Vsetín vyhlíží první čtverku. Co na to Přerov?

Jan Tajzler • 31.01.2014

Situace mezi čtvrtým a osmým místem je napjatá. Zisk každého bodu má velkou cenu, každý zápas mezi těmito celky slibuje zajímavou podívanou. Rozdíl mezi čtvrtým Brnem a sedmým Přerovem činí pouhé dva body a sobota může s pořadím v tabulce pořádně zamíchat. Čtvrtá Technika vyzve v Brně Hodonín, na Lapači pak domácí Vsetín hostí Přerov. Kopyta Zubrů budou na Valašsku dunit od 17:30. Z utkání připravujeme také podrobný online přenos.

Přerov byl v předsezonních prognózách pasování krapet výš, než se aktuálně nachází. Hanákům byla přisuzována první trojka, v té však zatím Zubři nefigurují. V letošním měření sil se poprvé radoval Přerov. Ve svém domácím utkání dokázal Valachy porazit 4:2, o osudu tohoto měření sil rozhodla úvodní třetina, kterou žlutomodří vyhráli 4:0, Vsetín stihl pouze korigovat. Na Lapači se radovali domácí, pohledná hokejová bitva vyzněla lépe pro Vsacany, když Přerovu oplatili porážku a zvítězili 7:4.

Naposledy se tradiční rivalové střetli na Hané, utkání za stavu 1:1 dospělo až do disciplíny samostatných nájezdů, kde se štěstí přiklonilo k Valachům a ti si odvezli bonusový bod. Právě toto utkání nastartovalo vsetínskou sérii vítězství na ledě soupeřů, tentokrát se však zelenožlutí ocitnou v roli domácího celku, dokáží Přerov porazit potřetí v řadě?

Zubři chtějí vydupat cestu do čtverky

Konkurence v boji o první čtverku je značná, možnost startovat play off na domácí půdě je velmi cennou komoditou pro celky, jenž se nacházejí mezi čtvrtým a osmým místem, kde jsou bodové rozdíly díky posledním výsledkům opravdu minimální. Přerov by rád napravil dojem z průběhu letošní sezony a konečně se vytáhl na pozice, které mu byly v předsezonních prognózách prorokovány. K tomu však bude muset bodovat ve Vsetíně.

Sestava Přerova oplývá zkušenostmi, právě ty ve vypjatých bitvách rozhodují o výsledku. Začněme v útoku. Zde disponuje Přerov borci, kteří si něco odehráli jak v naší nejvyšší soutěži, tak i v 1. Lize. Důkazem toho budiž přítomnost Richarda Brančíka (5+11). Bodově nepatří mezi ty nejproduktivnější, ale jeho přehled o hře je pro tým Přerova určitě cenný. Nejproduktivnějším Zubrem je Jiří Goiš s bilancí 15+18. Stejný počet nastřádal také zkušenostmi obohacen Zdeněk Sedlák, ten vstřelil o branku méně než Goiš, ale zase přidal o asistenci více. Pozoruhodnou bilanci má také obránce Přerova Radomír Pala (10+13), taková čísla jsou obdivuhodná, přerovského zadáka tyto čísla řadí mezi tři nejproduktivnější obránce soutěže. Obrana Hanáků je oproti té vsetínské starší a podstatně zkušenější, vedle Paly se v Přerově spoléhají na srdcaře Danila Faltýnka, Tomáše Vlčka či Jiřího Osinu. V brance Přerova najdeme taktéž muže, který má s vrcholovým hokejem v Česku bohatou praxi. Jedná se o Martina Vojtka, přerovský odchovanec chytá po svém návratu již druhou sezonu v žlutomodrém dresu, jeho průměr činí 2,25 branky na zápas.

Zubři se chtějí odlepit ze sedmého místa a na úkor Vsetína poskočit v tabulce výš. K tomu však budou muset zastavit zelenožlutou mašinu, která jede na plné obrátky, povede se Přerovu zastavit houževnaté Valachy?

Vsetín má na dosah cílové pozice

Vsetín jede, od trenérské rošády uplynulo již třináct utkání, ve kterých Valaši odcházeli z ledu poraženi pouze dvakrát, k tomu všemu drží úctyhodnou sérii sedmi výher v řadě a navíc dokážou již vyhrávat i venku. Tentokrát se však Vsacané představí doma. Po Prostějovu a Porubě půjde na vsetínském zimáku znovu o bitvu s kvalitním soupeřem. Valaši navíc mají jedinečnou příležitost poskočit v tabulce a je jasné, že pokud se jim povede dovést utkání s Přerovem do vítězného konce, budou po víkendu držitelé minimálně páté pozice.

Vsetínští by ovšem rádi do play off ze čtvrtého místa, k tomu přizpůsobili vše a zápas od zápasu se škrábou vstříc k tomuto cíli. Formu Valachů naposledy odnesl Hodonín, zelenožluté nevyvedla z míry ani ztráta dvoubrankového náskoku a třemi přesnými trefami zcela zlikvidovali šanci Drtičů na body. Jmenovat zde individuality je v momentální situaci nesmysl, Vsetín totiž šlape týmově jako jeden muž. Svěřence trenéra Hlobila a Weintritta však čeká další výzva. V domácím utkání hostí přerovské Zubry, kteří je v případě vítězství připraví o šesté místo, jedná se tedy znovu o utkání, ve kterém si vítěz připíše pomyslných šest bodů.

Zelenožlutí mají letos s Přerovem zatím příznivou bilance, v domácím prostředí se navíc budou moct opřít o podporu svých fanoušků. Připíše si Vsetín již osmé vítězství v řadě?

Předpokládané sestavy:

VHK Vsetín: Hromada – Hurtík, Lukáš Vrba II, Žák, F. Vrba, Báchor, Tichý – Tesařík, Kajaba, Vaněk, Ambruz, Kubo, Ševčík, Mikšovský, Vítek, Podešva, Zúbek, Daněk, Hruška.

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Haloda, Tomeček – Goiš, Sedlák, Kovařík – Šťastný D., Brančík, Blinka – Málek, Sakrajda, Ditrich – Kolář, Kundrátek, Školoud..