Zastaví Čechmánek propad vsetínského mužstva?

Aleš Koňařík • 26.10.2004

V s e t í n – Znova po týdnu se střetnou mužstva Vsetína a Třince, dohrávka 2. kola extraligy se tentokráte uskuteční na ledě Ocelářů. Vsetín, který po sobotním výprasku klesl na poslední místo v tabulce, by měl pomoci zvednout Roman Čechmánek. Do branky postaví poprvé od utkání v Plzni, kde kvůli poranění třísel střídal. Připraveni již budou i noví zadáci Gýna a Vlček. Minulý týden se na Lapači po vítězství 3:1 radovali Oceláři, doma však Třinec čeká již pět zápasů na plný bodový zisk.

Vsetínské mužstvo se stává mezi soupeři stále více oblíbenějším a platí to zejména o týmech z dolní části tabulky. Znojmo, Třinec i Kladno si vítězstvím nad uvadlými Valachy (v některých případech jen částečně) napravili své z předchozích zápasů pošramocené sebevědomí. Třinec navíc Vsetínu v posledním klání „odstřelil“ brankáře Radovana Biegla, který do té doby držel hubené vsetínské vedení 1:0. S Žigárdym pak už třinečtí útočníci tolik práce neměli. Štefan Žigárdy by měl dnes jen sekundovat návratu brankáře Čechmánka.

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Frolo, Kowalczyk, Gýna, Klesla, Vlček - Veselý, Vlach, Somík - Dubec, Pavliš, Selingr - Kovář, Vak, Demel – Korotvička, Hruška.

Třinec: Lakosil - M. Rozsíval, Čakajík, Podhradský, Mezei, Hunkes, J. Malinský - Melenovský, Bonk, Peterek - Vítek, Skořepa, Pavelek - Bordowski, R. Král, Martynek - Janků, Polanský, Kucharczyk.