Vyloučení nám dělá velké problémy, z toho dostáváme pak góly, mrzí Marka Housera

Anna Pavlína Sedláčková • 09.12.2018

Mezi juniory začínají plynule přicházet hráči z loňského mladšího dorostu, hráči ročníku 2002, kteří měli šanci ukázat se hlavně o uplynulém víkendu. Jedním z nich je i Marek Houser, který však odehrál s juniory už 8 zápasů. „Rozehrávali si to dobře do boku, hráli dobře do těla, dobře si hlídali naše útočníky a nenechali je vystřelit,“ komentuje hru Pardubic patnáctiletý junior. „Proměnit nějaké šance, protože jsme mohli dát góly.“ zmiňuje také chyby v taktice vlastního týmu.

Co říkáte na vstup Pardubic?
Když jsem viděl tu první třetinu, když nastoupila, tak jsem se díval. Byl to vyrovnaný hokej, že jsme jim stíhali, a potom jsme dělali chyby až ve druhý třetině.

Nemohli jste se dostat přes Pardubickou obranu a taky vám nasázeli hodně gólů. Co říkáte na jejich taktiku?
Dávali si to dobře do hokejky. Rozehrávali si to dobře do boku, hráli dobře do těla, dobře si hlídali naše útočníky a nenechali je vystřelit.

Ve druhé třetině jste dostali hodně gólů za sebou. Kde bylo podle vás nejvíc chyb?
Tak nabídli jsme jim hodně šancí a nebránili jsme dobře. Dali jsme jim hodně prostoru, aby měli svoje šance.

Co byste měli zlepšit ve vaší taktice?
Určitě nějaký ten klid do hokejky, proměnit nějaké šance, protože jsme měli hodně šancí, mohli jsme dát góly.

Ve vašem týmu bylo opět spoustu vyloučení. Co s tím chcete dělat?
Hlavně omezit. Vyloučení nám dělá velké problémy, protože z toho dostáváme pak góly, neumíme nějak moc ubránit to jejich postavení.

Myslíte si, že máte ještě nějakou šanci v nadstavbě?
Každý zápas začíná od stavu 0:0 a máme šanci porazit každého soupeře.