Zlomí Valaši střelecké trápení v zápase s Přerovem?

Kristýna Guricová • 20.11.2010

Neděle se blíží a s ní i další hokejové utkání Na Lapači. Tentokrát prověří Vsetínské celek z nedalekého Přerova, se kterým se Valaši letos už jednou střetli a na toto utkání pravděpodobně příliš rádi nevzpomínají – po debaklu 1:7 mají Přerovu co vracet a z úst asistenta trenéra Juríka zaznívají slova odhodlání: „Musíme se nachystat na Přerov, bude to pro nás zlomový zápas.“ Utkání začíná v 17:30, a pokud ještě nemáte plány na nedělní odpoledne, můžete i vy být jeho součástí.

Z devíti domácích utkání Vsetín v osmi z nich vstřelil první branku a v zápase vedl. Bohužel jen polovina z těchto duelů pak pro Vsetín znamenala tříbodové vítězství. Méně branek než Vsetín (49) nastřílela už jen Technika Brno (45) a Uherské Hradiště (41). Problémy s koncovkou valašského hokejového klubu ale každý její fanoušek velice dobře zná, stačí si vzpomenout na poslední domácí utkání s rivalem z Valašského Meziříčí, kde Valaši spálili hned několik tutovek. A i přes to, že šli zásluhou Bryneckého do vedení už v 1. minutě – nakonec prohráli smolně v prodloužení…

V Hodoníně pak Valaši branku nevsítili žádnou a nebylo se pak co divit, že odtud odjížděli s prázdnou - 0:3. Do nedělního zápasu s Přerovem již nenastoupí Radim Tesařík, který se dohodl na hostování v Olomouci a to znamená pro vsetínské obranné řady velké oslabení. Ani tak ale nemá Přerov vyhráno. Vsetín dokáže svého soupeře na domácím ledě potrápit, a jelikož mu na osmou, postupovou příčku schází pouhých 9 bodů, je stále o co bojovat!

HC ZUBR Přerov: 7. místo, 30 bodů, skóre 79:48

Přerov čeká v neděli na Vsetíně letos již desáté utkání na ledě soupeře. Výkony Zubrů na venkovních stadionech, zejména z úvodu sezóny, nelze pokládat za příliš vydařené. Po prohrách v Hodoníně, Novém Jičíně, Opavě a Prostějově se Zubři dočkali svého prvního vítězství venku teprve na ledě Techniky Brno, které se však rodilo až při samostatných nájezdech. Poté přišlo zaváhání v Havířově a v předminulém kole také v Orlové. Jedinými celky, které tak Zubři dokázali venku porazit s tříbodovým ziskem, jsou Uherské Hradiště (8:1) a Valašské Meziříčí (5:2). Vsetín by tak, pokud využije právě výhody domácího prostředí, mohl proti Zubrům zabodovat.

V minulém kole se Přerovští střetli s Novým Jičínem, proti kterému doma vedli již 2:0. Novojičínští se však nevzdali, zabojovali a srovnali. I přes to, že šel Přerov ještě jednou do vedení, po 60 minutách svítil na ukazateli srovnaný stav a muselo se tak prodlužovat. Šťastnějším byl nakonec celek hostí, který díky Pavlačkovi domů odvezl dva body. Zubři tak dvě kola po sobě nevyhráli a na Vsetíně si tak jistě budou chtít spravit chuť…

Nejproduktivnějším hráčem Přerovských je Pavel Hanák, který si mimo jiné připsal hned 4 body (2+2) v prvním vzájemném měření sil mezi celky Přerova a Vsetína. Ani v ostatních utkáních však tento útočník nezahálel a se svými 16 brankami a 16 asistencemi se s dvaatřiceti body vyhoupl do čela kanadského bodování přerovského celku. Zdatně mu sekunduje také Martin Kotásek, kterého není potřeba vsetínským fanouškům příliš představovat. 30 bodů během této sezóny (12+18), z toho tři proti Vsetínu, to jsou čísla hovořící o jeho produktivitě. V celku nedělního soupeře Vsetína je ale množství dalších zvučných jmen, které valašským obráncům jistě zařídí v 21. kole II. ligy spoustu práce, jsou to kupříkladu Kočara, Faltýnek, Sprušil, apod.

Snadnou práci nebudou mít ani útočníci VHK proti brankářské jedničce Zubrů, kterou jsme mohli v kleci Přerova vídat již v loňské sezóně - Radek Tihlář. V letošní sezóně odchytal tento gólman prozatím všech 18 utkání Přerova, ve kterých si připsal 609 zákroků a inkasoval 48 gólů. To pro tohoto brankáře znamená průměrně 2,63 obdržených branek na zápas při úspěšnosti 92,12 %.

6. kolo: Vsetín si z utkání v Přerově odvezl debakl

První vzájemný duel těchto dvou soupeřů zelenožlutým zrovna nevyšel. Zásluhou Pavla Zavrtálka sice na začátku třetí třetiny snížili na 3:1 a nadechovali se k náporu, ale po bleskové odpovědi Zubrů na 4:1 bylo rozhodnuto. Závěr zápasu už byl pouze exhibicí Přerova, který Vsetínu nastřílel ještě další branky a konečné skóre završil na vysokých 7:1.

Branky a nahrávky: 18. Hanák (Osina, Kočara), 32. Kočara (Kotásek), 36. Hanák, 42. Faltýnek (Kolář), 46. Sprušil (Tihlář), 52. Kotásek (Hanák), 55. Kočara (Hanák, Kotásek) - 42. Zavrtálek (Vaněk).

„Zápas s Přerovem jsme vyloženě nezvládli. Šli jsme do utkání s tím, že musíme odehrát první třetinu bez obdrženého gólu a hlavně bez vyloučení. Což se nám nepovedlo a odehráli jsme půlku třetiny v oslabení. Přerov má kvalitní kádr, přesilovky umí a také nám to v první třetině ukázal, když jednu z nich využil. Ve druhé třetině jsme dvakrát inkasovali po našich chybách a hra se nám sesypala. Do půlky zápasu jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, tu druhou jsme ale totálně nezvládli,“ řekl po prvním utkání Jiří Farda.

Sestavy v minulých zápasech:

Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek - Menšík, Sedlák, Sprušil - Kočara, Hanák, Kotásek - Kohút, Kolář, Ditrich - Kundrátek, Palička, Vaněk.

Vsetín: Hromada - Zavrtálek, Farda, Spitzer, Šafařík, Žabčík, Tyralík, Tesařík, Brynecký, Sýs, Dubec, Vaněk, Ševčík, Vítek, Plachtovič, Lechner, Gromus.