Vsetín zajíždí do Hodonína. Oplatí Drtičům porážku z minulého duelu?

Miroslav Šipula • 04.11.2014

Poté, co se základní část už zcela přehoupla do své druhé čtvrtiny, je před hokejisty VHK Vsetín utkání proti soupeři, který jim uštědřil první porážku v sezoně. Valachy čeká cesta na jih Moravy, kde se v Hodoníně utkají s místním týmem Drtičů. Podaří se Vsetínu tentokrát Hodonín porazit?

Píše se datum 24. září a hodonínský Matěj Charvát se raduje po své trefě do vsetínské branky v prodloužení. Utkání končí, na tabuli svítí konečný výsledek 1:2, a zklamaní příznivci Vsetína mizí v útrobách stadionu. Toto byl obrázek ze zimního stadionu na Lapači po konci posledního vzájemného střetnutí Vsetína s Hodonínem. Bylo to vyrovnané utkání od samého začátku až do konce, a podobný souboj se dá očekávat i nyní.

Hodonín: Drží sice první osmičku, ale chce výš

O tom, že Drtiči budou patřit k adeptům, kteří budou držet krok se špičkou tabulky, pochyboval na začátku sezony málokdo. Nicméně hráčům z jihu Moravy se zatím nedaří až tak, jak by si představovali a momentálně jim přísluší osmá příčka v druholigové tabulce. Toto potvrzuje i poslední odehraný zápas Drtičů.

Hodonínští, kteří v losu soutěže „vyfasovali“ oba valašské kluby po sobě, odehráli poslední kolo na ledě Bobrů z Valašského Meziříčí. Utkání sice začali dobře a vypracovali si v něm náskok až 4:1, ale ve druhé části se stalo nevídané a Drtiči inkasovali hned 7 branek! Šestnácti brankové utkání nakonec skončilo poměrem 9:7 ve prospěch domácích hokejistů. „Vůbec nechápu, čím si to vysvětlit. Druhou třetinu jsme absolutně nezvládli. V poslední části jsme se sice snažili, ale už tam byla křeč a domácí si vedení zkušeně pohlídali. Hráči si sami musí sáhnout do svědomí a čekám, že se z toho vyvodí důsledky“, komentoval utkání hodonínský trenér Jan Prčík starší.

Zda důsledky zamíchají i sestavou hodonínských, uvidíme již zítra. Stále však by se Vsacané měli mít na pozoru, jelikož kádr Drtičů čítá i několik výborných individualit. Z nich svou formu zatím nejvíce potvrzují Jakub Sajdl, který je se čtrnácti body nejproduktivnější hráč Hodonína (4+10), a jedenáctibodový Dominik Piskoř hned v závěsu (3+8). Dále táhnou ofenzivu Zdeněk Kučera (6+5) a Michal Kuba (6+4), jenž oba zaznamenali už šest zásahů do sítí soupeřů, a jsou tak nejlepšími střelci týmu. Za zmínku jistě stojí také deset kanadských bodů Zdeňka Juráska (4+6). Zdá se, že největší problém s překonáním obrany soupeře, budou Vsetínští mít, když se na ledě bude prohánět Ľubomír Škápik. Tento bek původem ze Slovenska, kraluje na hodonínské střídačce statistice +/- bodů (+8). Nutno také podotknout, že na domácím kluzišti Hodonín zatím letos pokaždé bodoval! Zítra však bude nucen se obejít bez Martina Špoka, který je velkou ofenzivní sílou.

V brankovišti Hodonína se střídá dvojice, Zdenko KotvanKevin Rozum, z nichž se zatím daří o něco lépe prvně jmenovanému, při průměru 2,98 obdržené branky na zápas a celkovou úspěšností zákroků 89,84%.

Vsetín: Opět se vrátil na první pozici, nechce o ni jen po jednom zápase přijít

V posledním klání vyzvali Valaši ostravskou Porubu. V přímém souboji o první příčku byli úspěšnější a po odbojovaném utkání brali všechny body.

Zvláště v závěru utkání, kdy se Poruba urputně snažila o vyrovnání, museli být v plné polní vsetínští obránci. Nejvíce se divákům zastavil dech při situaci, kdy Hromada v brance vyrazil střelu, avšak pro skrumáž před brankovištěm se na následnou dorážku do prázdné branky, nestihl přesunout zpět. Hosté se nicméně neradovali. Obětavým zákrokem zaskočil za svého spoluhráče s maskou Michal Hryciow, který si přenesl své dobré výkony z juniorky i do „Áčka“ Vsetína a trenéři Hlobil s Jenáčkem ho posílají na led stále častěji.

Dobrými výkony v obraně se v posledních zápasech prezentují také Stanislav Báchor s Josefem Zuzaníkem, kteří oba posbírali po čtyřech kanadských bodech. Jako největší pilíř v obraně Vsacanů se v letošní sezoně zatím jeví Marek Haloda, kterému se velmi daří i bodově (3+6).

Ofenzivě Vsetína stále vládne veliká letní posila Jan Kolařík (8+7), který je se svými patnácti body nejen nejproduktivnější hráč, kterého mají trenéři na soupisce, ale zároveň mu náleží druhá příčka v bodování celé skupiny východ. Valachům se v zápase s Porubou bodově probudila také první útočná formace pod vedením Vaňka, s Ambruzem a Zúbkem na křídlech. Právě kapitán, Daniel Vaněk zaznamenal v utkání dvě trefy, k němuž se s jedním zásahem přidal Martin Ambruz. Loňský navrátilec do kádru a veliký oblíbenec tribun František Zúbek nezůstal pozadu, a prezentoval se dvěmi gólovými přihrávkami.

Se svou troškou do mlýna pak přispěla mladá, nedávno ještě juniorská formace, která přidala čtvrtou branku. Střelec Josef Daněk, i jeho spoluhráči Martin Štrbík a Martin Kývala, předvádějí bojovný styl hokeje plný odhodlání a vysokého nasazení, kterým zatápějí protivníkům. Na kolik úspěšná a hlavně účinná jejich bojovnost bude na ledě Drtičů, se dozvíme zítra od 18 hodin.

Po skvělém výkonu v posledním utkání, se dá očekávat, že volba brankáře padne opět na Petra Hromadu, s průměrem 2,19 branky na zápas a úspěšností 91,60%. Ten si proti Porubě připsal několik opravdu skvostných zásahů a působil velice jistě. Brankář, kterého si jako záskok pozval extraligový Zlín, má nyní možnost využít reprezentační pauzy v nejvyšší soutěži, kdy nemusí se Zlínem nikam cestovat, a může se tak v klidu koncentrovat na svůj mateřský klub.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) - Haloda, Zuzaník, Báchor, Tichý, Hryciow, Štědrý - Zúbek, Vaněk, Ambruz - Kubo (32. Kuchařík), Slováček, Kolařík - Štrbík, Daněk, Kývala - Vítek, Hrazdira, Hruška.

SHK Hodonín: Rozum (Kotvan) - Pokorný (A), Prčík, Škápik, Nedvěd, Polesný, Zapletal, Vanek - Kučera, Sajdl, Piskoř - Peš (C), Jurásek (A), Kuba - Vrba, Charvát, Tomi - Zezula, Smetana.