Vsetín versus Orlová: Kdo s koho?

Viktor Krus • 17.12.2008

V s e t í n - Mezi celky Orlové a Valašského hokejového klubu se ve středu strhne bitva o cenné body. Oba soupeři mají v poslední době na kontě pěknou šňůru výher. Orlová vyhrála šest utkání za sebou a až minulé kolo prohrála se Zubry 7:2. Valaši zase napletli sedmizápasovou šňůru vyhraných utkání a od 23. listopadu neví, co je to prohra. „Je to hokej, jeden vždycky prohraje. Ale my uděláme všecko pro to, abychom vyhráli,“ burcuje před utkáním vsetínský útočník Pavel Marek. Napjatý zápas můžete sledovat v rámci změn stavu od 18ti hodin.

Orlová sídlí na krásném třetím místě. Na kontě má 52 bodů a její útok je třetím nejlepším v 2.lize. Minulé kolo přišla Orlová o šňůru výher, prohrála 7:2 v Přerově a možná začne neoblíbený provaz porážek. Jenže právě Orlová proměnila v této sezóně svůj led na nedobytnou pevnost. V bodování na domácím ledě je druhá v lize, hned za Valašským Meziříčím. Vsetín vystoupal už na 8. příčku tabulky a teď prožívá úspěšné období. Tak dlouhou neporazitelnost si naposledy udržel v sezóně 1999 / 2000.

Vsetín si musí dávat pozor na orlí letku. Tento útok nasázel letos už 100 branek a je teprve třetím družstvem, který toho dosáhl v základní části 2.ligy. Obrana Orlové není nejlepší, letos inkasovala 82 gólů, Vsetín 84.

Tým Orlové šlape jako švýcarské hodinky a mezi důležité články patří mnoho hráčů. Jako třeba Petr Grygar, Petr Škatula nebo Martin Potočný. Nejproduktivnějším obráncem je Karel Vydra. Do svatyně Orlové si zřejmě stoupne gólman Šafránek.

Poslední vzájemné utkání

Vsetín – Orlová 7:2 (0:1, 2:0, 5:1)

Sestavy v minulém kole

Vsetín: Plšek - Bezouška (21. Tomis), Šimek, Černý, Rajnoha, Haschka, Zavrtálek - Marek, Gergela, Vaněk - Podešva, Štraub, Mikeš - Hrňa, Klabačka, Tesařík