Využít více šancí, nemusel být zápas tolik náročný, má jasno Tomáš Vávra

Ondřej Slováček, Filip Bazala • 08.10.2015

První derby sezony vyšlo herně jasně pro zelenožlutý tým. S výsledkem 3:1 tak nakonec byli spokojeni i Bobři, kterým bylo jasné, že utkání mohlo dopadnout i mnohem hůře. Skvělý výkon gólmana Bobrů však z utkání udělal poměrně vyrovnané utkání, co se branek týče. „Rozhodující byla druhá třetina. Měli jsme spoustu šancí, ale neproměnili jsme je. Jinak by bylo už rozhodnuto,“ popisuje průběh zápasu křídelník ze druhé formace Tomáš Vávra.

Máte za sebou první derby sezony. Jak jste se připravovali na tento zápas?
Věděli jsme, že s Valmezem to určitě nebude nic jednoduchého. Momentálně teď ani nesledujeme tabulku, takže jsme se na ten zápas připravovali úplně stejně jako na všechny ostatní, ale věděli jsme, že soupeř přijede nahecovaný a budou chtít vyhrát.

K čemu vás nabádali trenéři před zápasem?
Tak určitě nás nabádali, že musíme dobře bruslit a neztrácet puky. Upozorňovali nás, že se Bobři budou chtít vytáhnout a že budou hrát agresivně. Věděli jsme, že budou nahazovat puky a tlačit se do brány. Myslím si, že kdybychom využívali naše šance, tak by to možná nebylo tak náročné.

Bylo to vlastně vaše první derby. Jak jste se těšil na utkání?
Já jsem se těšil už i na první zapas s Jičínem. Jsem odchovanec Vsetína, takže pro mě je to srdeční záležitost hrát před naším publikem. Takové fanoušky nám můžou závidět po celé republice. Já osobně jsem se před zápasem zaměřil na zakončení, protože se mi teď delší dobu nedaří.

Zkoušel jste nějaký rituál, když to teď na ledě nejde podle představ?
Určitě jsem se to snažil nějak zlomit. Už od prvního kola pořád něco měním, ale asi to není podle toho, jaký má člověk rituál. Je to trošku i v hlavě, protože já se do těch šancí dostávám, jen se musím trosku zklidnit v koncovce. Chci pomoct tomu mančaftu a dávat góly, ale zatím to není ono z mojí strany.

Nedobírají si vás za to kluci trošku?
Tak dělají si ze mě srandu, i nějaké ty hecovačky tam jsou, ale naštěstí se daří ostatním. Třeba naši obránci teď dávají hodně gólů, což je super. Doufám tedy, že mi to tam co nejdřív spadne a budu hrát podle svých představ.

Co si myslíte, že bylo tím rozhodujícím momentem dnešního zápasu?
Řekl bych, že rozhodující částí zápasu byla druhá třetina, protože jsme ji odehráli docela slušně. Na naší bránu toho moc nešlo, a také jsme trochu cítili, že soupeři docházejí síly. Kdybychom v ní přidali i víc gólů, tak ten zápas mohl být rozhodnutý dřív.

Jan Kolařík pasuje na nejlepšího hráče zápasu Radima Tesaříka

Video zveřejněné uživatelem VHK Vsetín (@vhkvsetin),

Dnes jste nastoupil proti svému bývalému spoluhráči Jakubu Pořickém z Ústí nad Labem. Bavili jste se spolu před zápasem?
Volali jsme si před zápasem, ale žádné hecování neproběhlo, spíše jsme se bavili o normálních věcech. Až po zápase jsme probrali i hru v zápase apod.

V sobotu vás čeká venkovní utkání s Moravskými Budějovicemi. Co čekáte od tohoto zápasu?
Hlavně tam jedeme získat tři body, protože chceme hrát na špici. Určitě se musíme připravit i na samotnou cestu, protože ty dálky nejsou nic příjemného.

Z první ligy jste zvyklý na cestování, takže pro vás by to nemusel být takový problém.
Mně osobně to cestovaní moc nevadí. Máme velký komfortní autobus, takže já si myslím, že nám v tomto klub vychází maximálně vstříc, abychom měli tu pohodu a dokázali se na zápas pořádně připravit.