Z Ruska mám zkušenosti, chci je na Vsetíně využít, říká Kamil Šjafotdinov

Kristýna Zigmundová • 30.08.2016

Jednadvacetiletý útočník, který mám zkušenosti i z KHL se po 3 letech vrací opět na Lapač s jediným cílem, “Chceme tady první ligu, pak i extraligu,“ má jasno. Se Vsetínem odehrál už i první přípravný zápas s Havířovem a na další se těší. „Tehdy to byl první zápas, byli jsme po dlouhé době na bruslích. Pokusíme se hrát lépe, ale jsme už sehraní, takže si myslím, že nám to půjde.“

„Dneska to byl dobrý zápas, jen se nám nepodařila druhá třetina. Hráli jsme ale naplno a dali do toho vše,“ hodnotí zápas se Zubry, kteří se dostali do vedení až ve 24. minutě, „Ta branka nás zamrzela, ale hned na to jsme skórovali, což nás nakoplo.“ Neuznaný gól na 2:1 je pro něj ale nepochopen, „Podle mě tam nic nebylo, ale když už rozhodčí něco zapíská, tak to tak je a moc místa k diskuzi tam není.“

„Z KHL mám dobré zkušenosti, líbilo se mi tam, ale bohužel jsem nedostal moc šancí,“ přiznává, návrat na Vsetín si ale pochvaluje. „Zavolali mi, jestli si nechci zahrát a já souhlasil, přece jen jsem tady už odehrál dva výborné roky,“ směje se. Za Vsetín hrál v době, kdy junioři hráli v extralize o baráž. „Z té doby tu mám kamarády, je to dobré město a mně se tu moc líbí, proto jsem se vrátil.“

Postup do první ligy je i pro něj jasný cíl, „Uděláme všechno, aby se tady hrála první liga. Pak už nám zbývá dostat se do extraligy,“ dává jasně najevo cíle, jakých chce zde dosáhnout. Odchod Daniela Vaňka ho také ovlivnil. „Daniela znám už od dob, kdy jsem tady hrál za juniorku. Byl tady dobrý kapitán, člověk, jak v šatně, tak na ledě.“ Podle něj odchod kapitána ovlivnil celý tým. „Byl to kapitán a náš kamarád, velká osobnost a my se teď budeme muset snažit vyhrát i bez něj.“

Jeho hra je podle něj dobrá, ale ještě čeká, až se tým sehraje. „Teď hrajeme pouze přípravné zápasy, led ještě taky není dokonalý. V sezóně to bude určitě lepší.“ Na Lapači se mu asi nejvíc líbila atmosféra. „Atmosféra je tady vždycky úžasná a to se mi líbí,“zakončil.