Vsetín vyzve lídra tabulky, uspějí Valaši v Hodoníně?

Kristýna Guricová • 26.02.2010

Po exhibici v Uničově a domácí výhře nad Prostějovem čeká na Valachy duel na ledě Hodonína. Tamní hokejový klub sídlí momentálně na prvním místě druholigové tabulky a v boji o jeho udržení se Hodonínští v rámci 41. kola utkají se Vsetínem. Jak se bude toto střetnutí vyvíjet, můžete sledovat na zimním stadionu TEZA, nebo prostřednictvím online přenosu. Zápas začíná v 17 hodin.

Produktivita týmu z jihu Moravy je výjimečná. Hodonín společně s Valašským Meziříčím, jsou jediné dva kluby druhé ligy, které dokázaly v této sezóně překročit hranici dvou stovek vstřelených branek. Od toho se také odvíjí statistiky tohoto celku. Nejproduktivnějším hráčem je Ľubomír Vaškovič, který nasbíral za 41 utkání 57 bodů za 27 branek a 30 asistencí (pro srovnání: nejproduktivnější hráč VHK má na svém kontě bodů 30). Úctyhodných čtyřiceti bodů dosáhli také hráči Hollý, Haring, Jurásek, Vrba a Peš, z nichž až na Haringa, sbírali tito forwardi své body také proti týmu z Valašska.

I navzdory této skutečnosti nejsou žlutozelení v sobotním utkání outsiderem. Ze tří střetnutí letošní sezóny, vzešli dvakrát vítězně Vsetínští, když v prvním vzájemném utkání na vlastním ledě vyhráli poměrem 3:1 a v hale soupeře poté koncem listopadu vybojovali 2 body za výhru 3:2 v prodloužení. V zatím posledním utkání těchto dvou celků se pak ze své výhry Na Lapači radoval Hodonín (5:2).

I tak to ale Vsetínští na horkém ledě tamního SHK nebudou mít jednoduché, z posledních 20 utkání prohráli Hodonínští pouze dvakrát a to s Valašským Meziříčím (2:3) a Opavou (3:5). Malé zaváhání přišlo ještě v zápase s Uničovem, který ale Hodonín nakonec v samostatných nájezdech zvrátil na svou stranu (4:3sn). Tři utkání před koncem základní části si tak Valaši mohou vyzkoušet jednoho z možných soupeřů pro vyřazovací boje.

Letošní vzájemné zápasy

8. kolo, 10. 10. 2009
VHK Vsetín – SHK Hodonín 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Štraub (Bořuta) , 18. Mokrejš (Tesařík), 39. Matějka (Knebl, Mikeš) - 54. Korotvička (Hoza).

Řekli po utkání: „Určitě jsme za ten výsledek rádi, přestože jsme měli ve hře určitá hluchá místa. Ale výborný výkon podal brankář Lukáš Plšek, který nás podržel. Zápas rozhodlo nasazení, bojovnost a chuť hráčů jít za vítězstvím. Konečně jsme doma vyhráli.“ Juraj Jurík

19. kolo, 28. 11. 2009
SHK Hodonín – VHK Vsetín 2:3pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Vrba (Jurásek, Podešva), 41. Komárek (Peš, Vaškovič) - 23. Ondráček (Rajnoha, Štraub), 24. Zavrtálek (Štraub, Rajnoha), 63. Ondráček.

Řekli po utkání: „Konečně jsme se sešli v kompletním složení a na výkonu to bylo poznat. Dostali jsme sice branku v přesilovce, ale ve dvojnásobné výhodě jsme dokázali skóre obrátit. Byl to vyrovnaný zápas, víc gólových příležitostí jsme měli my.“ Viktor Hlobil

30. kolo, 16. 1. 2010
VHK Vsetín – SHK Hodonín 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Vaněk (Šimek, Ševčík), 16. Hrňa (Ševčík, Vaněk) - 1. Vrba (Jurásek), 2. Holuša (Hollý, Špok), 21. Peš, 38. Hollý (Špok, Holuša), 46. Vaškovič (Holuša).

Řekli po utkání: „Za stavu 0:2 jsme si řekli, že musíme hrát od znovu, zapomenout na to, že je to o dvě branky. Podařilo se nám vyrovnat, ale bohužel vstup do další třetiny byl zase špatný. Rozhodovalo, že jsme nevyužili přesilovku 5 na 3, která trvala přes dvě minuty. Bylo to za stavu 2:3, a kdyby se nám podařilo srovnat, zápas mohl vypadat úplně jinak.“ Jozef Šimek

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Plšek - Bořuta, Zavrtálek, Tesařík J., Matula, Farda, Vodák, Šimek, - Ondráček, Plachtovič (21. Sýs), Mokrejš - Hrňa, Sakrajda (21. Mikeš), Vaněk - Knebl, Korčák (47. Klabačka), Tesařík D.

SHK Hodonín: Tuček (Šrámek) - Šimeček, Flamík, Pokorný, Podešva, Klimeš, Komárek, Rapant J. - Vaškovič, Jurásek, Haring - Kubica, Hoza, Korotvička - Špok, Hollý, Kuba - Vrba, Sajdl, Peš.