Vsetín versus Nový Jičín. Kdo v přípravě poprvé zvítězí?

Václav Trávníček • 19.08.2010

Už šesté přípravné utkání sehrají v pátek v podvečer vsetínští hokejisté. Po úterním duelu s Drtiči změří svěřenci trenérské dvojice Jurík, Štraub síly se soupeřem z Nového Jičína. Celek z nedalekého města není pro Vsetínské žádnou neznámou – obě mužstva se v soutěži pravidelně potkávají. A většinou mají navrch Valaši. Bude tomu tak i v pátek na ledě Nového Jičína? Jisté je jedno. Pokud neskončí duel remízou, oslaví jeden z celků první vítězství letošní přípravy.

Vsetínští mají za sebou pětici přípravných utkání a ani jednou nedokázali zvítězit. Hodonínu podlehli 2:6 a 2:4, s Přerovem remizovali 2:2 a 3:3. Úvodní přátelský zápas proti slovenským Piešťanům pak skončil výsledkem 0:4. „Mužstvo je mladé, teď se skládá. Po azylu v Brumově–Bylnici jsme se vrátili na Lapač a věříme, že si to sedne. Jsme v podstatě tři týdny na ledě a měli pět tréninků. Myslím si, že to půjde nahoru,“ řekl ve středu vsetínský trenér Juraj Jurík.

Soupeř Vsetína, který loni navzdory výrazně omlazenému kádru platil za štiku soutěže, je na tom v dosavadní přípravě podobně jako šestinásobný mistr extraligy. Novojičínští nejprve remizovali s Valašským Meziříčím 5:5 a poté dvakrát prohráli: nejprve podlehli Frýdku-Místku 0:4, poté byla nad jejich síly Opava (2:3). Oba páteční soupeři tedy čekají na své první vítězství v letní přípravě. Budou to Valaši, kteří budou po závěrečné siréně slavit?

Utkání, které začíná v 18:00 na novojičínském zimním stadionu, bude mít specifickou příchuť pro vsetínského útočníka Daniela Bryneckého. Talentovaný forvard je totiž hráčem Nového Jičína a v tomto městě se i narodil. Svůj druhý start za Vsetín by si měl připsat lotyšský obránce Andis Cirulis, jenž je v Juríkově družině na zkoušku. Fit je už i kapitán Pavel Zavrtálek, pro kterého bude duel s Novým Jičínem taktéž druhým utkáním v rámci letošní přípravy.

Sestavy v minulých zápasech:

Nový Jičín: Šrámek (31. Polonyi) - Koloničný, Andrýsek, Hruškovský, Chvostek, Gulda, Pelikán, Petružálek - Tomášek, Macháček, Uhlár - Gebauer, Pavlačka, Kabeláč - Zedník P., Toman M., Toman R. - Zedník A., Částečka R.

Vsetín: Plšek - Farda, Šafařík, Spitzer, Cirulis, Zavrtálek, Zelenka - Brynecký, Korčák, Knebl, Ševčík, Vaněk, Rapant M., Tesařík, Plachtovič, Sýs, Vítek.