Vsetín zahájil letní přípravu na novou sezónu

Filip Bazala • 28.04.2014

V pondělí odpoledne oficiálně odstartovaly novou sezónu týmy Vsetína. Výjimkou tomu nebyl ani A-tým mužů, který se bude v letní přípravě připravovat společně s juniory. Tréninky budou mít na starost tradičně Viktor Hlobil, Luboš Jenáček a Jiří Weintritt, který bude řídit i mužstvo mladšího dorostu. První trénink zpestřil i extraligový Tomáš Frolo, jenž se zatím připravuje na sezónu individuálně právě s týmem Valachů.

„Budeme se denně scházet kolem páté-šesté hodiny. Trénovat budeme na zimním stadionu, kolem něj, v posilovně, v tělocvičně na Sychrově, na hřišti v Janové a chtěli bychom znovu oslovit i Pepu Mikeše ohledně tréninků kick-boxu. Ty se vloni osvědčily a klukům se líbily,“ přibližuje průběh "suché" přípravy trenér Viktor Hlobil.

Vedení klubu se znovu bude snažit získat do mladého kolektivu i zkušené hráče, kteří by tým vhodně doplnili, jako např. v uplynulém ročníku Martin Ambruz. „Tým bychom chtěli v průběhu přípravy ještě doplnit staršími hráči, protože obrana byla hodně mladá. Navíc nejstarší hráč obrany Jirka Farda měl často zdravotní komplikace, tudíž jsme museli spoléhat na ty úplně nejmladší členy kádru,“ potvrzuje snahu získat nové hráče vsetínský lodivod.

Už první den přípravy poodkryl tahy přestupové politiky, která určitě zasáhne i Vsetín. „Odchází nám René Kajaba, jenž by měl posílit nyní už prvoligový tým Prostějova. Uvidíme, jak tam dopadne. Samozřejmě mu to přejeme, protože měl výbornou sezónu a postup do vyšší soutěže je pro něj odměnou,“ řekl na adresu nejlepšího střelce Valachů v minulé sezóně kouč Hlobil.

„Od ostatních hráčů zatím nemáme žádné zprávy, že by chtěli opustit tým, ale s určitostí to budeme vědět až během během přípravy na sezónu. Co se posil týče, oslovili jsme jednoho obránce a útočníka. Uvidíme, jak budou vyjednávání úspěšná. Budeme se určitě snažit během léta nějaké zkušené hráče do týmu přivést,“ vyjádřil se směrem k přestupům Viktor Hlobil.

Vsetínské hráče tak čeká usilovná příprava na sezónu, jejíž první fáze vyvrcholí na konci června. Ta druhá odstartuje v srpnu již na ledové ploše. O změnách v týmu a o průběhu přípravy vás budeme pravidelně informovat.