav se mohla chytnout a kdyby se dostala do vedení, bylo by těžké to otáčet. Myslím si ale, že by se nám to nakonec podařilo. Neměl jsem strach, že bychom proti Břeclavi prohráli. Cítím totiž, že mančaft teď šlape.

Čím to je, že se najednou daří?
Něco se vyhrálo a psychika šla nahoru. A to dělá hodně. Každý si věří, že ujede, zvládne situaci jeden na jednoho a dá gól. Jeden zápas dá branku ten, podruhé zase ten a všichni na ledě pracují tak, jak mají.

Proti Břeclavi jste si připsal dvě branky, které padly ve spolupráci s Daliborem Gergelou. Pomáhá vám, že spolu hrajete dlouho?
Hrajeme spolu opravdu dlouho. Dalibor ví, kam mu najedu, kam mi to může dát. Nastupovali jsme spolu od třetí třídy ve Zlíně. Sice jsme v dorostu pár let spolu nehráli, ale v Kroměříži jsme se zase potkali. Známe se odmalička, sehranost tam prostě je…

Projevila se u vaší druhé branky, kdy jste dostal kotouč na útočné modré. Šlo o nacvičený signál?
Dalibor si počkal, co udělá obránce. Já byl metr před ním a on si počkal, až se bránící hráč otočí. Pak mi to nahrál krásně za něj. Dalibor má vynikající přehled a je radost s ním hrát. Navíc když ho znám jako svoje boty a vím, kam mi ten puk může dát, z čeho mi dokáže nahrát, abych byl hned v šanci. Jsem rád, že neměl problémy s kolenem na dýl a že se brzo uzdravil.

Do vánoční přestávky zbývá odehrát poslední dvě kola, Vsetín změří síly s Orlovou a Šumperkem. Jak zní plán?
Rozhodně chceme vyhrát s Orlovou i Šumperkem. Budou to ale těžké špíly, už jenom proto, že Orlová v neděli prohrála a Šumperk zase v sobotu. Je to hokej, jeden vždycky prohraje. Ale my uděláme všecko proto, abychom vyhráli.

Stoupáte tabulkou vzhůru, kde až se zastavíte?